Pašta-fižol

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

tema odprta - 11. nov 2011 13:28 | ogledi: 12.012 | odgovori: 8

Kolegica iz Srbije je nekoč jedla to jed in išče za recept. Sama ga ne poznam, čeprav sem morda tudi sama že kdaj jedla kaj takega. Ob iskanju po receptih naletim le na pašta-fižol, pripravljen kot "čorba", ta, iskan, pa je nekako čvrsta jed... Kdo pozna?

Hvala.

_tisa_

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

12. nov 2011 10:59

Hvala za trud, samo NE iščem enolončnice. To poznamo in občasno kuhamo, ker je res njam.

Menda obstaja neka gosta jed s takim ali podobnim imenom.

_tisa_

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. nov 2011 12:29

Druge jedi s tem imenom ne poznam.Jaz takšno jem že od otroških let.Res pa jo naredim bolj gosto,ker jo imamo tako radi.Skuham fižol,dodam malo prekajenega mesa,makarončke pa skuham posebej.Kuhan fižol odcedim,vodo prihranim,prepražim malo čebule,česna,dodam še poper,lovor,nato pa dam fižol to zalijem z vodo,ki sem jo prihranila,na koščke narezano prekajeno meso,makarone vse premešam in še malo pokuham.Mezge ne dodajam ,dam pa včasih malo paprike.Moja pašta pride kar gosta.

No ,če obstaja še druga jed pod tem imenom ne vem.Če pogledaš googl je povsod v osnovi postopek isti.

kriznana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. nov 2011 17:55

Pašta fižol je pašta fižol, torej testenine in fižol plus lahko še nekaj mesnega (prekajeno, kranjske ...). Kako je jed gosta, si pa vsak sam izbere, praviloma je zelo gosta, nih "juhasta".  In če široko gledaš, je tudi to  enolončnica ... Kaj pa je enolončnica, če v njo ne moreš uvrstiti pašta fižola?

Razen če kdo s pašta fižol imenuje jed, ki je nekaj drugega kot to, kar smo ti mi tu navedli.

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

12. nov 2011 18:22

Mogoče jim je tam kjer je jedla, že zmanjkovalo fižolove "čorbe", pa so skuhali makarone in jih malo več umešali vanjo. Zgodilo pa se je to, da je bila ta jed nekaterim zelo všeč in so prepričani, da obstaja zanjo kak poseben recept.

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. nov 2011 19:04

Ja, zeta, kaže, da je mogoče zapletat zadeve pri še tako preprosti jedi, kot je pašta fižol. Pa saj ljudje vidijo in okusijo, kaj jedo, in potem menda ja ni taka umetnost to skupaj spacat, ko gre za take preproste zadeve? Pa še me tu skušamo pomagat.

Jaz v pašta fižol še pravo prežganje fliknem not, tisto z moko, rdečo papriko in česnom, kot za pasulj ... al to zadiši; aja, pa na svinjski masti mora bit prežganje, jasno! Ak je bal, nek' je bal.

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

12. nov 2011 19:20

mamamia je napisal/a:

Jaz v pašta fižol še pravo prežganje fliknem not, tisto z moko, rdečo papriko in česnom, kot za pasulj ... al to zadiši; aja, pa na svinjski masti mora bit prežganje, jasno! Ak je bal, nek' je bal.
mamamia

Jaz tudi, da je res tapravi žmoh, ko se kuha diši, da je kaj in okus je, kot mora biti.

Včasih se tudi jaz sprašujem ali smo nekateri tako praktični in pač, ko nekje kaj okusnega ješ, pogledaš kaj je notri, okusi nam pa tudi povedo, kako približno je bila jed pripravljena. Dosti ne moreš falit. Da je pa ena in ista jed pri različnih kuharicah malo drugačna je pa tudi znano, pa nič zato.

Sicer bi pa lahko tisti, ki sprašuje, pa naj si bo karkoli že, vložil vsaj toliko truda, da bi podal čim več svojih podatkov, pa tega tukaj na kulinariki ni zaznati. Vprašanja so površna, nato pa vsake toliko, ko dekleta iščejo odgovor in poskušajo ugotovit kaj vpraševalec želi, le-ta odgovori: to poznam, pa ni tapravo....

Potem te pa včasih mine, da bi kar koli poskušal.

 

zeta

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

12. nov 2011 20:01

kriznana, hvala.

Morda je kolegica res jedla enako zadevo, le bolj gosto. Ji bom posredovala, pa naj poskusi...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti