Praznična peka

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

4. nov 2011 22:36

Hja, tudi jaz sem že naredila seznam, upam da bo držal.

Naredila bom brizgane čokoladne piškotke, huzardske krapke, smetanove piškote, kokosove rogljičke,domači prijatelj,čokoladni poljubčki, nekaj me mikajo pehtranovi... V novemberski čarovniji okusa je nekaj zanimivih receptov, ki se jih splača in se bom katerega ziher lotila.

Drugače me pa prva peka čaka čez en teden. Za očetov roj. dan moram spečt cca. 7kg piškotov. Decembra pa ponovitev, samo z malo drugačnim izborom.

tanjaj

Lissa  

član od: 27.9.2010

sporočila: 4

5. nov 2011 1:09

Jaz imam pa eno prošnjo.

Če morda kdo od vas pozna piškote BOGATINČKE, bi lepo prosila za recept. Ena starejša gospa mi je povedala zanje, pa ni bilo priložnosti za recept. Menda pa se stopijo v ustih :)

Lissa

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

5. nov 2011 7:42

Lissa, če me spomin ne vara, je bil recept za bogataševe cekine nekaj let nazaj na izboru za naj piškot revije Lisa, glede na ime bi tile bogatinčki lahko bili nekaj podobnega.

Ninja24

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

5. nov 2011 7:54

Pri naju tudi skoraj železen repertoar: orehovi rogljički, linški piškoti, domači prijatelj (oz. italijanski tozzetti), cimetove zvezdice plus po trenutnem navdihu še kakšna vrsta piškotnega peciva. 

Temperature so že prave za novoletno vzdušje, še posebej ker imamo čez dva dni napovedan sneg!!!! 

 

 

Saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. nov 2011 8:47

Lissa je napisal/a:

Jaz imam pa eno prošnjo.

Če morda kdo od vas pozna piškote BOGATINČKE, bi lepo prosila za recept. Ena starejša gospa mi je povedala zanje, pa ni bilo priložnosti za recept. Menda pa se stopijo v ustih :)



Lissa

Morda tole? http://www.kulinarika.net/recepti/9345/sladice/bogatase

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. nov 2011 8:47

Pri nas so lani v prazničnem času dišali dišavni piškoti (medenjaki s cimetom) z različnimi oblivi. Letos bodo zagotovo spet na mizi, pa še kakšni drugačni, ker me po 3 mesecih pokvarjene pečice že pošteno srbijo prsti Nisem pa še naredila izbora.

JJ

Lissa  

član od: 27.9.2010

sporočila: 4

5. nov 2011 10:23

Hvala za namige. Bogataševe cekine bom naredila, saj so, po sestavinah sodeč, zelo okusni. Ampak se mi zdi, da to ni recept, ki ga iščem. Bogatinčki naj bi se stopili v ustih, na teh cekinih pa so sesekljani mandlji, cel sladkor in celo jajce pa po mojih izkušnjah tudi ne pripomoreta k topljivosti.

Lissa

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

5. nov 2011 10:32

Lissa jaz mam pod bogatinčke tale recept(prepisan od s.Vandeline)

60dag moke

20dag sladkorja v prahu

pecilni prašek

40 dag masla(ne margarine)

4 rumenjaki

2 žlice kisle smetane

zgneteš testo pustiš malo počivati in oblikuješ piškote . So pa res taki ,da se kar topijo v ustih.

Pa še eden ki je zelo podoben:

60dag moke

pecilni prašek, vanili sladkor

30dag sladkorja v prahu

30dag masla

4 rumenjaki

2-4 žlice kisle smetane

 testo naj počiva vsaj pol ure

Upam da ti bom kaj pomagala.

urska79

Lissa  

član od: 27.9.2010

sporočila: 4

5. nov 2011 10:48

Hvala, Urška !

Mislim, da bo to pravi recept :) Morda bi ga dala med recepte, saj mi google ni našel niti enega zadetka, ko sem vtipkala piškoti bogatinčki.

Lissa

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

5. nov 2011 11:54

Nemorem ker ni moj recept ampak samo prepisan iz kuharce.

urska79

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti