Praznična peka

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

29. dec 2011 14:33

hvala catcat in tarja2, za božič sem dobila svoj prvi komplet za brizganje oz. okraševanje, sem morala takoj testirat

aby

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

29. dec 2011 14:44

patrička je napisal/a:

Jaz pečem linške piškote po receptu mehki cimetovi keksi, ampak brez cimeta. Pridejo fenomenalno dobri.

Lp



patrička

 

Bom torej danes zvečer poskusila po tem recptu ... mogoče ostane celo cimet ... Poročam o rezultatu! Hvala za nasvet.

msegov

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. dec 2011 17:45

Aby muffini so zelo lepi, zanima me samo, kako jih potem pojesti, ker so tiste perlice trde kot vrag, jaz sem jih hotela dati letos na piškote pa sem se potem premislila, ker me je skrbelo, da si kdo zoba ne zlomi.

jade

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

29. dec 2011 19:07

uff..danes sem pa napekla zadnje piškote...nastali so čokoladno-pomarančni piškoti, čokoladni rogljički, keksi z vanijevim likerjem, keksi s kavo in čokolado,višnjeve rezine, linški keksi in kokosove kroglice

samo še novoletno torto mam za naredit v tem letu, samo nevem še kako naj naredim.

 

evo tukaj so teli piškotki.slika ni glih lepa ampak so vsaj vidni vsi keksi :S

ledenka_

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

29. dec 2011 20:58

Evo tudi jaz sem ravnokar pospravila za seboj po tem ko sem spekla linške piškote. Odlično so uspeli. Delala po receptu za mehke cimetove kekse, ki mi ga je priporočila patrička! Hvala ti! Mislim, da se bom tega recepta kar pridno držala. Delala sem iz dvojne mase in jih je na koncu - ko sem jih že zlepila skupaj- prišlo okoli 90.

 

Tako da je kar lep zalogajček!

msegov

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

29. dec 2011 21:02

Msegov, me veseli,da so ti lepo uspeli. Tudi jaz jih vedno delam iz dvojne ali celo trojne mase, ker jih kar prehitro zmanjka.

Lp

patrička

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

29. dec 2011 21:27

Letos sem se pa napekla piškotov! Po lastni "krivdi", ker sem skoraj vsak recept s te strani naredila iz polovične mase.  Vsa leta do zdaj sem v decembru vedno pridobila kilogram dva viška, ker sem "sama" jedla piškote (no tako se mi je zdelo), zato sem letos rekla ne in  sem zmanjšala količine. Ampak očitno je bilo vse tako dobro, veliko je bilo tudi obiskov, tako da sem naredila letos:

3x "moje mehke medenjake" - iz polovične mase

2 x istrske cukarine - iz polovične mase

2 x red and white cookies iz polovične mase

2 x najboljše razpokane piškote iz cele mase (tile piškoti so letos zmagovalna kombinacija! )


No pa še tri torte v času Miklavža, ker je moj sine praznoval rojstni dan. Letos sem dala res vse od sebe.  No, za naše potrebe in moje zmožnosti je to res ogromno.

Vilma

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

30. dec 2011 9:29

@jade: perlice so res najbrž bolj za okras, priznam da jih niti še nisem poskusila.. Za občasno okraševanje bodo ok, v večini primerov pa tako raje uporabim kake oreščke ali kreme.

aby

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. dec 2011 8:12

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti