Peperonata

neznan uporabnik
tema odprta - 2. mar 2001 13:34 | ogledi: 6.467 | odgovori: 7

Kako narediti dobro peperonato ?

renee

neznan uporabnik

2. mar 2001 14:29

Potrebujemo 3 barvno razlicne paprike, ki jih sprazimo na olivnem olju in dodamo se na pramene narezan korencek ali 2 in cesen. Potem dodamo se olupljen paradiznik ali pelate, precej bazilike, sol ali jusno kocko in vse skupaj kuhamo na majhnem ognju pribl 30 minut. Na koncu dodamo se petersilj in rahlo oz. po okusu popopramo. DOBER TEK !

neznan uporabnik

3. mar 2001 9:02

kaj pa bučke in melancane? renee

neznan uporabnik

12. mar 2001 9:25

Zivijo! Se opravicujem za pozen odgovor vendar sem bila na smucanju. Ime peperonata je italijanskega izvora in se nanasa na paprike. Tudi originalni italijanski recept vsebuje samo paprike. Poskusite z buckami in ostalim pa mi prosim sporocite. Hvala !

neznan uporabnik

12. mar 2001 11:22

Pozdravljeni, tudi sama bi se vključila v polemiko okli peperonate. Res je to stara sicilijanska jed, ki v izvirniku vsebuje papriko, olivno olje, čebulo, belo vino sol in poper. Ker pa je to precej popularna jed, ki se je precej razširila po vsem svetu, je popolnoma normalno, da so nastale tudi različice, ki so tudi izredno dobre. Ker sem v življenju imela priložnost postreči kar nekaj siciliancev s peperonato, vam povem, da jim najbolj ugaja sledeči recept: Sestavine: različa parika (najbolje je da vzamemo po eno zeleno, eno rumeno in eno rdečo papriko), 2-3 sveži paradižniki, 2-3 manjše bućke, 1-2 manjša melancana, 2-3 srednje čebule, olivno olje, sol, poper, belo vino. Pomembno pri peperonati je, da so vse sestavine dokaj na veliko in grobo narezane, ter da bučke,melancane, ter paradižnik ne lupimo. Drugo, pri katerem je potrebno paziti je to, da so vse sestavine popražene "al dente", se pravi, da niso prekuhane. In tretje, česen nikakor ne sodi v to jed! Čebulo torej očitimo in narezano na večje krhlje, prepražimo na olivnem olju. Nato postopno dodamo narezano papriko,nato paradižnik, sledijo bučke in na koncu melancane. Pražimo največ 10 min., zalijemo z vinom, popopramo in poslimo. Peperonato lahko postrežemo kot samostojno, toplo ali hladno jed, ali pa kot prilogo h različnim vrstam mesa.

neznan uporabnik

21. avg 2010 11:13

Kakšna je razlika med peperonato in satarašem? Če je? japaja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. avg 2010 11:59

multivitamin je napisal/a:

Verjetno v tem,da v satarš gre večinoma paprika in paradižnik. V peperonato pa še bučke,korenček....

V peperonato gredo bučke, rdeča ali rumena paprika, melancani, paradajz za vzorec, peteršilj in česen.

No, tako mi poznamo in je nam najboljša.

Kuharca Anamarija brez glave

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. avg 2010 13:05

sataraš in peperonata izvirata iz različnih dežel, zato dve imeni za podobne jedi, po moje. Najbrž podobno kot je omenjeno pri joti, vsako gospodinjsktvo malo po svoje in odvisno od razpoložljivih sestavin.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti