Kaj skuhati povabljenim?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

23. nov 2011 22:07

  Šuštarjeva, da se pri teh letih spuščaš v tako zahtevno nalogo. Če delaš z veseljem boš vse zmogla. En teden prej si naredi seznam postopka oziroma potek kdaj boš kaj delala. Čim več naredi prej, tako da ti na dan "D" ostane  manj dela, ker se boš, hočeš - nočeš, zaštrikala. 

Srečno in poročaj, kako bo stvar potekala. Ne pozabi, vaja dela mojstra!

 

Pozdravček!

P.S. Decembra pripravljam kosilo za 12 odraslih oseb in že zdaj pišem seznam, kljub moji dolgoletni kilometrini v kuhinji.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2011 22:10

Zdaj, ko si povedala, koliko si stara, ti pa še bolj privoščim, da ti uspe.

In če boš s svojim načinom pogostitve uvedla nekaj novega na tvojem koncu, toliko bolje. In na tak način boš tudi ti imela kaj od zabave.

 

Samo še pripomba, če si spregledala zasebno pošto: naredi take priloge, ki se lahko jedo tudi hladne (ajdova kaša z zelenjavo na primer, kakšna riževa solata, tudi krompirjeva solata ...).

Punca, asica si, res.

 

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. nov 2011 22:32

Pri 23ih jaz še jajca nisem znala ocvret... Kapo dol...

 

Loni Makaroni

drejkaa  

član od: 18.3.2011

sporočila: 18

23. nov 2011 23:50

Tudi jaz ti želim,da ti  uspe...

Še enkrat pa premisli glede prostora.Imam tako velik prostor kot ti,pa se je notri gnetlo 30 ljudi,da ni nihče mogel niti migniti.O kakšnih muzikantih ali plesu nismo niti pomisliti upali.Od takrat se tega več ne grem.To je samo moje mnenje,z veseljem pa bom prebrala,kako si speljala  slavje.

Želim ti najboljše...

 

drejkaa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. nov 2011 1:36

Wow! Mi imamo za praznike ob koncu leta fešto z okoli 45 gosti že precej let, tako da imam več kot dovolj izkušenj. Kljub za Evropske razmere ogromnemu prostoru, je gužva in samo od pogovorov tako glasno, da niti glasbe ne vrtimo. Že samo s tem, da kot gostiteljica z vsakim malo pokramljam, dolivam pijačo in skrbim, da so prazni krožniki v smeteh (uporabljam majhne plastične), da je navoljo dovolj sira, kruha, krekerjev, pijače, sadja in ostalih dobrin na mizi, itd, itd., imam toliko dela, da mi kuhanje ob tem na misel ne pride. Glavno hrano in 1 natakarja naročim, sladice spečem sama. Pazi, v kaj se spravljaš. Poskrbeti za 50 ljudi ni mala malica. Če boš res vse sama pripravila in skrbela za vse vedi, da se ti ne boš čisto nič zabavala.

 

P.S: Samo ne ga sračkat z juho. Res, da je stalnica slovenske kuhinje in je pa obenem jed, ki se je ne da jesti, če nisi za mizo. S 50 ljudi v prostoru, v katerem misliš tudi kuhati in imeti jedi razstavljene na mizi, ne bo prostora niti za 50 ljudi, kaj šele mizo in stole.

Če je tvoj mož malo dvomljiv in ga ne moreš drugače prepričati da je gostov preveč za vajin prostor, nabavi kredo in na tla nariši kroge ali pravikotnike, za vsako osebo enega. Ne pozabi, da se bodo gostje premikali, pogovarjali med seboj in da vsak rabi svoj osebni prosto (Jaz temu raje rečem balonček) Tako ga boš kar hitro prepričala, da njegova ideja o številu povabljenih v vajin veliki (mali) prostor, ni preveč dobra.

 

Nekaj mi govori, da bi naša Querida Amiga  povedala kakšno o vajinem odnosu.

Čisto na kratko in po moje: Če bi te tvoj dragi v resnici spoštoval, ti niti v sanjah ne bi zadal tako nemogoče naloge, kot je tale.

 

Vsekakor ti želim, da ti uspe.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 24.nov 2011 05:42

lenika83  

član od: 27.9.2010

sporočila: 22

24. nov 2011 7:52

Še jaz bom trobila v isti rog kot vse ostale, pa ti ne želim s tem nič slabega, v bistvu dobro.

50 ljudi je ogromno in kuhinja v velikosti 5x10 metrov je za toliko ljudi absolutno premajhna. Ena oseba za pripraviti karkoli za pojesti, pa absolutno premalo. Na koncu se ti bo zgodilo, da boš itak zmatrana do nezavesti, ljudje pa nezadovoljni. Pa ne zato ker bi slabo kuhala, daleč od tega, ampak zaradi premalo prostora. Enkrat sem bila na abrahamu v prostoru, ki je bil brez kuhinje malo večji od tvojega, pa približno enako ljudi je bilo in se ga še danes spomnim samo po tem, da smo se nenormalno tiščali. Če sem hotela iti samo na wc, se je moralo vsaj 10 ljudi umakniti od mize in to je res grozno.

En predlog, ki je bolj poceni in ga menda ni še nobena do sedaj napisala. V skoraj vsaki (ali pa celo vsaki) vasi imajo kakšen vaški dom oziroma nekaj temu podobnega. Običajno se da dobiti prostor v najem zelo ugodno. Za hrano pa naročiš narezke (običajno je ceneje, če naročiš pri mesarju kot v trgovini), pa narežeš kakšno zelenjavo in je to to. Na zabavi pa se raje posvetiš temu, da spoznaš ljudi med katerimi zdaj živiš. Še pecivo za 50 ljudi ni tako enostavno speči. Če drugega ne, je vsega kar pečeš treba delati večjo količino in potem to traja in traja. Jaz sem za poroko za 60 ljudi pekla skoraj 2 tedna in to intenzivno, pa je komaj šlo skozi.

Res ti toplo svetujem, da še enkrat dobro razmisliš o tem, da ne boste na koncu nezadovljni čisto vsi (ti in gostje).

lenika83

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

24. nov 2011 8:16

Tudi pri naši hiši se pripravljamo na podobno slavje. K sreči bo to pozno pomladi, vendar se že sedaj zelo podrobno pogovarjava o dnevnem redu, stroških in jedilniku. Ker se bo dogodek odvijal pod kozolcem, sva se odločila, da najameva kuharja - žar mojstra za na dom. Preskrbel bo zelenjavo in meso, pekel v več etapah. Ugotovila sva, da cene bistveno ne odstopajo od tega, kot bi kupila midva. Ponavadi se zgodi, da kupiš  preveč in se potem ukvarjaš z ostanki. Ker pri takem številu ljudi ne moreš ugoditi vsem, je sedaj delovni predlog, da za predjed golaževa juha iz kotlička, potem pa meso in zelenjava na žaru, kruh in solate. Posoda obvezno plastika. Pomembno se mi zdi, da pripraviva tudi primeren koš za tovrstne odpadke. Za sladico pa bom sama spekla pecivo, ki se nareže. Za strežbo bom poprosila nekaj deklet, ki jim zaupam. Upam, da bo uspelo. Mož je zadolžen za pijačo alkoholno in brezalkoholno. Na dan slavja, bi tako kupila samo kruh.

marjanaj

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. nov 2011 10:15

Sem ravno hotela predlagat generalko glede mer prostora in povabljencev, pa me je Vanja prehitela. Če od 5x10m odšeteješ še kuhinjo, bodo tvoji povabljenci stali "v pozor", v eni roki bodo imeli krožnik, v drugi kozarec in se bodo naslanjali drug na drugega. Najbolje da vso hrano narežeš na velikost grižljaja, ker rezat ne bo nobeden mogel. Juhaste zadeve - kvečjemu v šalčkah. Mislim, da sta se z dragim malo zakalkulirala. Začnita risat kroge, preden začneta s pripravami!

Lisa

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

24. nov 2011 11:04

Šuštarjeva bo zadevo zagotovo speljala in na koncu bo sporočila, da je super izpadlo. Ona pravzaprav ni spraševala, če naj zabavo pripravi doma, ampak ali na skuha celotno kosilo ali naj pripravi le kakšno pečeno meso.

Ljudje smo pač različni. Vidim, da nas je kar nekaj, ki zelo podobno razmišljamo, tudi jaz sem najprej pomislila, da prostor 50 m2, ki jim moramo odšteti vsaj še 10m2 za kuhinjske omare, štedilnik...,  zadostuje le kot prehod v prostor kjer naj bi se zabava za 50 ljudi odvijala. Precej prostora potrebuje že sam gostitelj, ki nosi polno naročje hrane pa pijače ali pa se suče okrog štedilnika.

Ampak to so naša razmišljana. Jaz osebno sem pač človek, ki se v kaj podobnega niti slučajno ne bi spuščala. Tudi zato ker sem malo kamot. Ampak, ženska je še mlada in računa, da bo zmogla. Jaz ji to tudi privoščim, motilo bi me le, če bi hotela stvar speljat, ker tako hoče mož. Samo to bi me motilo, če pa gre za obojestransko odločitev, pa naj dobro izpade in v zadovoljstvo gostiteljev in gostov.

zeta

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

24. nov 2011 20:06

Nočem ti jemat volje in želje , da bi ti uspelo , a punca premisli . Ne zavedaš se , v kaj se spuščaš  . Vsi ti verjamemo , da si pridna , da znaš in hočeš ugoditi možu , a tako število povabljenih , en prostor ..... Ne ,ne ...

Samo dve roki imaš , vsega se tudi ne da vnaprej pripravit  in vsako delo rabi svoj čas .

Jaz bi ti svetovala , da preberi še enkrat vse poste , vse kar so ti punce napisale in izberi tisto , kar ti bo dalo najmanj dela .

Vse dobro ti želim

manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti