Karamela

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

tema odprta - 25. nov 2011 14:48 | ogledi: 8.129 | odgovori: 5

Živjo

 

Gledam recepte in nasvete glede karamela, pa še vedno ne najdem pravega. Rada bi naredila mehko karamelo (kot v mehkih wertersih). Kaj moram dati v stopljen sladkor?

 

Lepa hvala za pomoč.

Jagoda

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. nov 2011 15:12

Rabila boš smetano.

Moja soseda mi je dala recept za tele, a še nisem imela poguma, da bi jih delala. Bile so pa odlične.

 

1 cup heavy cream
5 tablespoons unsalted butter, cut into pieces
1 teaspoon fleur de sel*
1 1/2 cups sugar
1/4 cup light corn syrup
1/4 cup water

 

Line bottom and sides of an 8-inch square baking pan with parchment paper, then lightly oil parchment.

Bring cream, butter, and fleur de sel to a boil in a small saucepan, then remove from heat and set aside.

Boil sugar, corn syrup, and water in a 3- to 4-quart heavy saucepan, stirring until sugar is dissolved. Boil, without stirring but gently swirling pan, until mixture is a light golden caramel.

Carefully stir in cream mixture  and simmer, stirring frequently, until caramel registers 248°F on thermometer. Pour into baking pan and cool 2 hours. Cut into 1-inch pieces, then wrap each piece in a 4-inch square of wax paper, twisting 2 ends to close.

 

 

Pravzaprav, karamele so smrt za zalivke.

Vanja

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

26. nov 2011 11:11

Hvala! Super ste :)

Jagoda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti