Praznična peka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

8. nov 2011 20:30

Za peko uporabljam izključno ta:

Pozdravček!

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. nov 2011 10:43

Jaz sem v zadnjem času uporabila kar Šparovega (grenek kakav, jasno), pa je čisto OK.

Včeraj sem prvič spekla blazinice z marmelado in so tako dobre, da jih bom zagotovo ponovno spekla za praznike. Samo malo več časa si je treba vzet, ker so tako dobre, da jih je treba naredit kar konkretno količino

JJ

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. nov 2011 10:46

yulchi je napisal/a:

Takrat pečeve z babico izmenično: ona do kosila, jaz popoldan po kosilu vse do noči. Torej je pri naši hiši za božič peciva več kot v slaščičarni 
Yulchi -.-

 

Ufff, tole je pa še hujše kot služba

JJ

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

9. nov 2011 15:12

Tudi jaz rada ponudim domače pecivo, v zalogi je vedno škatla za obiske ali domačo "krizo", za Miklavža spečem nekaj vrst piškotov več. Ni mi pa jasno, kam daste te enormne količine peciva, ki ga nekatere tukaj pečete. Nenormalno se mi zdi kakšen mesec dni neprestano peči na kupe piškotov in jih.....kaj? Razdajati naokoli, se nažirati z njimi in potem januarja hujšati? Ne zameriti, ampak ZAKAJ bi človek ravno decembra jedel sladkarije kot obseden?

Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. nov 2011 15:37

Za druge ne vem, jaz jih napečem toliko, da lahko naredim nekaj darilnih paketkov za tiste, ki se piškotov razveselijo, nekaj pa za domačo rabo oziroma za tiste, ki pridejo med prazniki na obisk. Kdo se jih pa nažira ves december? Sama takih ne poznam, piškotov pravzaprav zelo malo pojem.Pri meni v službi je običaj, da prinesem en krožnik prazničnih piškotov, nekaj kolegov dobi svojo škatlo točno določenih keksov in to je to. Pač decembra še malce bolj kot med letom koga razveselimo - kako naj odrečem mlademu kolegu darilce, ko pa me že septembra sprašuje, ali bo dobil svojo škatlico piškotov?

Sicer pa večina piškotov dolgo traja in še marca se kje najde kaka škatlica z ostanki ....

Meni je praznična peka - v meri, ki me ne obremenjuje, in to si določam sama - popestritev prazničnega vzdušja in nič več.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. nov 2011 16:10

Tud jaz spečem par zadev, ampak mi nikoli ne vzame več kot 2 dni. S tem, da recimo Kouglof delam od jutra do večera (vzhaja nekaj krat), delam po tri naenkrat in jih dam za darilo.

Večino stvari spečem prijateljem in sosedom. Zdaj mi je povsem jasno, kdo se česa najbolj razveseli. Še posebej sem vesela, ko me kdo kasneje pokliče in pove, da je tointo zadevo pred davnimi leti pekla babica.

Najuspešnejši piškoti so Nebeški poljubčki (lepljeni samo z ganašem), Čokoladni huzarski krapki, Najboljši razpokani čokoladni piškoti, Sierra nuggets. Poleg teh sem jih lani presenetila še s kokosovim marshmallowsi in makroni.

Pečenja ne vem koliko dni zapored pa tudi jaz ne razumem.

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

9. nov 2011 17:44

Saj ni kaj razumet, smo si pač različni.

Že več kot desetletje so moja darila prijateljem polne, velike škatle raznovrstnih piškotov.  Zraven pa še za "moji" branjevki, za zaposlene  v mesnici, v zelenjavni trgovini, za trgovino, ki pomaga revnim otrokom, še bi se našlo. Tri tedne, dobro organizirana, pečem vsak prosti trenutek, ponavadi ponoči, jej, kakšen balzam za dušo! Hja, pa najmanj dva kilograma izgubim tiste dni.

Tako se izognem mrzličnemu iskanju daril, gneči po trgovinah, stresu, koliko smem zapraviti...skratka, edini pravi šok v decembru je, ko se moram ločit od škatel, kaj, če sa po tako lepe

Letošnji seznam še pišem, kakav imam zadnje čase enak dragičkinemu.

 

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. nov 2011 17:46

Da bi novoletni keksi držali do marca....bi morali najeti javna skladišča, glede na našo tradicionalno enormno porabo!

Resno: od Miklavža do Silvestrovega vsega skupaj naredim kake 3 kile piškotov, nekaj najlepših gre za darila, nekaj jih visi na dreveščku. Potem je pa tako za razvajanje na božični večer še sadni kruh in potica, za silvestrovo pa kaj drugega, odvisno od navdiha in želja jedcev.

Sonja

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

9. nov 2011 18:16

No, moje prijateljice in sorodnice pa pečejo same. Tako bi si piškote kvečjemu lahko izmenjavali.

Lisa

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. nov 2011 19:11

Po mojem mnenju piškoti ne zapašejo v nobenem drugem obdobju leta tako kot decembra.

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti