Kaj skuhati povabljenim?

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

28. nov 2011 19:13

Super mamamia kaj pa glavna? A bi pasali kakšni goveji zrezki (roast beef) z gobicami ali bi bilo pretežko glede na predjed?



Suzi

Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 28.nov 2011 19:15

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. nov 2011 19:32

Glede na to, da imaš dve predjedi, bi jaz za glavno jed dala nekaj, kar ne terja kakih prilog zraven; če že govedino, potem kak steak ali biftek, brez kake težje omake, da ne bodo vsi polnih želodcev zgolj obsedeli; gobice morda le prepražiš, z nekaj peteršilja in z malo vina, da je taka bolj lahka priloga; ali pa daj k mesu le na pari kuhano zelenjavo, izbereš recimo mlado korenje in brokoli, da je lepo tudi na pogled.

Če pa naj bo jed bolj konkretna, daj pod steak ali biftek toast, ki ga premažeš z omako od pečenja, okoli pa naložiš zelenjavo.

 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. nov 2011 19:51

Hedonist, en facebookovski Like! Od mene. Se popolnoma strinjam, pa potrjeno sem xx. Ce sustarjeva v tem uziva ji torej svetujte v tej luci, ne pa da jo odvracate. Potrebno je spodbujat. Tudi ce bo imela vecer unicen, je pa ja mlada, bo imela pa se veliko lepih. Enkrat more poizkusit. Jaz sem tudi crknjena ko napecem veliko piskotov ali mafinov ipdipd ali pa ce delam karkoli druga koristnega, ampak je to ena prijetna utrujenost. Z nasmeskom na obrazu. Pa se malo smo potelovadili, izgubili kaksno kalorijo. Samo ne smemo se prevec sekirat in stvari obrnit v pozitivno kakorkoli zlajnano se slisi..

 

www.mojalbum.com/naredilaana

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

8. dec 2011 18:38

Elephantus, pred leti se mi je pod Komarčo zgodilo podobno - mogoče je bila pa ista angležinja
Hedonist, tko po matematičnih regelcih: za pripravit 20 pogrinjkov rabiš 20 minut, za 50 pogrinjkov rabiš 50 minut. Za nalit 20 juh rabiš 10 minut za 50 juh rabiš 25 minut. Torej imava že tu 45 minut razlike. Seštej si vsa opravila in preračunaj.
Glej nobena noče mladi gopodinji odvzet veselja do izziva. Če rada kuha in uživa v tem pa sploh - le zakaj nebi? Tko da Bannana, do neke mere imaš sicer prav, vendar v 5 l lonec boš težko spravila 10 l juhe, ali pač?

OlivaB

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

8. dec 2011 19:33

Po moje je Šuštarjeva že opravila svojo nalogo (dva dni po Miklavžu je že mimo). Vse nas zanima, kako je bilo. Trdno sem prepričana, da ji je uspelo, saj je videti, da ima močno voljo in pridno roko, pa dobila je dovolj vaših nasvetov

Barbra

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. dec 2011 22:31

OlivaB je napisal/a:

Elephantus, pred leti se mi je pod Komarčo zgodilo podobno - mogoče je bila pa ista angležinja


OlivaB

Hja, mogoče sem malce slonasta v hoji, ampak vseeno si nisem nadela slonastega imena . Da bi bila ista Angležinja, skoraj ne verjamem, so se tudi Angleži sposobni kaj naučiti . Je pa res, da imajo nenavadno strast, hoditi po visokogorju v salonarjih in visokih petah in po možnosti z mrežo za nakupovanje špecerije v roki. Na poti s Kanina na Rombon nam je ena taka delala družbo. Na sred poti  - eh, smetim temo, se oproščam!

lp

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

8. dec 2011 22:52

, pa sredi najbolj zanimivega..., elaphus.

To ni smetenje, to je odmor v pričakovanju Šuštarjeve.

lp

 

mzm

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

11. dec 2011 15:01

Evo punce, prišel je trenutek resnice.

 

Ljudje so bili prezadovoljni, pravtako tudi jaz. Hrane je bilo celo preveč, kljub temu se je pojedlo veliko.

 

Mize sem zelo lepo okrasila, tako da so vaščani ob vstopu v hišo kar obstali in se niso mogli nagledati. Prostora je bilo dovolj, se nismo čisto nič tiščali, celo en manjši del za ples je ostal, ker smo se ob zvokih harmonike vrteli pozno v noč.

 

Bilo je kot sem rekla, pečen odojek in piščanec, zraven ajvar in narezana čebula, 3 solate: krompirjeva, ajdova kaša z zelenjavo, zeljnata s fižolom. Cel kup peciva ( rdeča kapica, madžarica, zagrebške rezine, makov biskvit, linške očke, kokosove kocke, id. ), sadje, bel in ržen kruh. Sok, voda, vino. Fešta je trajala v jutranje ure in vsi so odšli siti in zadovoljni domov.

 

Mesa se niti ni zelo veliko pojedlo, največ se je pojedlo solat in peciva, pravtako tudi kar nekaj sadja.

 

Evo, zdej pa novim izzivom naproti

 



Šuštarjeva

Sporočilo je spremenil(a) Šuštarjeva dne 11.dec 2011 15:02

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

11. dec 2011 15:06

Šuštarjeva      . Dokaz, da se vse da, samo če se hoče. Še enrkat 

 

Pozdravček!

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

11. dec 2011 15:14

Pa ti si neverjetna, saj ne, da bi dvomili v tebe, pa vseeno vse čestitke. Zdaj ti naslednjič sploh ne bo več problem, ko si zadevo tako dobro zastavila.

Krasen občutek sedaj, ko je vse za tabo in to dobro opravljeno, še posebej, ko vidiš zadovoljne povabljene.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti