Umešana jajca kot v hotelu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. avg 2012 18:26

Jaz dam v umešana jajca malo soli in popra ter česna v prahu, za na vrh še ščepec vegete, zraven pa jem ali svežo papriko, potreseno s soljo,  ali kisle kumarice. Pa svežo belo žemljo ... Boljše kot v hotelu.

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. avg 2012 19:55

mamamia: Ej sedaj pa si zadela res ono...ČRNO na tarči. Sam sem prišel nekje do tvoje variacije, ko sem si glavo razbijal. Seveda bom dal sveži česen, domačo svežo zelenjavo itak, zraven pa moj domač pirin orehov kruh
Perfektna si...itak veš!
PA KAJ VI DELATE NA NETU?!!? Idite takoj na piknik stol, rdeče vino in lepo uživat morski zrak in morsko vzdušje!!!

Roncolino: res ja. Kruh je nekaj takega, posebnega in spoštovanja vredno da me vedno stisne, ko vidim da kdo meče kruh stran. Pa tudi hrano nasploh.
Imam eno tako slabo navado, da tudi na srečanjih pri meni ali pa pri prijateljih, vedno vzamem iz sosednjega krožnika ostanek, pa pojem. Ma boli me...poskrbim pa le, da se ne vrže stran

Vanja: Ena takšna OLALA varianta, je tale tvoj predlog. Very very good. Pa veš kaj, ravno danes sva z očetom listala PEPIKO in se ravno zadebatirala pri poširanih jajčkih. Mislim da, ker še tega nisem delal, bi znalo da se zgodi, da več zlijem stran kot ohranim. Bom pa definitivno, as soon as i lear how to do it, uporabil tole, ker se bere sila sila okusno. Sploh pa prvotna varianta! Druga varianta pa mi je spomin na otroštvo. Jajčka, čebulj in sir!

Sem pa danes zjutraj  razmišljal o slanih pirinih muffinih, ker sem imel družino na obisku. Sem pol nekaj drugega naredil sicer. Bom pa naslednjič obvezno naredil, tik preden se prebudijo, da bo lepo dišalo, zraven na mizo (danes kupil! ulala) fran.maslo z grobo morsko soljo iz Normandije, domače marmelade, sire, zelenjavo, ter žitno kavo. Pol pa si naj izbirajo!!! Sveži muffin + maslo + kafica UFF UFF...ok, pa morda žlička jabolčno,pomarančne marmeljad...

limnol: hehe...old school!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. avg 2012 21:27

Mbrando, recept za muffine sem dala v bazo:

http://www.kulinarika.net/recepti/12494/kruh/english-mu

 

 Poširana jajca: v lončku zavreš vodo (recimo 3/4 litra) in dodaš žlico ali dve navadnega kisa. V kavin lonček razbiješ jajce, po eno naenkrat. Jajce nato PREVIDNO streseš v vrelo vodo. Le ta naj ne brbota preveč. Po dveh do treh minutah je jace skuhano. Malo je odvisno od tega, kako velika so jajca in če imate beljake raje bolj ali manj kuhane.

Kuhano jajčko vzameš iz vrele vode s temle ali nečim podobnim  http://www.williams-sonoma.com/products/zwilling-

in daš na papirnato brisačo, ki popivna odvečno vodo. Potem prestaviš na popečen English muffin in rumenjak predreš tako, da steče v kruh in ga prepoji. Aja, pred tem ne pozabi nekoliko posoliti ali začiniti po svoje. Vem, da mi bo kdo kdaj vrgel pod nos, ampak tole je božansko s soljo, odišavljeno s tartufi. Ne rabiš nobene šunke ali holadnske omake.

 

Aja, da si ne boš belil glave, tile muffini se dajo narediti s polnozrnato moko, samo jaz jih tako še nisem delala. Kako je s pirino tudi ne vem.

 P.S: Šele danes sem opazila, da recepta za poširana jajca ni v bazi.



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23. 2012 04:01

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. avg 2012 13:15

VANJA: MUAAAAAAAA . Tako kot je že rekla predhodnica na tvoji strani z muffini, tudi jaz velem da ostaneš na KULINARIKI in da ti še slučajno na pamet ne pade, da bi nas zapustila

Kolko pa si se en lepo potrudila in mi naredila kar celi jutranji jedilnik. Dodam samo še marmeljad in sem zmagal. Maslo pa itak fra.z grobo morsko soljo. MMMM.
HIHI, si pa se dobro spomnila mojega fanatizma okoli PZ in PIRINE MOKE :D. Bravo!! Takoj ko sem začel brati postopek priprave, so mi oči pri terminu MOKA, skočile na recept, da bi videl kakšna moka je navedena .
Iz črne jih bom naredil. Sem sedaj čisto na črno nor. Sploh če skorjo še malo pod grilom zapečem.

Ja, to sem se tudi sam čudil, da ni pošinarih bilo noter, čeprav sem si vse pogledal na netu, ampak je oče vstrajal da je to über težko in naj še ne grem v ta projekt. Bom mu dal ja, bemomilomater. To je samo zato napisal, da ne bi sin to naredil 1,2,3 njemu pa še ni uspelo :D
Hvala še enkrat. Definitivno naredim tvoj zajtrk, ko me družina obišče. Lepo bo dišalo ob rani jutranji uri!



Aja, ŠE TO! Glede mojih eksperimentov. Me je te nah le izučilo (šel sem 3x na led, grrr) da se stvarem drugače streže kot sem si jaz zamislil.
Danes sem sicer naredil dobro kombinajšn jajc,kruha,česna,čebule,paprike,češnjevce in spekel vse v pečici.
A ker sem imel spet vsega preveč in 2 mesnini višjega cenovnega razreda in kot se spodobi, vsake po 10dag, je prevladovalo vse drugo, le njih nisem čutil. Naslednjič obvezno samo popečen kruhec na trake narezan, mesnine posebej in kakšni narezani siri.
Ali pa umešana jajca ali omleta, mesnine pa lepo posebej zraven popečene, da razvijejo aromo in da jih čutim.
MAter ej, sem kar malo jezen. Zato pa ste MAMAMIA in VANJA v joku, če slišita da kdo tako uniči kakšen pršut ali taboljšo mortadelo!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 23. 2012 13:21

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

26. avg 2012 9:51

Ko sem jaz delala v hotelu,so jajčka umešali in noter dodali sladko smetano,,pravo smetano,ne ono za kuhanje,,zato so bila tako rahla.Lp

sweety

Mygrace

sporočila: 6506

26. avg 2012 10:04

Poširana jajca se enostavno ustvarijo na tak način, da jajce ubiješ v zajemalko in vse skup potopiš v vrelo vodo.

Seveda zajemalko vzameš ven takoj, ko se jajce osamosvoji.

Pride pol ven en tak cortkan jajček, lepo okrogloličen

 

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

26. avg 2012 15:31

...in če pred tem v vreli vodi ustvariš vrtinec, bo oblekca toliko lepša

lp

mzm

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

26. avg 2012 16:47

Tole z vrtincem je pa čisto res. Tudi nas so v šoli učili. da jajce ubiješ v zajemalko, s kuhalnico naredimo vrtinec v slano okisano vodo in potem spustiš jajce notri. Jajce pride iz vseh strani lepo oblečeno v beljak in dokaj enakomerno okroglo. Lp Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti