Bučkina surovina

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

tema odprta - 27. nov 2011 20:10 | ogledi: 10.529 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

 

Thanksgiving je sicer ravno mimo, meni pa se je ponudila posebna priloznost in bi rada naredila Pumpkin pie - bučno pito, tako pravo amerisko. Pobrskala sem po receptih, pa nisem nasla tapravega recepta, jih je pa veliko na ameriskih straneh.

Drage kuharice in kuharji mene pa zanima, ce se da dobiti in kje pri nas buckin kompot oz. ze pripravljeno bucno surovino v konzervi. Prilagam tudi link, ce sem bila pri vprasanju mogoce nejasna:

http://www.verybestbaking.com/Libbys/Products/PurePumpkin15

 

hvala in obilo kuharskih iskric zelim!

Oreo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. nov 2011 20:43

Lepo ti malo bučo spasiraj in to je to.

 

mamamia

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

28. nov 2011 12:26

Pumpkin Pie:

250g moke (lahko tudi črne)

100g maščobe

1 jajce

0,5 žličke soli

2 žlici jabolčnega kisa

3-4 žlice zelo mrzle vode

Zamesimo testo in ga za eno uro shranimo v hladilniku.

Nadev:

400 g bučnega pireja (rumeno bučo skuhamo in spasiramo)

2,5 dl kisle smetane ali skute

1dl mleka

175 g rjavega sladkorja

2,5 dl sladke smetane

3 jajca

cimet, klinčki, muškatni orešček, ingver

Vse sestavine zmešamo v gladko maso (pride precej tekoče). Testo razvaljamo na pol cm debelo in ga položimo v pomaščen model tako, da pride testo še po robu pekača. Na testo stresemo nadev in damo pečt v pečico ogreto na 200 stopinj za eno uro. Jed lahko izboljšamo s prelivom (bolj posipom) iz 125 g sladkorja, 3 žlic masla in 125 g sesekljanih orehov ali mandljev. S tem potresemo pito pred pečenjem.

Prepisano iz knjige Čarobni svet buč avtorice Ruth Podgornik Reš

Lp

Tatjana

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. nov 2011 13:20

Če prav razumem, ženska recepte z ameriških spletnih strani ima. Rabi narejen bučni pire.

Pireja res ni težko narediti - narezano bučo daš bodisi v pekač in spečeš, bodisi na mrežico in skuhaš v sopari. Je hitro mehka. Potem pa palični mešalnik, pa vse skupaj na z gazo obloženo cedilo, da se odteče odvečna tekočina.

Lisa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. nov 2011 14:15

Lahko pa zadevo zakompliciramo in najprej predlagamo, da naredi kompot iz buč(k), nato pa iz le-tega pire. Pa bo točno po reglcih.

 

Loni Makaroni

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. nov 2011 14:44

V tejle konzervi ni nič drugega, kot bučkin pire. Je prav fina, še posebej za začetnike ali pa, če imaš premalo časa, da bi se ukvarjal s pripravo sveže.

Vanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. nov 2011 19:14

Vanja, jaz ga zmrznem kar po porcijah, primernih za izdelavo ene pite. Sem pa bila deležna tudi ene piksne z dotično vsebino par let nazaj, pa se mi ni zdelo, da bi imela pita kaj drugačen okus kot ponavadi.

Moja US žlahtnica je za letošnji Zahvalni dan prvič v svojem življenju naredila pito "from the scratch". Je bila zelo ponosna nase.

Loni Makaroni

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

29. nov 2011 9:02

Lisa je napisal/a:

Če prav razumem, ženska recepte z ameriških spletnih strani ima. Rabi narejen bučni pire.

Lisa

 

Saj sem prebrala, da jih ima. Eden več v slovenščini pa tudi ne škodi, ane? Mogoče pa še koga zanima...

Glede buče ji je pa itak že Mamamia odgovorila...

Tatjana

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. nov 2011 16:36

Hočeš reči, da sva bili obe odveč? Imaš prav.

Lisa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. nov 2011 16:50

Loni je napisal/a:

Vanja, jaz ga zmrznem kar po porcijah, primernih za izdelavo ene pite. Sem pa bila deležna tudi ene piksne z dotično vsebino par let nazaj, pa se mi ni zdelo, da bi imela pita kaj drugačen okus kot ponavadi.

Moja US žlahtnica je za letošnji Zahvalni dan prvič v svojem življenju naredila pito "from the scratch". Je bila zelo ponosna nase.



Loni Makaroni

 

Jaz občasno in v Sloveniji redno naredim pire iz buče. Konzervirana samo prihrani precej dela. Okus pite je odvisen od začimb, ki jih dodaš. In to je vse.

 

Samega pireja še nisem zmrzovala, ker ga navadno pojemo kot prilogo namesto krompirja, še večkrat pa konča v juhi. :)

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti