Novoletna darila

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. nov 2011 9:00

 Za kavne mesanice je v mojem arhivu tole:

Gift Mixes for Coffee Lovers (Brenda Hyde)

 I love to make and receive homemade mixes for the holidays. The key is to use good quality ingredients that are fresh. Combine any or all of the following recipes in a basket with a coffee mug or latte cup, a pretty spoon and some biscotti or cookies. Another option for travelers is to include an insulated mug and all of the mixes, plus a few gift certificates for bagel or donut shops along their driving route. However you give these mixes they will be a big hit with coffee lovers.

 Cafe Swiss Mocha

 1/4 cup powdered non-dairy creamer

 1/3 cup granulated sugar

1/4 cup instant coffee

2 tablespoons powdered baking cocoa

Place ingredients in a blender and process with the "liquefy" setting. Use 1 1/2 tablespoons mix with an 8 ounce cup of boiling water. Stir well, and serve with whipped cream!

 

Orange Cappuccino

1/3 cup powdered non-dairy creamer

1/3 cup granulated sugar

1/4 cup instant coffee

1 orange flavored hard candies-broken into pieces

Place all ingredients in blender and process on the "liquefy" setting until blended. Use 1 1/2 tablespoons with 8 ounces of boiling water.

 

Cafe Viennese

 1/4 cup powdered non-dairy creamer

 1/3 cup sugar

 1/4 cup instant coffee

 3/4 tsp. ground cinnamon

Place all ingredients in blender and process on the "liquefy" setting until blended. Use 1 1/2 tablespoons with 8 ounces of boiling water. Include several smaller cinnamon sticks to use as well. This is also great with cream or whipped cream!

 

Cafe Bavarian Mint

 1/4 cup powdered non-dairy creamer

 1/3 cup sugar

 1/4 cup instant coffee

 2 tablespoons powdered baking cocoa

 2-3 hard peppermint candies, broken (you can use a candy cane too)

 

Cappuccino Mocha Mix

 6 Tablespoons plus 2 teaspoons instant espresso coffee powder

 3 Tablespoons plus 1 teaspoon unsweetened cocoa

 1-1/4 cups powdered nondairy creamer, plain or Irish cream

 1/2 cup plus 2 Tablespoons granulated sugar

 2 teaspoons ground cinnamon

 In a medium bowl, stir together espresso coffee powder, cocoa, nondairy creamer, sugar and cinnamon. Store tightly covered. For the gift label: "For each cup of cappuccino, measure 4 tablespoons mix into a coffee mug and stir in 6 oz. of boiling water." Makes 2 1/2 cups of mix ( enough to 10 servings). 

 

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

30. nov 2011 16:48

Bom še jaz dala predloge:

- na kozarce z domačo marmelado naredimo okrasni prtiček (blago okroglo izrežemo, robove pa premažemo z lakom za nohte, da se ne para), na kozarček pa nalepimo etiketo o vsebini;

- naredimo žajbljev liker: na 1,5 l žganja damo 0,5 l vode prekuhane z 0,5 kg sladkorja. Dodamo 100 listov žajblja in 2-3 neškroplene limone narezane na koščke. Vsebino damo na toplo, pred prazniki precedimo in nalijemo v male stekleničke, ki jih opremimo z etiketo;

- naredimo zeliščni kis: v domač kis damo nekaj zrn popra, lovorov list in 1-2 stroka česna. Lahko kaj drugega..

- kupimo domače 100% olčno olje in nalijemo v 0,3-0,5 l stekleničke. Opremimo z etiketo in po želji dodamo vejico rožmarina...

- na štajerskem koncu bomo enako pripravili pravo domače bučno olje.

- kupimo 15-20 cm širok trak lepega bombaža ali lana. Razrežemo na kvadratke ali kroge. Culico napolnimo z lavando in zavežemo s trakom ali rafijo. Manjka samo etiketa...

- v hoferju sem kupila celofanske darilne vrečke. Napolnila jih bom z čajem ( drobna jabolka sem narezala na lističe in posušila. Sedaj jim bom dodala nageljnove žbice, cimetovo skorjo, suhe slive, brusnice...) Zraven bom dala majhne kozarce meda.

- spekla bom kekse in jih dala v kovinske škatle.

- vzela si bom čas, in se družila z prijateljicami. Povabila jih bom na čaj in domače kekse. Lepe praznike si naredite!

 

jovita

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. nov 2011 17:00

Pa lahko po plasteh naredis, da lepse izgleda, potem pa nsi naj obdarovanec premesa.mmogoce vmes se kaksne vecje dlece karamela

www.mojalbum.com/naredilaana

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

30. nov 2011 17:51

Samo da nadaljujem svoj prejšnji post okrog ideje za mešanico za belo vročo čokolado. Idejo sem morala sama najprej sprobati: 30 bele čokolade iz hladilnika, 10 dk sladkorja v prahu (lahko tudi več), 2 vanilijeva pudinga, 2 vrečki posušene pomarančne lupinice (če imate svojo, toliko bolje). Vse skupaj damo v multipraktik da se čokolada zmelje in vse sestavine premešajo. Damo v kozarček skupaj z navodilom: Zavreti skodelico mleka in dodati 2 zvrhani žlički mešanice, prevreti in postreči vroče.

Sweetie

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

30. nov 2011 21:24

Sama sem lani podarjala mufine iz kozarčka. Bili so čokoladni... lahko daste sestavine vašega najljubšega recepta za mufine. Zgledalo je pa takole:

lucys

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. nov 2011 21:45

to je lepo ja, samo je dobro, da se točno ve kakšen kozarec uporabiti za določeno količino sestavin in da se izide, da se potem ko se prenaša in transportira ne premeša. 

www.mojalbum.com/naredilaana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. dec 2011 12:25

Lani sem delala piškote iz kozarce, pred tem pa kavne mešanice.

Ker nisem vedela, kak kozarce naj vzamem, ali pa sem jih že nekaj imela, sem naredila takole:

Vse sestavine sem izmerila na ml. To je mogoče s pomočjo merjenja vsake posamezne sestavine.

Nato sem dodala nekaj za gornji " zrak" in sem dobila volumen. Sledi le še izbira ustrezne posode, ker vsaka ni primerna. Če je prevelila za dve količine, se mi ne zdi smiselno zlaganje po plasteh.

F r i n a

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

1. dec 2011 15:36

Plast moke, sladkorja in drobnejših živil je potrebno dobro potlačiti, pa se med transportom ne premešajo. Moji se niso.

lucys

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti