Čiščenje ušes - kmetija

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

30. okt 2011 12:07

Ušesno maslo lahko in smemo očistiti tudi doma, po nasvetu naše pediatrinje zadeva deluje že več let.

V uho nakapamo parafinsko olje ali a-cerumen (oboje se dobi brez recepta v lekarni), glavo nagnemo, da ne izteče vse ven.

Če maslo ni preveč zasušeno in ga ni preveč, gre potem lepo ven s spiranjem ušesa pod tušem. Učinkovito, hito, neboleče in poceni. Če čepek vseeno ne gre ven, ponovno nakapamo olje (a-cerumen) in (podobno kot pri zdravniku) spiramo z brizgo, po možnosti s toplo fiziološko raztopino. Postem postopek ponovimo na drugem ušesu.

Vsekakor je pa pri vseh podobnih postopkih na telesu nujno potrebna velika pazljivost, pa naj gre za ušesa, oči, nos usta, okončine ali trup.

peter

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

30. okt 2011 19:50

Jaz pa poznam takšen recept,v lekarni kupim 3 procentni vodikov peroksid,si ga par dni nakaplam v uho trikrat na dan in v enem tednu gre vsa nesnaga ven,no saj se to zgodi že po dveh dneh.Meni je šla iz ušesa celo vata,od palčk z katerimi smo se v otroštvu čistili ušesa,bila pa sem že prej parkrat na čiščenju ušes,vedno mi je oprala sestra,včasih celo tako,da mi je kri ven tekla.Ko pa sem uporabila 3 procentni vodikov peroksid,pa razen prasketanja nisem v ušecu ničesar občutila,nobene bolečine.

antonija7

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

30. okt 2011 20:03

hvala bogu, če si lahko pomagaš sam, pa ne morš za vsako figo stat pri dohtarju! sej ni čudno, da smo u k****, prazna zdravstvena blagajna...

Lakica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. okt 2011 21:22

No, Lakica, tisti zdravnik, ki ga zgoraj omenja slepakura je rekel tudi, da je videl toliko predrtih bobničev, da.....

Sicer pa - vsak po svoje, a ne? Samo, meje zdrave pameti pa ni za prestopati pri takih rečeh.

rimljanka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. okt 2011 22:17

Težava je samo v tem, da je pamet najbolj pravično razdeljena. Nihče se ne pritožuje, da je ima premalo. *

+vstavi smeška po izbiri

F r i n a

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

30. okt 2011 23:23

Lakica je napisal/a:

hvala bogu, če si lahko pomagaš sam, pa ne morš za vsako figo stat pri dohtarju! sej ni čudno, da smo u k****, prazna zdravstvena blagajna...
Lakica

Sem še vedno mnenja, da se določene zadeve morajo opravit v ustanovah kjer imajo za to usposobljene ljudi in instrumente, ki so za poseg potrebni.

Vrtanje po sluhovodu ima lahko kajhitro zelo neprijetne posledice. Ni nujno, da pride do bognedaj, predrtja bobniča, dovolj nadležno je, če pride do infekcije pa potem neredko do nepopravljive okvare sluha, no potem pa posledično res povzročamo praznjenje zdravstvene blagajne. Če pa porabi zdravstveni delavec slabe pol ure, da nekomu očisti ušesa pa to ni nobena katastrofa.

zeta

Maja92  

član od: 16.8.2014

sporočila: 4

5. sep 2014 9:32

Pozdravljeni,

za tiste, ki imate probleme z zamašenimi ušesi in bolečinami v sluhovodu (naj bo zaradi pritska, vnetja sluhovoda ipd.), vam predlagam popolnoma enostavno rešitev (meni pomaga v 90% od 100ih).

Mogoče poznate rožico NATRESK :) ? Če jo, se uležite na bok in v boleče uho stisnite 2-3 kapljice natreska... Jaz imam probleme z ušesi, sluhovodom in vnetji že nekaj let in moram reči, da mi je Natresk pomagal skoraj vedno (sem bila tudi na jesenicah na pregledu, vendar nič). Na koncu pa mi je pomagala le ta rožica in njeni listki prepojeni s posebno zdravilno tekočino =) .

Vredno poskusiti! =) 

 

LP vsem, Maja.

Maja92

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. sep 2014 10:39

Rastlina je netresk.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. sep 2014 10:33

In pravijo, da ni zdravilen čisto vsak pri trgovcih kupljen kultivar. Menda mora biti oni originalni, ki je včasih rasel po strehah - sempervivum tectorum. Maja92, imaš takega?

Cila

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. sep 2014 12:55

To smo pri nas doma vedno uporabljali. Včasih je to mama na drobno nasekljala in stisnika skozi gazo ali čisto krpico. Sedaj jaz malo narežem in dam v stiskač česna, in stisnem tekočino na žličko. . Enostavno, hitro in učinkovito. Seveda če bolečina ne mine je pa zdravnik edini, ki lahko pomaga.

 

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti