Šmorn - kaj delam narobe?

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

26. nov 2011 18:51

No jaz pa testa nikoli ne solim ,sladkam pa vedno na koncu.Za tiste,ki jedo kompot zraven,meni osebno pa paše tudi z solato.

Kako pa gre to v pečici,a je tudi potrebno mešati?

kriznana

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

26. nov 2011 19:13

Tudi pri nas jemo slan šmorn kadar ga postrežemo s solato. Včasih pa z njim potešimo tudi trenutno željo po sladkem in takrat pečenega posladkamo, k takšnemu pa paše kak dober jabolčen kompot. 

Sicer pa sama mase za šmorn ali palačinke nikoli ne sladkam, vedno le solim, tudi če se šmorn kasneje posladka ali palačinke mažejo z marmelado ali pripravljajo v sladki obliki s skuto ali orehi.

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. nov 2011 8:24

JAz sem ivedenec za šmorn. Ker ko so se lotim palačnk, te nikdar ne uspejo, se vse že v ponvi razcota in potem jaz samo še dokončam že začeto slabo delo glede palačink ... ne hecam se, to je čisto res.

In k šmornu pri nas obvezno slivov kompot, pa potresemo ga s sladkorjem v prahu, še dodatno seveda, ker tudi testo vedno sladkamo. 

 

mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. nov 2011 10:18

Ma ne, masa se vlije kar na debelo in se potem v pečici tudi peče primerno dlje. Pri nas nikoli ne delamo šmorna v ponvi (no, le leta nazaj enkrat na taborjenju), vedno v pečici. Tudi pri mojih prijateljicah je tako. Kaj vem, morda je to geografska posebnost.

Lisa

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

27. nov 2011 17:53

Lisa - prosim za bolj podrobna navodila, ker si ne predstavljam, kako ga naj spečem v ponvi, bi mi pa prišlo prav za večje količine. Torej se vlije v pekač in se pusti v pečici. Na kakšni temperaturi približno? Kako dolgo približno? Kdaj se potem razkosa?

Hvala.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. nov 2011 19:46

ŽE dolgo časa nisem nič mimo .

Šmorn ni med jedmi, ki bi jih kdaj pripravljala. Jajca/moka/mleko kombinacija so mi v obliki kruha z jajcem na oko in kozarcem mleka prav super.  Sem pa zadnjič gledala oddajo, v kateri je nekdo hvalil  carski praženec pripravljen na tale način in moram reči, da so se mi sline na veliko cedile.

http://www.wolfgangpuck.com/recipes/view/3056/Kaiserschma

 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. nov 2011 20:47

Doslej so mi palačinke uspele samo enkrat , po Ivačičevem recpetu, in potem naslednjič je bil spet - šmorn. Je pa bil okus cesarski, kot se spodobi za Kaiser schmaren ...

O mojem trudu s palačinkami in neuspehih v zvezi s tem  pripravljam knjgo anekdot  ...

mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. nov 2011 20:53

Pekač močno segrejem na štedilniku, v njem stopim maslo (ne šparam) in v to vlijem maso za šmorn. (Je tako puhasta kot v Vanjinem linku), zmanjšam toploto in pustim par minut na štedilniku da se spodaj naredi skorjica, potem pa dam v pečico na 180 stopinj. Pečem toliko časa, da odstopi od pekača in rahlo porjavi, medtem ko sredica še ni prepečena. Čas težko napišem, ker je odvisno od količine, pa tudi od pečice. A masa iz 4 jajc se peče več kot pol ure. Potem pa pekač vzameš ven, pač razdrobiš zadevo, posuješ s sladkorjem in še  par minut pečeš. Precej enostavno.

Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti