Mehki piškoti

2.2.  

član od: 3.1.2008

sporočila: 37

tema odprta - 27. nov 2011 7:48 | ogledi: 16.279 | odgovori: 14

saj vem.....veliko receptov.... jaz bi rada en recept za čisto navadne piškote...da se testo razvalja in  izrežeš z modelčki. vendar da so potem ti piškoti mehki; ne pa prvi dan mehki, čez kakšen teden pa trdi kot kamen pa čeprav so v zaprti posodi.

 

sem pa že preizkusila veliko receptov in še nisem zasledila da bi bil po mojih željah.

2.2.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. nov 2011 8:16

Ker ne poznam tvojih želja, ti res ne morem pomagati.

http://www.kulinarika.net/recepti/9457/sladice/mehki-ci Bi pa rekla, da tile ne morejo biti trdi.

In morda pa preveč prepečeš piškote. Krhki piškoti se s časom zmehčajo, vsaj pri nas.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. nov 2011 8:20

Za piškote je pomembno, kdaj jih vzameš iz pečice. Morajo biti še malo mehki, ne posem pečeni. Ker na zraku se potem še malo posušijo in takrat dobijo dokončno  trdoto. Torej, ko piškot še v pečici pritisneš s prstom, mora biti še mehek, ne že trd.

 

Druga stvar, ki daje mehkobo piškotkom, so rumenjaki, torej testu ne dodajaj beljakov (jaz dam le izjemoma celo jajce), in del moke nadomesti z jedilnim škrobom. Jaz tudi uporabljam maslo, vsebuje manj vode kot margarina. In testu tudi doam žlico ali dve slldke smetane, se mi zdi, da so keksi še bolj mehki.

 

Če pa recpeti niso po tvojih željah, jih spremeni tako, da bodo. Saj tako delamo piškote, da jih prilagajamo svojim željam in potrebam. Pa ne le piškote.

mamamia

mamamia

2.2.  

član od: 3.1.2008

sporočila: 37

27. nov 2011 8:33

ma po mojem jih ne prepečem, ker verjemite da sem prepekla že velikoooo sladkih dobrot. in poizkusila vse živo. in sami rumenjaki in maslo....bom še poiskušala in upam da najdem primerni recept. no sladko smetano pa res nisem dala.

2.2.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. nov 2011 16:45

Meni zelo ljubi recept za piskote je Moji mehki medenjaki, se jih da tudi izrezovati! Jaz jih lepo zaprem v skatlo in jih jemo tudi se cez vec kot en mesec od nastanka in so okej. 

www.mojalbum.com/naredilaana

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. nov 2011 18:23

Samo namig...mogoče ti škatla ne tesni dobro ,pa se posušijo...

lp goga

2.2.  

član od: 3.1.2008

sporočila: 37

28. nov 2011 6:35

škatla je ziher dobro tesnila...te razpokani piškoti pa mi niso najbolj uspeli. konc edna imam namen peč pa bom videla. za medenjake ni problema so lepo mehki samo te navadni z modelčki.....

 

darjuška-pogledala sem tvoj album in te moram pohvalit za prekrasne piškote...a mi lahko zaupaš recept za tiste rožice-verjetno čokoladno  polnilo in učke....

2.2.

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

28. nov 2011 8:21

2.2. je napisal/a:

darjuška-pogledala sem tvoj album in te moram pohvalit za prekrasne piškote...a mi lahko zaupaš recept za tiste rožice-verjetno čokoladno  polnilo in učke....



2.2.

 

Ne vem za katere piškote gre, sporoči številko slike in se bova lažje zmenili - ponavadi pa pri vseh piše kako se imenujejo in jih lahko poiščeš na kulinariki ali na netu.

Sicer pa ravno pripravljam eno gradivo v katerem je povzetek receptov piškotov z mojimi fotografijami (28 receptov), ki jih največkrat pečem. Zraven bom dodala nekaj izkušenj s tečajev in pridobljenih tukaj na SloKul o pripravi krhkega testa. 

 

http://www.mojalbum.com/tajda

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

28. nov 2011 8:22

Zelo mehki piškoti od Mamamia po enem tednu v plastični posodi se kar topijo v ustih

250g masla

400g moke

120g sladkoeja

vanili sladkor

rumenjak

malo ruma ščep soli

Pusti testo malo počivati na hladnem potem pa veselo na delo. Nebo ti žal.

Mamamia hvala za recept fenomenalen je.

urska79

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti