Pvc okna...čakanje na proizvajalca!

maja_22  

član od: 21.11.2010

sporočila: 7

tema odprta - 24. okt 2011 15:30 | ogledi: 7.529 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

 

Zanima me, kaj bi naredili v sledeči situaciji..

 

Starši so naročili komplet nova okna za celo hišo. Naročilo je bilo v mesecu maju in predplačilo je bilo izvedeno v mesecu juniju. Podjetje nam je zagotovilo,da bodo začeli z delom 20 avgusta. Sedaj smo že konec oktobra in še kar brez novih oken! Podjetje se izgovarja, da še "okna niso dokončana" in da bodo kmalu, nihče pa ne pove konkretno kdaj! Glede na "recesijo" in trenutno situacijo dosti podjetij(stečaji, bankroti,...) me zanima kaj bi naredili v takšnem primeru? (Rok dobave bi naj bil od 30 do 60 dni.)

Nočem biti črnogleda, ampak ne gre za malo denarja in starša sta kar en čas šparala, da sta lahko plačala...

 

Pozdravček, Maja

maja_22

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. okt 2011 17:38

Predvsem najprej dobro preberi, kaj vam piše v pogodbi, ki ste jo sklenili z dobaviteljem glede zamud in glede dobavnih rokov. Ali je dobavni rok sploh zapisan, ali je bila informacija samo ustna? ALi je omenjena odškodnina v primeru zamude? Če je dobavni rok prekoračen za vsako razumno mero (kar 5 mesecev pri izdelavi oken verjetno je), lahko odstopiš od pogodbe, če ni v njej izrecno zapisano drugaše. Sicer ti bodo več vedeli povedati na zvezi potrošnikov, ampak podoben primer s pohištvom imaš opisan tukaj: http://www.zps.si/svetovanje-in-zakonodaja/trgo . Za okna najbrž velja nekaj podobnega.

Sonja

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

24. okt 2011 17:44

Tudi tole bi vas utegnilo zanimati.

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

24. okt 2011 19:58

Zveza potrošnikov Slovenije, tržni inšpektorat, davčna inšpekcija

Drejček

maja_22  

član od: 21.11.2010

sporočila: 7

25. okt 2011 12:00

Hvala vam za odgovore, sem se podala v raziskovanje firme, in ugotovila, da nas je kar nekaj takšnih,ki pri isti firmi že od maja/junija čakamo na okna in smo plačali v naprej!!! Firma je v velikih težavah in vsem se izmikajo! Vsem obljubljajo in prestavljajo rok izdelave!!

Ne vem, če lahko izpostavim ime firme, ampak bom vseeno (v pomoč drugim,ki razmišljajo o nakupu novih oken) Podjetje je iz Lenarta -  BECLONT d.o.o.!

LP, Maja.

maja_22

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

25. okt 2011 12:54

Verjetno je pravilno BELCONT d.o.o..

 

rrr

maja_22  

član od: 21.11.2010

sporočila: 7

25. okt 2011 13:06

Joj ja, pardon, nisem videla napake.

Belcont d.o.o.

maja_22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti