Okraševanje torte s tičino

tema je zaklenjena

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

tema odprta - 24. okt 2011 13:57 | ogledi: 13.767 | odgovori: 2

Pečem kar dobre torte in sem se odločila, da bom naslednjo torto poskusila okrasiti s tičino maso. Figuric ne bom delala, ker nimam toliko ročnih spretnosti, ampak kakšne krogce ali pa srčke gor nalepiti mi bo pa najbrž uspelo.

Zelo bi bila hvaležna, če bi mi tiste, ki delate torte s tičino maso, nekaj svetovale.Vem, da je na forumih veliko napisanega o vsem, veliko sem tudi že prebrala, ampak informacij je preveč, da bi vse lahko obdelala...

 

Zanima me predvsem to:

Je enostavneje delati s kupljeno tičino (kje kupite) ali narejeno (po katerem receptu)? 

Katere barve so dobre za barvanje mase?

Koliko tičine je potrebno za eno okroglo torto premera 26cm?

Katera je najboljša podlaga za valjanje mase?

Kaj rabim za oblačenje in osnovno kraševanje? Samo lopatko za glajenje ali še kaj? Za izrezovanje so njabrž ok tudi modelčki za piškotke?

Se črke in številke naredijo s kakšnim modelom ali ročno?

A se torta lahko obleče in okrasi en dan prej?

Še kaj, na kar moram paziti?

Hvala lepa.

pekoča paprika

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

24. okt 2011 22:00

Meni je lažje delati s kupljeno, sem pa res samo enkrat delala domačo tičino maso.

Najboljše barve so v prahu, seveda pa si tudi tekoče v redu.

Za eno tako torto je približno 1,5 kg tičine. Če jo boš bolj tanko razvaljala pa še manj.

Jaz valjam na silikonski podlogi.

Za izrezovanje obstaja ogromno pripomočkov. Tudi modelčki za piškote so ok.

Črke in številke lahko delaš ročno ali z modelčkom, ki se ga da kupiti.

Torto lahko oblečeš en dan prej.

Paziti moraš pa na to: pod tičino maso ne smeš dati smetane. Najbolj da narediš kremo  iz margarine in sladkorja ali jo obliješ s čokolado. Pa torte ne pokrivaj s pokrovom, saj se bo na masi naredila rosa. 

Če se ti bom tičina masa preveč lepila, uporabi sladkor v prahu, pa tudi na podlago ga malo potresi. Pogreješ in na ta način tudi zmehčaš jo najlažje v mikrovalovni pečici.

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti