Recept za krofek kot so iz gostilne pri kuklju

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

26. jan 2017 18:31

Res je, naj živi pestrost. Tudi meni so najboljši krofi luknjasti, ko jih rahlo stisneš, ratajo ploščati

Kukljevih ne poznam, če so taki, bom pobrskala, kje to sploh je

lp

 

 

mzm

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

26. jan 2017 19:06

Kukljeve se dobi v Gostilni prri Kuklju v Velikih Laščah. 30km južno od Ljubljane v smeri proti Kočevju.

Lp, Saša

Mir in dobro!

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. jan 2017 23:10

Krofi so najboljši, ko jih stisneš in se nazaj oblikujejo!  

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

27. jan 2017 9:35

rimljanka je napisal/a:
rimljanka je napisal/a:
Tjanca je napisal/a:

 ...so zelo dobri sam struktura ni glih takšna in ni unih velikih luken noter...

 Prvič slišim, da je dober krof tak, da ima luknje, meni se zdi ravno obratno res.

Naj živi pestrost!

rimljanka

 Jaz pa ne vidim oz berem prvič to da ljudje komentirajo in skorajda obsojajo druge če imajo drugačen okus do hrane kot jih imajo sami... in lahko rečem tudi jaz ...naj živi pestrost v okusih med ljudmi!  in seveda za vse takšne ljudi da v kolikor nimajo odgovorana zastavljeno vprašanje ne potrebujejo komentirati o okusih drugih ljudi naj skrbijo zase in svoje okuse... pa brez zamere... 

Lp,Tatjana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. jan 2017 11:09

Moji krofi so imeli velike luknje, ko sem jih še stepala na roko in delala bolj redko testo.  A venčka skoraj nobeden ni imel. Če že, so bili to bolj  polmeseci   .  Odkar sem jih pričela gnesti z gnetilnimi kavlji in kasneje v kruhomatu in odkar imam recept za bolj gosto testo, so krofi gosti ( ravno taki so mi všeč) brez lukenj a z lepimi venčki.  Sumim, da tudi kukljevi delajo bolj redko testo, saj točne količine tekočine niso niti napisane. Zraven omenjajo, da je treba imeti naoljene ali pomokane roke.  Pri gostoti testa, kakršnega delam sama, to skoraj ni potrebno. Komajda se kaj prime rok. 

Komentarji pa:  je že prav, da se napišejo.  Ko jih delaš prvič, iščeš usmeritve in če prebereš, da so enim všeč luknjasti, drugim gosti, enim ratajo  z venčki, drugim bolj polpeti,  ni razočaranja pa kakokoli že izpadejo, da so le okusni. 

Cila

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

27. jan 2017 12:26

Cila je napisal/a:

 

Komentarji pa:  je že prav, da se napišejo.  Ko jih delaš prvič, iščeš usmeritve in če prebereš, da so enim všeč luknjasti, drugim gosti, enim ratajo  z venčki, drugim bolj polpeti,  ni razočaranja pa kakokoli že izpadejo, da so le okusni. 

Cila

 Točno tako!

Venturini, hvala!

lp

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. jan 2017 13:48

Jaz se tudi strinjam s Cilo.

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. jan 2017 18:00

Glede na to, da mi je očitano skoraj obsojanje, se moram oglasiti.

Moj zapis je bil mišljen povsem resno, res se mi zdi dobro, da smo različni, da imamo različne okuse. Kak popoln dolgčas bi bila popolna uravnilovka (sem prepričana, da bi z mišzmoke z veseljem pojedli krofe, ki jih speče Cila, recimo (da dam le en primer), čeprav imava očitno različne okuse glede krofov. Pa še kakšno bi rekle o tem mimogrede.

Forumi so namenjeni debatam in te so mogoče le, če si izmenjujemo mnenja, ki so naša, kar pomeni, da so pač različna. In v tem je dragocenost forumov in tem v njih. Zapisi ostanejo, kasneje jih lahko berejo drugi, kdorkoli pač, pa se, kdor se le hoče, iz tega marsikaj nauči. Če bi bili odgovori vedno nemenjeni le tistemu, ki je postavil vprašanje, bi bilo to pač smiselno poslati po ZS, kajne?

 

rimljanka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

27. jan 2017 18:46

Včasih sem krofe izrezovala in so imeli velikokrat luknje. Sedaj jih delam kot kroglice - jih "virklam" in potem pustim vzhajati, da skoraj podvojijo velikost - če se mi zdi da prehitro vzhajajo jih pa še enkrat obrnem in če je treba še enkrat... Vedno pa dam najprej zgornjo stran v olje, pokrijem posodo in cvrem v toliko vročem olju, da se komajda vidi da se cvre. Obrnjene krofe ocvrem do konca v odkriti posodi in nato polagam na papirnato brisačo. Vzrok za to, da krofi nimajo "krancla" je, da so premalo vzhajani ali pa je testo pretežko, preveč bogato.  Menda so najboljši krofi ocvrti na pol olja in pol masti - tako pravijo, sama nisem še poskusila.

Po mojih izkušnjah je testo voljnejše in tudi dalj časa sveže, če uporabljam margarino (enako tudi pri kruhu. Za okus pa dam vanilijo, rum, limonino lupinico, lahko tudi pomarančno lupinico.

Meni osebno so dobri mehki krofi, enakomerno luknjičasti in ko se ohlajen krof stisne se mora nazaj vrniti v prvotni položaj, če se ne je krof premalo cvrt in preveč pacast. Mene so naučili, da so velike luknje v krofu - mi smo temu rekli Postojnska jama (ponavadi na vrhu) - prej napaka kot plus. Sicer pa tristo ljudi, tristo čudi in nekateri ravno v tem vidijo čar.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti