Umešana jajca kot v hotelu

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 22. okt 2011 12:00 | ogledi: 24.078 | odgovori: 28

Oj!

 

Že od nekdaj so mi zelo všeč umešana jajca,ki jih imajo za zajtrk v hotelih.Imajo en poseben ,izvrsten okus.Ali morda kdo ve kako jih pripravljajo?

 

hvala lepa

nejcanja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

22. okt 2011 12:25

Kolikor jaz opažam jih pripravljajo na večji količini masti.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. okt 2011 12:36

Ker sem preskusila že veliko število hotelov v veliko različnih krajin na različnih kontinentih, ti lahko zagotovim, da imajo umešana jajca v hotelih zelo različne okuse. Torej ne bo šlo brez eksperimentiranja, če hočeš reprdoducirati točno določen okus in konsistenco. Poigraj se torej:

- s količino maščobe (več, še več, veliko več)

- z vrsto maščobe (olje, mast, maslo)

- s temperaturo pečenja

- z dodatki k jajcem (mleko, smetana, olje in - verjemi ali ne - jajca v prahu)

- s časom pečenja

- pa seveda s samimi jajci: tudi ta imajo lahko različen okus, glede na to, s čim hranijo kokoši.

Čaka te torej vliko vznemirljivih zajtrkov - uživaj v njih!

 

Sonja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. okt 2011 12:45

Nejcana nikar, ker se boš v tem primeru kmalu znašla v temi holesterol. Pojdi na jajčka raje v hotel vsake toliko.

zeta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. okt 2011 12:50

Zeta,

Sonja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

22. okt 2011 14:08

Jaz sem pa v enem od hotelov v Španiji videla, da so jih prinesli kar v tetrapaku (seveda zmešana) in jih vlili v posodo, pod katero je bil rahel ogenjček, da so jajčka lepo zakrknila. Sem pa podoben tetrapak videla tudi že v avstrijskem Metroju - v litrskem tetrapaku dobiš samo beljake, samo rumenjake ali zmešana jajčka. Mogoče je to to.

LP

kača

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

22. okt 2011 14:37

Jaz delam v hotelu in sicer imamo za zajtrk omleto ali umešana jajčka in jih delamo tko,da olje segrejemo in damo notri samo stepena cela jajčka ter mešamo,da se lepo speče.Na koncu posolimo.Dodajamo pa šunko,sir,zelenjavo,..da ni vsak dan eno in isto...

ninkica

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

22. okt 2011 17:23

Jaz sem enkrat gledala po TV-ju Ramsay-a, kako jih pripravlja in sicer je jajčka v posebni posodi precej premešal z vilicami (dodal je malo smetane). V ponvi (ne preveč veliki) je razgrel mašobo (normalna količina), nato po vlil noter jajčka, pri visoki temperaturi jih je nato non-stop mešal (res non-stop), dokler ne zakrknejo.

Mi smo jih nekajkrat naredili in so res zelo podobna tistim v hotelu, mislim pa, da je point v neprestanem mešanju na dokaj visoki temperaturi.

lp,d.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

22. okt 2011 19:46

Imela sem jih danes za zajtrk. Sem jim pa dodala-ne boste verjeli-tekoči jogurt, mleka namreč nisem imela. Ob stalnem mešanju je tako nastal nov recept, ki sploh ni bil slab.

daga

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

22. okt 2011 22:32

Umešaš, pa noter malo radenske so taka rahla in kot v hotelu.

Joan

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

23. okt 2011 6:59

zeta je napisal/a:

Nejcana nikar, ker se boš v tem primeru kmalu znašla v temi holesterol. Pojdi na jajčka raje v hotel vsake toliko.



zeta

http://www.zenska.si/zdravje/zdravo-zivljenje/bate

 http://www.zenska.si/zdravje/zdravo-zivljenje/jajc

 Zeta, saj  ni tako hudo.  Malo  pobrskaj po netu,  boš našla mrsikaj o jajcih. Ampak ko se nekaj vsidra v zavest,  je težko  do drugačnega razmišljanja.

Mene bolj kot holesterol skrbi način,  kako rejci skrbijo za kokoši, ali bolje, kako pridemo da jajc s prodajnih polic.

To bi bila lahko  že druga tema,  je pa vsekakor vredno  razmisleka.

Moja babi si je omislila domače kokoši in ima veliko veselja z njimi.  Vsi mi  pa  zelo zdrava jajca in prisrčne, prijazne  kokoške.

Kotarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti