Jabolčni kis.... kan na kisu

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

21. nov 2011 12:48

Mislim, da ravno zaradi tega, ker pride kisik do kisa in začnejo bakterije porabljat ocetno kislino. Moje skromno mnenje. Verjetno pa vsak, ki se amatersko ukvarja z kisom, pravzaprav z komerkoli, sčasoma ustvari neko svojo teorijo o stvari skozi izkušnje, iz kakšnih nasvetov drugih itd.

Ps. Pred časom je imel nek profesionalec, ki se na veliko ukvarja z proizvodnjo kisa, na prvem programu radija v oddaji zjutraj ob osmih, nasvete o kisu in je omenil, da goba ali klobuk ne sme potonit. Verjetno z nekim razlogom. 

Sporočilo je spremenil(a) janko1 dne 21.nov 2011 12:54

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

11. jan 2012 12:21

Hojla!

Smo pa natancni G. janko1 sem pac pozabila da sem ze tezila "sori" me je samo zanimalo ce lahko natocim kis v steklenice.Kaj bi bilo tako tezko odgovoriti na moje vprasanje.Prebrala sem tudi vse o kisu na forumu pa nisem zasledila odgovora na moje vprasanje.Me sploh ne zanima vec, kis sem ze prelila in to je to!

LP. POZDRAV G. JANKO1

mijamarija

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

11. jan 2012 12:28

No, ni janko1 natančen, ampak si ti tista, ki se ni potrudila najprej pogledati med že odprtimi temami. Nikamor ne pelje, da se odpira nove teme, ko obstajajo že odprte, saj se s tem razpršijo informacije, ki bi bile sicer zbrane v eni temi, spletna stran pa izgublja na preglednosti.

Toliko v pojasnilo, ker si okrcala nekoga, ki si tega res ne zasluži. Škoda, da ne potrebuješ več informacij.

Pozdrav, mijamarija.

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

11. jan 2012 16:06

Ti si pa ena huda dama, Mijamarija. Nikar, veš, od  samo rit raste. No, sedaj se pa grem lahko še malo kujat, ker si kis pretočila.

Lep pozdrav tudi tebi, Mijamarija.

janko1

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

11. jan 2012 18:21

Hojla!

HA HA IMAM TAKO VELIKO DA GREM PRAV TEŽKO ČEZ VRATA

OBEMA LP.

mijamarija

rejp1122  

član od: 10.9.2012

sporočila: 1

10. sep 2012 9:15

Da ne odpiram nove teme.

Zanimajo me določene stvari.
Jaz sem naredil kis iz domačih jabolk. Prišlo mi ga je okoli 300 l. Včeraj sem ga pretočil in prefiltriral čez gazo in ga dal v rostfrei cisterno. Zanima me, ali lahko dam na kis pokrov in zalijem z oljem? Nimam steklenih balonov ali toliko steklenic. Zanima me še ali je lahko kis tako brezzračno zaprt ali mora vedno biti goba na vrhu? Kako dolgo in v kakšni pogojih lasko kis stoji?

Pokora ali si ti probala ?

 

lp

 

 

rejp1122

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

10. sep 2012 10:08

Kis je pri nas vedno na zraku. Vendar je po končnem kisanju verjetno lahko tudi brez zraka. Vsaj pri nas je za prevažanje tudi v zaprtih steklenicah. Doma so zaprte s povoščenim papirjem. Po treh ali štirih letih ga zlijem stran, čeprav mu nič ne manjka. 

Na tvojem mestu ga ne bi dajal v nerjavečo pločevino, ker se kovine precej dobro topijo v organskih kislinah.

LP

Sergej

silvija65  

član od: 30.1.2011

sporočila: 50

6. feb 2013 17:36

Pred nekaj leti sva z možem kupila posodo za kis pri podjetju ROTO v MS. Na sodu je bil recept in priprava kisa. Po tem postopku ga delava že nekaj let in je zelo dober. Posoda je narejena prav za kis.

Očiščena, na krhlje narezana jabolka zmeljemo, pustimo zunaj pokrita z vrteksom 3-4 tedne (če je bilo deževno vreme tudi v kleti), odvisno od vremene. Nato smo to dali na prešo za stiskanje (grozdja), prelili v to posodo in pustili kis zoreti. Ne delam reklame, ampak posoda je super. 

 

http://www.roto.si/si/roto-products/roto-agri/bi 

 

silvija65

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti