Sledi praška na oblačilih

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 15. nov 2011 18:27 | ogledi: 9.282 | odgovori: 9

Pozdravljeni vsi.

Imam vprašanje zakaj mi na temnih oblačilih ostajajo sledi pralnega sredstva? Uporabljam tekoči prašek in zelo varčujem z njim. Tudi preveč oblačil ne dam v pralni stroj.

Hvala

Teka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. nov 2011 18:37

Meni se to dogaja, odkar imam super varčevalni pralni stroj, ki pere z minimalno porabo vode. Rezultat je viden. Problem sem rešila tako, da pri vsakem pranju povečam količino vode in po pranju poženem dodatno izpiranje. Z varčevanjem sicer tako ni nič, ampak perilo je oprano skoraj tako kot pri prejšnjem zapravljivcu.

Sonja

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

15. nov 2011 19:01

Tudi meni se je to dogajalo, mislim, da zaradi tekočega praška.

Zdaj delam pralni prašek sama, je tudi tekoč oz. gel, uporabljam ga za stvari, ki so samo preznojene, ne pa umazane. Za umazane stvari in belo perilo uprabljam kupljen pralni prašek v prahu in na oblačilih, tudi temnih, ni sledu o prašku.

Lp.

rosie

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. nov 2011 19:20

Od kar se je to tudi meni dogajalo ne uporabljam vec tekocega praska, le se v praskasti obliki in ni sledi. Pa tudi stroj ne sme biti prenapolnjen

www.mojalbum.com/naredilaana

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. nov 2011 19:25

Pri "mojih" madežih je bilo vseeno, ali sem prala s praškom ali z gelom. Samo več vode je pomagalo.

Sonja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

15. nov 2011 19:43

limnol je napisal/a:

Meni se to dogaja, odkar imam super varčevalni pralni stroj, ki pere z minimalno porabo vode. Rezultat je viden. Problem sem rešila tako, da pri vsakem pranju povečam količino vode in po pranju poženem dodatno izpiranje. Z varčevanjem sicer tako ni nič, ampak perilo je oprano skoraj tako kot pri prejšnjem zapravljivcu.



Sonja

 

Po tem takem ni dobro varčevati z vodo niti pri pranju belega in ostalega svetlega perila, saj gre očitno za preslabo izpiranje. Na belem to sicer ni vidno, je pa za kožo ostanek pralnega praška dražeč, kar se lahko pokaže kasneje pri manj ali prej pri bolj občutljivi koži. Še posebej pri otrocih.

zeta

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

15. nov 2011 20:07

Zeta: enaka občutljivost imava z očetom na mehčalec in je bilo zelo hudo mamo navadit da ga naj ne uporablja.

Za pralni stroj pa se pozanimaj pri serviserju če se da nivo vode dvignit. Mislim, da bi se pri vsek novih dalo od zadaj, kjer je priklop za vodo ampak tja ima dostop samo serviser (Vsaj pri našem je bilo tako).

Monika7

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

15. nov 2011 21:07

Jaz mehčalca ne uporabljam, kar kis. Pa dvojno izpiranje.

Kako že pravijo: šparat je treba, pa naj košta kolk hoče!

zeta

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

16. nov 2011 9:11

Tudi meni pomaga dvojno izpiranje!!

181604

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. nov 2011 18:33

rosie je napisal/a:

Tudi meni se je to dogajalo, mislim, da zaradi tekočega praška.. Za umazane stvari in belo perilo uprabljam kupljen pralni prašek v prahu in na oblačilih, tudi temnih, ni sledu o prašku.

Lp.
rosie

Če jaz dam pralni prašek, je na suhih  oblačilih prah, tako da mi očitno ne spira dosti. Pralni stroj je star eno leto, imam pa samo način dvojnega izpiranja, ne moram uravnavat količine vode.

Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti