Strojček za mletje orehovih jedrc

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

tema odprta - 14. nov 2011 6:37 | ogledi: 15.934 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

Pokornost mi je odpovedal strojček za mletje orehovih jedrc. V rezervi imam še plastično varianto, ki ni prav nič posrečena. Ali veste kje bi lahko nabavila nekaj bolj močnega (včasih smo imeli "gusaste")? Pogledala sem v nekaj trgovinah, pa ni nič primernega. Peka pa se bliža z bliskovito hitrostjo.

 

Hvala in lep dan.

 

ursula-ce

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. nov 2011 12:55

http://www.merkur.si/gospodinjstvo/gospodinjski-pr

Tole sem našla v Merkurju. Imam doma sicer onega gusastega, pa še enega plastičnega, se mi zdi, da je od Tupperware, pa mi prav tako dobro zmelje - sem hotela samo povedat, da nič strahu pred plastičnimi.

lp

cervus

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. nov 2011 13:13

Takšnega iz Merkurja imam že vsaj 10 let. Zelo zadovoljna sem z njim, dovolj velik in lepo melje. Je pa, če se ne motim, uvoz iz Češke ali nekaj podobnega. Prej sem imela maminega iz gusa, vendar je bil tako majhen, da nisem imela volje doma mlet orehov in sem večinoma kupovala že zmlete.

zeta

spelja  

član od: 22.8.2010

sporočila: 63

14. nov 2011 14:29

tudi mi imamo takega kot je na zgonjem linku že vrsto let, je res super, lepo melje, nobenih problemov z njim.

spelja

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

14. nov 2011 14:42

Jaz jih kar naribam na multipraktik na ta tanko šipo in so ravno taki, ko če bi jih delala ma drobilnik, ki ga tudi imam.

lp

reza

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

15. nov 2011 6:28

Pocajtovega imam v rezervi, mi nagaja, ker se mi kar naprej obrača ko meljem in mi leze ven kovinski del mlinčka, tako da ga moram kar naprej popravljati in privijati. Izgleda, da sem imela pri nakupu smolo, če ste ve že tako dolgo zadovoljne z njim.

Iščem dalje in še čakam vaše predloge.

 

Hvala in lep dan!

ursula-ce

enanova  

član od: 1.12.2009

sporočila: 88

15. nov 2011 21:51

Jaz sem pred kratkim prvič mlela orehe na mulipraktik (Bosch) in sem bila prav navdušena, prej sem vedno na en majčken mlinček mlela in je trajalo in trajalo...

enanova

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

16. nov 2011 9:58

Tudi jaz že dolgo uporabljam plastičen Pocajtov mlinček za orehe. Z njim sem zelo zadovoljna.

Palma

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

28. mar 2013 19:54

Oglašam se v stari temi, a z novim vprašanjem.

 

Bliža se velika noč in s tem čas peke potic. Trenutno sem za nekaj mesecev v Belgiji, malo me že daje domotožje in želja po potici je še večja. Hkrati pa je to super priložnost, da jim predstavim še eno našo jed. V lokani trgovini z robo iz druge roke sem našla majhen model za peko potice, keramičen in z luknjo na sredini, kot se spodobi. Dobila sem tudi orehe, ostale sestavine ne bojo problem.

 

Problem pa je kako sedaj cele orehe spremenit v prah. Doma potico delam večkrat letno in orehe zmeljem "na roke" v prastarem mlinčku, ki ga ima doma skoraj vsaka (starejša?) gospodinja. Tukaj pa ne vem kako naj se lotim in mlinčka v trgovinah ni videti. Punca pri kateri živim ima od kuhinjskih pripomočkov, ki bi morda bili primerni: švoh blender za sadje (steklen vrč z rezili na dnu), palični mešalnik, terilnico, valjar, običajen kuhinjski ribežnik, nože in dilce ...  Žal pa nima sekljalnika, s pomočjo te mašine sem nazadnje orehe predelala v prah. Trenutno se nagibam k blenderju, če pa to ne bo delovalo imam plan B: jezno udrihanje z valjarjem po orehih.

 

Kličem ne pomoč izkušene in manj izkušene, a z dobimi idejami! Kako naj z zgoraj naštetimi pripomočki ali kakim drugim dovolj vsakdanjim "zmeljem" orehe? Mogoče naju z blenderjem (ali valjarjem?) rešite muk!  Hvala!

kutikula

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. mar 2013 19:57

z blenderjem bo šlo! Jaz tako meljem mandlje za macaronse.

Pazi več stvari: da ne melješ predolgo, ker se bo izločilo olje in boš dobila poc. Melji s sladkorjem v prahu, v veliko rundah po malo orehov. Presej z grobim sitom in velike delce zmelji še enkrat. Bolje tako, kot da se sprime v kepo. 

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

28. mar 2013 19:59

Polovico orehov poskušaj naribati na ribež (na režo, kot za jabolka), polovico jih na drobno nasekljaj z nožem.  

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti