Adventni venčki 2011, 2012, 2013, 2014...

Liiu  

član od: 18.7.2010

sporočila: 363

9. dec 2012 18:39

Liiu

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

14. dec 2012 10:27

sinička

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. dec 2012 11:29

frina je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:

Uau, vse po vrsti ste super! Smilijo se mi edino prodajalci venčkov, ker imajo očitno vedno manj posla.



JJ

Vsako leto obredem cvetličarne in gledam novosti. Zdi se mi, da prevladujejo zelo skromni, ker je cena pomembnen element. Sem pa prvič videla venčke pri Gardeniji. Vščeni, cene pa kapitalistične.

Na kmečki tržici sem videla enega po 20e, ki je bil grd in absolutno predrag.



F r i n a

 

Pred enim mesecem, ko sem še imela službo, smo pospešeno delali adventne venčke (delala sem v nekem dokaj priznanem vrtnem centru). Najprej smo nabrali šibe in mah, da smo naredili obode. Te obode smo obložili z različnimi materiali: s pušpanom, cipreso, borom, tiso (kar je bilo zastonj) oz. z uvoženo nordijsko jelko, katere veja stane okrog 2€. Z nordijsko jelko je šlo najhitreje (ker ima najbolj košate veje), pa je "pletenje" venčka vseeno trajalo okrog pol ure. Ostali materiali, ki so bili sicer zastonj, pa so zahtevali tudi še enkrat toliko časa. Za en venček sta šli približno 2 veji te nordijske jelke. Potem pa še sveče in nekaj okraskov in smo hitro prišli do od 15 do 25€, s tem, da zaslužka niti ni bilo veliko, če pomislimo še vse delo, ki je bilo vloženo.

Meni osebno se zdi 20 ali več € preveč za adventni venček, vendar sem, ko sem pogledala z druge plati, videla, da drugače pač ne gre.

Je pa res, da so bili venčki zelo lepi, kar se je pokazalo tudi pri prodaji, saj so šli, kljub relativno visoki ceni, za med.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 14.dec 2012 11:31

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. jan 2014 19:24

nola je napisal/a:

A se še kdo spomni gumijastih figuric švrka, bambija, medota? Ne vem več od kje so se vzeli, so bili pa pomembni prijatelji moje generacije. Pa smo jih na skrivaj postavljali tudi v jaslice, moj nono se je grozno jezil, nona in tete so se pa smejale. Saj smo tudi ovčke in Jožefa kdaj poleti vzeli iz škatlje in jih vključili v svoje poletne igre.



nola

Že od Božiča mislim na tale zapis. Letos se je jaslicah, ki jih je izdelal etnolog in sem zelo ponoasna nanje, sploh, ker jih ne dela več, znašla moja najhujša sovražnica, Winxica. Res je, da sem jo kupila sama, čeprav nasprotjuem butasti risanki s slabo sinhornizacijo, ampak nato je ta kos plastike, velik 10 cm postal zvezda praznikov. Pri vsem tem pa smo prebredli 4 države, dve veliki mesti, da bi našli edino darilo, ki si ga je naša 6 letnica želela - belega jelenčka, ki se ga lesketa. Kupili smo vse vzorce, nameravali smo barvati, na Dunaju sem kupila pregrešno drag približek, šele v Trstu je stal, en in edini. Ko se je naslednji dan igrala, me je vprašala, če sem videla, če so imeli kakšnega manjšega, da gre k njenim bayalom. 

Toliko dela je porazila ena sama pupa, ki je vedrila tudi v jaslicah. Upam, da kmalu izginila iz njenega življenja, pa ne vem, če bom lahko to dočakala. 

F r i n a

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

26. nov 2014 11:51

Drage ustvarjalke, bliža se dan, ko bomo prižgali prvo adventno svečko, zato vas vabim, da svoj adventni unikat predstavite v tej temi. Vaših umetnin bom zelo vesela, saj sem sama zaradi bolezni prikrajšana za izdelavo le teh. Si bom pa z veseljem spočila oči na vaših prekrasnih izdelkih. Pokazala vam bom pa nekaj lanskih aranžmajev, ki jih zaradi natrpanega urnika nisem predstavila v tej temi.

Obilo užitkov pri ustvarjanju.

patrička

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

26. nov 2014 12:31

Lanski:

svečke se držijo veje

 

Za letošnjega je material že nabran samo še lotit se ga je treba.

nxyz

brinagolob  

član od: 5.7.2009

sporočila: 47

27. nov 2014 17:55

Patrička in vse ustvarjalke lepo pozdravljene -Res je ,bliža se dan, ko bomo kmalu prižgali prvo adventno svečko- Kako hitro čas beži kajne.No ,jaz sem že si nekaj ustvarila-,ampak vaši pa so res čudoviti.Vem da brez materiala ne moreš nič naredit,zato sem jaz kar starega malo predelala.LP

brinagolob

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

28. nov 2014 1:06

Na, pa je še mene zagrabilo, da bi naredila adventni venček. Je že v delu. V splošnem mi razni uvoženi prazniki niso všeč, na primer Valentinovo ali noč Čarovnic. Tudi adventni venčki na vhodnih vratih mi še niso potegnili, prav škoda se mi zdi lepih vhodnih vrat  pri nekaterih hišah. 

So mi pa vedno bolj všeč adventni venčki v stanovanju,  sploh aranžmaji na to temo, ki pušča veliko prostora domišljiji in ustvarjalnosti. Takrat, ko je zunaj mrzlo in megleno, se prav prileže pogled na nekaj pisanega na mizi ali na okenski polici. Nič zato, če je kičasto, vsak ima lahko v svojem domu tako, kot mu je všeč. 

Upam, da mi bo venček lepo uspel in prinesel malo veselega decembra v hišo. 

Katrca11

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. nov 2014 8:04

V zvezi s člankom opozarjam na vir: pinterest. Poglejte si ideje s celega sveta.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti