Orehovo olje

NUŠA  

član od: 29.9.2006

sporočila: 44

tema odprta - 11. nov 2011 19:03 | ogledi: 14.742 | odgovori: 7

  Zakaj vse se uporablja orehovo olje? Prav tako pa me zanima kako pogosto se lahko masira lasišče z orehovim oljem. 

Najlepša hvala.

NUŠA

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. nov 2011 19:17

Jaz ga takega hladno stisnjenega včasih dobim iz Francije. Uporabim ga za razne peste, polivam ga po pečenki in na solatah iz kuhane zelenjave.

Na glavo bi ga polivala v podobni frekvenci kot bučnega.

 

nola

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

3. mar 2012 9:31

Nuša, spodaj imaš dve povezavi, kako se uporablja orehovo olje.

Mi smo ga letos prvič pripravljali sami in po nekajkratnih poizkusih, smo uspešno stisnili cca pol litra čistega olja, cca 1 l goste "kreme", ki se pomešana z medom zelo hitro porabi in mletimi orehi, ki so enakovredni kupljemi mletim orehom (sedaj vem, zakaj so doma mleti orehi drugačnega okusa od kupljenih).Če bi stisnili do konca, bi dobili hrano za ptice.

 

http://www.bodieko.si/orehovo-olje

http://www.oljarna-pecaric.si/index.php?option=c

 

jovita

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

12. mar 2014 8:05

Letos smo pridelali nekaj orehovega olja. Žal smo ga že porabili. Na dnu posode, kjer je bilo olje shranjeno, je ostala usedlina lepe barve in čudovitega vonja po orehih, okus je intenziven. 

Ali imate kakšne izkušnje, kako to porabiti, ali vržem stran? Mislila sem, da bi namesto masla namazala testo za jabolčni zavitek ali kaj podobnega. 

 

Hvala za odgovore in lep pomladni dan želim.

marjanaj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. mar 2014 8:18

Razvaljaj testo za kruh, namaži na tako, zvij in speci.

Porabi kot osnovo za pesto s kako rukolo, recimo.

Dolij nekaj navadnega olja, premešaj in porabi to olje, ostanek po gornjih dveh idejah.

Tudi tvoja ideja je dobra, samo, jaz bi mešala z malsom, da ne bo preveč okusa.

Če pečeš kruh, zamešaj žlico usedline v testo.

rimljanka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

12. mar 2014 8:22

http://www.p-inf.si/aktualno/pomurje/bagij

Izsek:

K meni se vračajo tudi ljudje z luskavico, ki so že preizkusili, kako jim orehovo olje izboljša počutje. Veliko koristnih snovi ostane v usedlini pod oljem, ki jo porabimo za potice ali druge pogače, lahko pa bi se uporabilo še za kaj drugega, na primer za nego kože,« je povedal Aleksander. Že naši predniki so vedeli, da je orehovo olje primerno za nego las in lasišča, s sodobnimi raziskavami njegove sestave pa so ugotovili, da ima tudi naravni zaščitni UV-faktor in je odličen za zaščito pred sončenjem, saj kožo ohladi. Ker je naravni balzam, ga lahko uživamo trikrat na dan in po zagotovilih Aleksandra Bagarja je uživanje orehovega olja tudi dobro za hujšanje in preprečevanje kislosti v črevesju. 

 

Edit: No, me je že rimljanka prehitela :P

Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 12. 2014 08:24

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

12. mar 2014 9:27

Najlepša hvala za odgovore. Lepo se imejte in se veliko smejte.

marjanaj

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

12. mar 2014 10:51

Jaz sem ga že dve sezoni uspešno uporabljala za sončenje. Nalijem ga v stekleničko s šprico in ga poleti povsod nosim s seboj.  Lepo se maže, koža pa krasno porjavi. Pa sem bolj bele sorte in me rado hitro opeče, ampak s tem oljem sem zdaj prava važička.

neny111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti