Strojček za mletje orehovih jedrc

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. mar 2013 20:44

Na več načinov bo šlo, kot so ti že napisale. Moja babica jih je pa trla v možnarju, ne mlela, in potica je bila dobra za umret.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. mar 2013 5:08

Ker tudi jaz nimam ribeža za orehe, jih zmečem v multipraktik, nekoliko nasekljam, dodam sladkor in sol, dolijem vroče mleko, rum, nato še rahlo stepene beljake in miksam toliko časa, da so orehi zmleti.

Probaj z blenderjem tako, da dodajaš tekočine. Z blenderjem bo šlo težje kot z multipraktikom, ker pač ni namenjen mletju tako goste zadeve, kot je masa za orehovo potico. Nekako se mi zdi, da je moja masa pretrda.

 

 

Vanja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. mar 2013 10:29

ce je blender svoh, ne vem ali bi res opravil svoje delo. Sicer je zamudno, ampak jaz bi ribala (par celih polovick lepo polozis na ribez in drgnes, pazi na prste. ce so zelo zdrobljeni pa sekljanje - tudi to gre kar hitro. mogoce bi slo tudi s terilnico (pa da dodas zraven sladkor)

lahko pa pogledas ce v trgovini najdes kaj podobnega temu: http://www.google.si/search?hl=sl&site=imghp&a

"Stressed is desserts spelled backwards!"

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

30. mar 2013 21:32

Hvala vsem za nasvete!  Z blenderjem je šlo brez problema, nekaj koščkov je sicer ostalo malce večjih, večino pa je zmlel v fin prah. Mlela sem pest orehov naenkrat in kar brez dodajanja sladkorja - v cca. 15 sekundah so bili že zmleti. Če sem jih miksala dlje, so začeli postajati pocasi.

 

In potica že vzhaja, juhuuh!

kutikula

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti