Ajdovo pecivo

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

tema odprta - 23. nov 2011 7:18 | ogledi: 11.233 | odgovori: 3

pozdravljene!

Saj ne, da delam reklamo, ampak ne znam drugače opisat: V Sparu imajo pecivo, ki se mu reče "ajdov copat", je zelo okusno in po vrhu ima en tak hrustljav posip. Ali katera mogoče ve kaj bi to lahko bilo in kako to nardit doma???

valikaben

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

23. nov 2011 8:22

To ti je ciabatta, samo da narejena iz mešanice pšenične in ajdove moke. Za posip pa ne vem - mogoče vprašaš prodajalko, kaj je gor, če sama na moreš ugotoviti?

Najboljši recept za ciabatto na kulinariki je itak tole http://www.kulinarika.net/recepti/1758/kruh/ciabatta/.

Upoštevaj pa, da boš najbrž morala dodati malo več vode, ker bo zraven ajdova moka.

Blanchy

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

23. nov 2011 11:22

ne vem, nisem ziher, da je ciabata... ciabata ima bolj luknje noter, ta ajdov copat pa nima. sicer pa me ne zanima toliko recept, kot posip. pač sem mislila če katera ve.

hvala, Blanchy.

valikaben

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. nov 2011 11:55

Vsaj v večjih Saprih imajo pri prodaji kruha in peciv brošuro, v kateri so navedeninjihovi pekovski izdelki, ki jih ponujajo, s sestavinami vred. Bi se ti splačalo pogledati. Je pa res ena vrsta ciabatte, kot pravi Blanka. Saj kakih izrazitejših lukenj tudi (njihova) čebulna in olivna copata nimata, pa sta vseeno bližnji sorodnici ciabatte.

Meni je pa všeč njihovo drobno pecivo, ajdovo, rženo... , to je največkrat posuto z drobljencem (mislim na malo bolj grobo zmleto moko) ali pa kar z otrobi.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti