Miške s skuto

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

tema odprta - 26. nov 2011 14:22 | ogledi: 10.388 | odgovori: 2

Včeraj delala miške s skuto po Rikovem receptu.Do zdaj so mi vedno odlično uspele,včeraj pa se mi je olje ful penilo,okoli mišk se mi je delala nekakšna skorja,kot zažgane drobtine,okus tudi ni bil pravi.Je mogoce krivo to,da sem imela domačo skuto,ki je bila sveža,a rahlo kiselkasta,cvrem pa vedno v cisto svežem olju oljčne ogrščice.

nallis

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. nov 2011 14:42

Morda je bila skuta prveč mokra in je iz mišk izhajala voda, pravzaprav sirotka, ki vsebje precej beljakovin, kar bi morda razložilo omenjeno skorjo. Gre bolj kot ne za ugibanje. Še najlažje se boš prepričala, če boš še enkrat ponovila peko.

In še to: oljna (in ne oljčna) ogrščica nam daje olje. Najbrž se ti je napak zapisalo.

rimljanka

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

27. nov 2011 9:41

Ja,rimljanka,oljna ogrščica,se mi je zatipkalo.Imaš pa prav,skuta je bila premokra,dans delala s kupljeno skuto in sem prej preverila,ce je suha in-miske kot vedno-odlične.No,sladica je že,tudi vcerajšnje miške smo pojedli,danes pa bo šele tisto pravo.Zdaj pa kuhat.Pa lepo nedeljo želim.

nallis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti