Novoletna darila

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

tema odprta - 16. nov 2011 18:24 | ogledi: 19.549 | odgovori: 42

Prazniki se pocasi blizajo,jaz pa cisto brez idej.Lani sem delala pomarancni liker in pomarancno marmelado z zafranom,ker sem se raznih piskotov ze navelicala,letos pa spet ne vem,kaj bi.Ima kdo kaksno idejo?Pa naj  vam cimprej mine november.

 

nallis

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. nov 2011 18:38

Od doma narejenih užitnih daril so ljudje vedno veseli kakih bolj eksotičnih marmelad (pa tudi "navadne" marelične ali slivove ali malinove se nihče ne brani), likerjev, rumovega lonca, artičok in paprike v olju in vseh vrst peciva. Ali hišice iz medenjakov. S takimi darili skorajda ne moreš udariti mimo.

Če pa v shrambi skrivaš domači sir ali bučno olje ali meso in klobase v tunki ali olju.....pa zaseko in ocvirke..... ki jih lepo spraviš v kakčen keramični lonček, te bodo imeli pa sploh v lepem spominu. Pa lastnoročno nabrane čajne mešanice, doma posušena zelišča, šentjanževo olje - ma čisto vse lahko z malo domišljije pretvoriš v zelo lepo darilo. Saj največ vredno pri stvari je prav to, da se potrudiš in nekaj lepega narediš za druge, kajne?

Sonja

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

16. nov 2011 19:29

Mogoče katera ve, pod katerim imenom se skriva recept za pripravo "božičnih kozarčkov"? Gre za tiste kozarčke, v katerih so že suhe sestavine, zraven pa je priložen recept in ob dodatku tekočih sestavin nastanejo božanski piškotki.

kačča

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

16. nov 2011 19:51

Hvala!

kačča

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

16. nov 2011 20:08

Za ženske kvačkam copate in uhančke, za otroke kape, za fante bi pa tudi jaz potrebovala kak nasvet.

mejačka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

16. nov 2011 20:19

Lani delili domače borovničke, na steklenice lepili družinsko fotografijo z voščilom in domače salame za ženske pa še (zgoraj omenjeni) piškote v kozarcu.

 

Letos smo delali domačega jegra, stekleničke imamo tudi že kupljene...ostalo se bo treba še spomniti.

 

Jaz bom za moje prijateljice delala čokoladni liker, delila doma sešite predpasnike z izvezenim imenom pa še kakšno malenkost morava najti

Roncolino

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. nov 2011 21:08

Jaz sem pa ta teden na pošti zasledila knjižico z idejami o domačih darilih.

V njej so take luštne,cort ideje.In zelo veliko jih je podobnih "kozarcem piškotov" ki so lanske praznike množično romali iz gnezda do gnezda ;) .

 

Sicer pa so letos pri nas aktualne čajne mešanice in domali likerčki.

 

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. nov 2011 1:10

jaaaaa, to knjigico je ravno mama naročila, mislim da pri založbi kmečki glas. ima marmelade, likerje, piškote iz kozarčkov, brownieje iz kozarčkov... luštna!

www.mojalbum.com/naredilaana

passi  

član od: 8.6.2010

sporočila: 20

23. nov 2011 18:18

Mi lahko katera pove, o kateri knjigi je govora. Do sedaj smo namreč kupovali le tale novoletna darila ampak smo se nekak naveličal vedno eno in isto kupovat. Sicer mislim letos tudi nekak ideje za darila poberat iz te strani, sam tako, da vse naredimo sami. Če mi pa zaupate točen naslov tiste knjigice, pa bom zelo zadovoljna, ker si res želimo vsi pri nas doma že enkrat taka darilca razdelit.



Sporočilo je spremenil(a) passi dne 23.nov 2011 18:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti