Kaj skuhati povabljenim?

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

25. nov 2011 20:22

Naj še jaz dodam svoj "piskerček". Za moževo 60.letnico sem v februarju tudi sama pripravila pogostitev za 45 ljudi, pa se mi je vse izšlo. Prva predjed je bilo nekaj pladnjev narezka s specialnimi salamami, ki sva jih prinesla v poletnih mesecih pred obletnico iz Chamonixa in sem jih zamrznila, potem pa dan pred uporabo vzela iz skrinje in narezala. Ker je šlo za salame, ki jih pri nas niti pri bližnih sosedih čez mejo ni dobiti, sem pač morala upoštevati možnost zamrzovanja, kar pa se sploh ni poznalo pri okusu. Sem pa za narezek pripravila tudi prepeličja jajčka, češnjev paradižnih in nekaj vrst sira - pikantnega, z orehi, tartufi ipd. Sledil je divjačinski golaž s kruhovimi cmoki oz. kruhovo "salamo", kar sem lahko pripravila nekaj ur prej in potem samo pogrela v pečici. Za glavno jed smo imeli odojka in kozlička, pečena v krušni peči. Solate so bile francoska, šobska, narezan paradižnik, paprika, kumare in olive, pa še zenf in majoneza - kupljena. Kruh smo kupili, nekaj pa ga je prinesel kolega, ki ga sam peče v krušni peči. Piškoti so bilo pečeni tudi že nekaj dni prej, prav tako rozen torta, ki sem jo tudi zamrznila. Veselico smo začeli po 14. uri. Torta je bila razrezana ob polnoči, veselica pa se je končala ob 5. uri zjutraj, ko nismo bili več sposobni peti in plesati. Smo bili pa takšna druščina, da smo ob koncu vsi poprijeli in skupaj pospravili. Uporabljali pa smo, tudi za golaž, plastni pribor, tudi skodelice. Ob koncu smo imeli polnih nekaj vreč za plastiko, nekaj s steklenicami. Torej ne pozabi na vrečke za smeti!

Sem pa prepričana, da ti bo marsikdo prisočil na pomoč pri strežbi in boste skupaj vse zmogle in uspešno pripeljali praznovanje do veselega konca.

Še to: res sem hrano pripravljala , posebej sladice, pripravila kakšen dan prej in sem se vsem povabljenim lahko sproti posvečala, in ob koncu veseljačenja sploh nisem bila pretirano utrujena, razen zaradi tega, ker nam je manjkalo nekaj ur spanca. Bomo pa nekaj podobnega vsekakor še kdaj ponovili, a bo takrat poletje in bo spet drugače.

Lepo praznujte in radi se imejte.

kača

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

25. nov 2011 20:29

kača je napisal/a:

Naj še jaz dodam svoj "piskerček". Za moževo 60.letnico sem v februarju tudi sama pripravila pogostitev za 45 ljudi, pa se mi je vse izšlo. Prva predjed je bilo nekaj pladnjev narezka s specialnimi salamami, ki sva jih prinesla v poletnih mesecih pred obletnico iz Chamonixa in sem jih zamrznila, potem pa dan pred uporabo vzela iz skrinje in narezala. Ker je šlo za salame, ki jih pri nas niti pri bližnih sosedih čez mejo ni dobiti, sem pač morala upoštevati možnost zamrzovanja, kar pa se sploh ni poznalo pri okusu. Sem pa za narezek pripravila tudi prepeličja jajčka, češnjev paradižnih in nekaj vrst sira - pikantnega, z orehi, tartufi ipd. Sledil je divjačinski golaž s kruhovimi cmoki oz. kruhovo "salamo", kar sem lahko pripravila nekaj ur prej in potem samo pogrela v pečici. Za glavno jed smo imeli odojka in kozlička, pečena v krušni peči. Solate so bile francoska, šobska, narezan paradižnik, paprika, kumare in olive, pa še zenf in majoneza - kupljena. Kruh smo kupili, nekaj pa ga je prinesel kolega, ki ga sam peče v krušni peči. Piškoti so bilo pečeni tudi že nekaj dni prej, prav tako rozen torta, ki sem jo tudi zamrznila. Veselico smo začeli po 14. uri. Torta je bila razrezana ob polnoči, veselica pa se je končala ob 5. uri zjutraj, ko nismo bili več sposobni peti in plesati. Smo bili pa takšna druščina, da smo ob koncu vsi poprijeli in skupaj pospravili. Uporabljali pa smo, tudi za golaž, plastni pribor, tudi skodelice. Ob koncu smo imeli polnih nekaj vreč za plastiko, nekaj s steklenicami. Torej ne pozabi na vrečke za smeti!

Sem pa prepričana, da ti bo marsikdo prisočil na pomoč pri strežbi in boste skupaj vse zmogle in uspešno pripeljali praznovanje do veselega konca.

Še to: res sem hrano pripravljala , posebej sladice, pripravila kakšen dan prej in sem se vsem povabljenim lahko sproti posvečala, in ob koncu veseljačenja sploh nisem bila pretirano utrujena, razen zaradi tega, ker nam je manjkalo nekaj ur spanca. Bomo pa nekaj podobnega vsekakor še kdaj ponovili, a bo takrat poletje in bo spet drugače.

Lepo praznujte in radi se imejte.



kača

 

odlična pogostitev. vsekakor ste mi dali ogromno idej za nadalnje zabave. hvala

Šuštarjeva

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

25. nov 2011 20:31

elaphus je napisal/a:

Pa tole je boljše od vsake mehiške nadaljevanke in Kmetije skup!!!

lp



cervus

 

hehe, pol pa najboljš da gremo počas ON AIR! []

Šuštarjeva

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

25. nov 2011 22:08

Šuštarjeva, pa ne pozabi na aperitivček ob prihodu. Mi smo konzumirali borovničke, žižole, češnje v domačem sadjevcu, jegermaister, wisky... Pa ne pozabi narezke okrasiti z grozdnimi jagodami in orehi, prav paše zraven.

kača

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

26. nov 2011 1:10

Glede na to, koliko volje, poguma in veselja imaš, ni dvoma, da ti ne bi uspelo. Če se boš dobro organizirala ( v kar ne dvomim), ti bo šlo vse kot po maslu.

Med vsemi temi nasveti, pa se najde veliko uporabnih zadev, ki ti bodo prišle prav.

Veliko sreče

 

Ps: Kar se pa tiče  uporabi enkratno embalažo, pa ne pozabi na , in seveda , pa kot sem že rekla   dobre kapljice.

 

 

barbay

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

26. nov 2011 11:11

kača je napisal/a:

Šuštarjeva, pa ne pozabi na aperitivček ob prihodu. Mi smo konzumirali borovničke, žižole, češnje v domačem sadjevcu, jegermaister, wisky... Pa ne pozabi narezke okrasiti z grozdnimi jagodami in orehi, prav paše zraven.



kača

 

hvala za nasvete. To bo pa pol že orngi paša za oči!  še mene nestrpno zanima kako bo to vse ven izgledalo

 

ker bo jagodno torto že imel v sredo, ko ima dejansko rojstni dan ( takrat bomo praznovali v ožjem krogu ), mož obožuje namreč okus jagode. Vem da sva na poroki imela med ostalimi stvarmi tudi  jagodni šampanjec, jagodno vino ( da ni bila zdaj samo modra frankinja in muškat ter čokoladne in krhke stvari ), jagodno torto, jagodni sorbet, in tudi meni je takrat super bilo da je bilo to na izbiro in tudi drugi so pohvalili. Tega sedaj v soboto ne bi delala. Mislim da bo ostalega peciva zadosti. Hmmm, da bi v soboto še enkrat torto naredila? Madonca, sej se bom pa udebljala, mi večerna obleka ne bo več prav

Šuštarjeva

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

26. nov 2011 17:09

Ne ga še s torto hecat, za trideset folka bi morala potem vsaj dve torti naredit. Kot berem tvoj jedilnik, bo vsega zadosti, še preveč. Uspeh rojstnodnevne zabave ni vedno premosorazmeren s količino hrane. Včasih kakšen muzikanter ali dva naredi takšno štimungo, kot je ne more noben pečen odojek!

Če bi bila ti moja nova soseda, bi me bolj zanimala ti osebno in bi te v prvi vrsti želala malo bolj spoznati. Kar je pa težko, če si čisto v stresu zaradi hrane. Rajši manj pa bolj kvalitetno.

Držim pesti, da zabava uspe!

kaja45

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. nov 2011 17:23

Jaz bi naročila pečenko - jagenjček, odojek, pripravila kakšno solato in seveda spekla piškote, pa to je to. Pa kruh. Če misliš še kuhati zraven, ne bo časa za spoznavanje sosedov.

 

Tisti pladnji z grelnikom so fajn ideja.

 

Veliko uspeha!

 

 

Atina

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. nov 2011 13:35

Šuštarjeva, ko si napisala vprašanje pred nekaj dnevi, si bila precej v skrbeh, kot si napisala malo obremenjena, zdaj pa si pošlihtala vse v zvezi z rojstnim dnem in se že hecaš. Menim, da se je splačalo, saj si se psihično razbremenila in po mojem že z veseljem čakaš na ta dogodek. Zdaj sem tudi jaz prepričana, da ti je uspeh zagotovljen.  

 

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. nov 2011 17:31

No Oliva, ko me že sprašuješ, koliko takih zabav sem že pripravil sam, ti lahko napišem ,da kar precej in jih še vedno saj imam zanje še vedno dovlj energije kot pred 10 ali 20- imi leti. Ravno danes sem imel na kosilu nekaj žlahte, tam okrog 20 ljudi in sem vse skuhal in postregel brez težav. Žena je mela čez pogrinjke in ostale dorbnarije . Te morda še kaj zanima ?

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti