Bradavice na koži

kari  

član od: 3.4.2010

sporočila: 13

tema odprta - 1. nov 2011 1:19 | ogledi: 11.406 | odgovori: 16

  Pozdravjeni

  Zopet imam problem.Na vratu so se mi pojavili dve mali bradavički kateri me motita.Če kdo slučajno ve

  za kakšen "domači preiskušeni zvarek",da ju odstranim bom zelo vesela.,sicer bo treba k dr.

  Hvala in prisrčen pozdrav  Kari

 

 

kari

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. nov 2011 4:20

Res je najbolje, da greš kar k dr.

lp

cervus

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

1. nov 2011 19:03

kakšni pa sta ti dve bradavički, take kožne, črne.. Če sta taki kožni, se poskusi nekajkrat namazati s canestenom.

anitram1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. nov 2011 19:34

Canesten je zdravilo za glivične okužbe. V navodilih piše tako jasno, da bolj ne more. Z bradavicami torej nima nič.

Sonja

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

1. nov 2011 21:16

V življenju sem imela dve bradavici.Eno na prstu roke v najstniških letih, drugo lani na nadlaktnici. Obeh sem se rešila z rastlino, ki ji mi pravimo Krvavi mleček. Parkrat namazala in ni ju več. Če je tvoja zadeva res bradavica, probaj s to rastlino, če pa je kaj drugega, pa le pojdi k zdravniku.

mejačka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

1. nov 2011 21:25

Sam svoj mojster bi bilo tule malo riskantno, mislim, da je najbolj pameten odgovor zdravnik oz. dermatolog. Če pa že hočeš, prodajajo v lekarnah utekočinjen CO2 pod komercialnim imenom Wartner. Cena je znosna in bi znal pomagat, ker tudi dermatologija uporablja kriogene postopke za odstranjevanje bradavic. Srečno.

Drejček

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. nov 2011 5:51

Običajne bradavice tudi pri nas odpravljamo s sokom krvavega mlečnika. Primeren je še sok iz listov ognjiča.

 V lekarni se pa dobi Collodium keratolyticum, ki je namenjen za odstranjevanje kurjih očes in bradavic.



Cila

 

PS: Čisto svež primer odstranjevanja nekaj let stare "mehke" bradavice  na hrbtu:  osebni zdravnik = napotnica k lepotnemu kirurgu = tam pregled = ugotovitev: odstranitev je možna, vendar le samoplačniško = na poseg je treba čakati 5 mesecev (čeprav samoplačniško!). Cena posega zaenkrat še ni znana.

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 02.nov 2011 06:05

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

2. nov 2011 8:21

Če sta to navadni bradavici si jih uspešno odstraniš tudi z regratovim mlečkom.

Hčer si je mleček,ki je bil na steblu regrata dvakrat dnevno nanašala na bradavico in ta je po kakšnih dveh mesecih izginila.

Smo jo pa pred leti vozili tudi k zdravniku,"na žganje" bradavic,ki pa je bilo samoplačniško,neuspešno in boleče.

Ker je imela bradavice na nogi je bilo še toliko bolj moteče.

 

Če pa nimaš takšnih "klasičnih" bradavic pa seveda takoj k zdravniku,ostalo pa verjetno kar po navodilih Cile.

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

2. nov 2011 10:23

Tiste klasične bradavice na prstu rok ali nog, razumem, da poskušate odstraniti z raznimi mlečki in verjamem, da celo uspešno.

Bradavice, ki se pojavijo na vratu, telesu ali udih, pa mislim, da so druge sorte in jih je pametneje pustiti pri miru. Če pride do spremembe (zadebelitev, oteklost, krvavitev, občutljivost na dotik ipd.) je potrebno takoj k zdravniku in odstranili, izrezali vam jo bodo in dali tkivo na pregled. To ni samoplačniška operacija. Če pa se bradavice želite rešit ker vas moti, verjamem, da je potrebno poseg plačati iz lastnega žepa. Vsekakor bolje to, kot pa kar tako nekaj poskušat in naredit kakšno neumnost.

zeta

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

2. nov 2011 10:43

Se popolnoma strinjam s predhodnicami, torej le pokazat zdravniku.

Imamo pa izkušnjo z bradavicami na nogi. Sama sem hodila h pedikerki dve leti, saj sem imela bradavico na peti že kar globoko vraščeno in pedikerka se je res potrudila in redno čistila ter zamrzovala. To je bila posledica predolgega odlašanja na odstranitev.

Ko se je hčeri naredila bradavica na prstu na nogi, sva po nasvetu farmacevtke v lekarni, redno vsak večer bradavico prekrili s koščkom gaze, na katero sem kanila nekaj kapljic propolisa. Neverjetno, kako je propolis zatrl bradavico. Svetovala mi je, naj enako poskusim tudi s sokom limone (ali eno ali drugo).

mami1

krpa  

član od: 2.11.2011

sporočila: 26

2. nov 2011 16:42

Sigurno morate iti k zdravniku. Reči na vratu so delikatne.

krpa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti