Torta capriccio

bleki  

član od: 22.11.2010

sporočila: 9

tema odprta - 21. nov 2011 22:49 | ogledi: 8.130 | odgovori: 2

Živjo! iščem recept, ki sem ga zasledila v oddaji hrana in vino, že nekaj časa nazaj. Zapisala sem si samo ime torte, receptapa ne in me zelo zanima če mogoče kdo pozna ta recept, saj se mi je torta zdela zelo okusna.

Hvala za pomoč!

bleki

maca24  

član od: 31.5.2007

sporočila: 34

22. nov 2011 7:20

Potrebuješ:

200g sladkorja, 5 jajc, 200 ml olja, 200 ml mleka, 1 vanilin sladkor, 1 pecilni prašek, 200 g moke, 150 g marelične marmelade, 100 g orehov, 100 g sladkorja

Jajca stremo in beljake ločimo od rumenjakov. Bljake damo v večjo posodo, rumenjake pa v posodo za stepanje. Rumenjake stepemo z mešalnikom in dodamo 200 g sladkorja. Med neprekinjenim stepanjem, v posodo dolivamo olje. Dolijemo mleko. Dodamo vanilin sladkor. V posodo z moko dodamo pecilni prašek, premešamo, nato pa med mešanjem s kuhalnico v posodo za stepanje dodamo tudi moko. Pravokotni pekač premažemo z maslom. Testo predenemo v pekač. Pekač damo v pečico. Pečemo 15 minut na 200 stopinj. Pekač vzamemo iz pečice. Biskvit premažemo z marmelado. Na delovni površini z valjarjem zdrobimo orehe. Beljake damo v posodo za stepanje in jih stepemo z mešalnikom. Med neprekinjenim stepanjem, v posodo postopoma dodajamo 100 g sladkorja. Stepamo tako dolgo, da se sladkor raztopi. Dodamo zdrobljene orehe. Premešamo. Stepene beljake z orehi nanesemo na biskvit v pekaču. Poravnamo površino. Pekač vrnemo v pečico in pečemo še 10 minut, na isti temperaturi. Pekač vzamemo iz pečice. Torto narežemo na kose.

Pa dober tek

maca24

bleki  

član od: 22.11.2010

sporočila: 9

22. nov 2011 9:59

Ooo super, to bo to! Najlepša hvala ;)

bleki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti