Bela novoletna jelka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. nov 2011 17:38

Ja, limnol, res je, sem spregledala, da janko1 piše o milijonih let. Vsaj 5 takih katastrof je zanesljivo bilo (morda z nekaj več % preživelih) v približno 3,7 milijarde let, kolikor je zaenkrat mnenje, da obstaja življenje na Zemlji, zadnja taka je bila v času, ko so ob dinozavrih izumrle še mnoge, mnoge vrste, šteto v destetsočih, najmanj.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. nov 2011 20:12

Jap, rimljanka, stari sva! Ko sem jaz hodila v šolo, so nas učili, da je na Zemlji 3,5 milijarde ljudi in je Zemlja stara 3,5 milijarde let. Pa glej ga zlomka zdaj, Zemlja se je vmes postarala za dobro milijardo let,zase ne bom raje rekla nič,  da ne govorimo, kaj je ta čas počelo človeštvo. Masovna izumiranja pa, no ja, nekoliko  morbidna tema, ampak neskončno zanimiva; v zanimivih časih pač nikoli ni bilo varno živeti, ne glede na to, ali si dinozaver ali davkoplačevalec.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. nov 2011 20:21

limnol, še vedno velja, da je življenje na Zemlji toliko časa, kot sem napisala, Zemlja je pa seveda stara malček več, eno milijardo pač, torej 4,5 milijarde let je od oblikovanja Zemlje, prvi fosili so stari 3,5 milijarde let, ocenjuje se, da je življenje staro vsaj 200 milijonov let več .....etc...etc...pred kake 370 mio let pa bi, če bi bili tam, lahko videli smrekam sorodna drevesa, dvoomim pa, da bi bila bela, se bolj nagibam k zelenini. (vir je najnovejši učbenik Evolucija za SŠ, menda mu je verjeti).

Tako, pa nisva krenili iz teme, pa tudi v temi nisva, čeprav je zunaj tema.  (žlahta smrek, tako rekoč prapražlahta).

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. nov 2011 17:37

Mimogrede - belo smrečico sem videla včeraj pri "moji" frizerki in sem jo takoj povprašala, kje jo je uplenila: v Merkurju jih bojda imajo, ni čisto bio, videti je pa v redu, sploh, ker menda lahko veje kupiš tudi posebej in jo potem sestavljaš po želji. Pravzaprav bi lahko bila glede na dolžino "iglic" tudi bor, ali pa vsaj nekaj vmes. Evolucija par excellence (čeprav ežojevemu ribniku ne seže do kolen). 

Sonja

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

25. nov 2011 17:42

Kupila sem jo prejšnji teden v merkurju.

mlg

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti