Umešana jajca kot v hotelu

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. okt 2011 8:06

Zelo rahla in kremasta  so vmešana jajca, pripravljena nad soparo.

Pripravi si dve posodi, zgornja naj ne bo preplitva in naj se se spodnji čvrsto prilega.

V spodnji posodi zavri vodo.

Posoljena in popoprana jajca zmešaj z malo tekočine (voda, juha, mleko smetana), jušna žlica na eno jajce je ravno prav.

V mešanico dodaj še košček masla in nad soparo neprestano stepaj z metlico.

Jajca odstavi, ko so še malo tekoča in jih zvrni na ogret krožnik.

 

nola

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

23. okt 2011 15:40

Evo, pa naj še kdo reče , da so jajca najbolj simpl hrana za pripravit !

hedonist

Mygrace

sporočila: 6506

23. okt 2011 16:45

Meni so všeč jajca. ki jih ubijem v hladno olje in takoj začnem mešati z vilico, plošča je prižgana na srednjo jakost. Mešam, dokler ne zakrknejo, a je vse skupaj še dovolj sočno in "mokro". Okus takih jajc mene nekoliko spominja na okus v mehko kuhanega jajca, serviranega v šalčki.

Drugi način je, da na vročo maščobo (ki ni putrček) ubijem jajce, pustim, da beljak postaja bel, potem na grobo pomešam, pustim, da do konca zakrkne..pri takem jajcu beljak in rumenjak nista popolnoma pomešana med seboj. To ima spet drugačen okus, bolj kompakten.

Kadar se mi zahoče nekaj nežnejšega, ubijem jajce v skodelico, na eno jajce dodam eno žlico mleka, fino stepem in vržem na skoraj do rjavega razbeljeno maslo, z vilico mešam kot zmešana..in pride ven ena taka rahla, aromatična, nežna kašica...

Tudi v trdo kuhana jajca (za takojšnje uživanje in ne za pirhe) so nam všeč taka, ki niso skuhana do betona. Če je jace toplo, torej ne iz hladilnika, ga flikneš v vrelo vodo, kuhaš nekih 7 do 9 minutk in potem je rumenjak tako lepo sočen in apetitlih. Tudi beljak je lepo nežen.

Pa jajca, pečena na siru in česnu... na grobo naseckaš česen, ga flikneš v ponev z maščobo (maslo ne paše, vsaj za moj okus, no, morda mešanica masla in olivnega olja...), toliko, da vogalčki česnovih koščkov postanejo rjavkasti..dodaš sir, ki zabremza česen in na to vržeš razžvrkljana jajca, lahko z dodatkom vode, mineralne vode..1 žlica na 1 jajce..)...

 

Uf, sem se razpisala

 

Mygrace

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. okt 2011 13:14

No, ja, če pustimo holesterol ob stani (sama sem na spodnji meji normale, torej je še veliko rezerve), jih imam najraje na par koleščkih domače suhe klobase. Ali pa na ocvirkih. Tretja varianta je pa kombinacija z ocvrtim bezgovim cvetjem. Na vse tri me je navadil moj primorski stari ata. Ko je zajtrke pripravljala stara mama, sem dobila kos kruha s putrom in marmelado, sicer vse domače, a prej jajčki se je lahko skril.

 

Aja, drugače imamo pa tudi mi doma srečne kure , ki prosto raziskujejo mamine gredice.

Loni Makaroni

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. avg 2012 16:50

Kaj pa vam najbolj paše k umešanim jajcem? Mislim v smeri, umešana jajca, prepražena ćebula in česen, pol pa iščem neko noro kombinacijo mesnin.
Kaj porečete na kakšno mortadelo, ali pa morda kakšno čajno, katera je sicer slana, a zato ne solim jajc.
Kako se pa vam zdi specialna DEVIŠKA ŠUNKA?? Sicer draga, a sem si jo vzel, da jo probam z umešanimi jajci katere bom prelil čez domači črni kruh in zapekel v pečici. Nekakšni fra.kruhec...
Mnenja?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. avg 2012 16:59

Poširana jajca na popečenem angleškem muffinu (če tega ni pri roki kos popečenega francoskega kruha prerezanega po dolgem). Rumenjak se razlije in ujame v kruh....jao, njami!

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. avg 2012 17:00

Če mene vprašaš, nilč od tega. Zame so najboljša na ocvirkih. 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. avg 2012 17:06

Vmešana jajca na žlički masla z malo nadrobljenega Boursin sira. Zapečena toliko, da so za pojme moje drage ome še surova. 

Vanja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. avg 2012 17:47

Ramesy ima na youtube celo posnetek in celo znanost iz tega narejeno:

 

http://www.youtube.com/watch?v=dU_B3QNu_Ks

 

Edino kar mene pri tem filmčku tako zaboli je, kako grdo vrže stran kruh ki ga je zažgal Skoraj me je kap, ko sem prvič gledala posnetek

Roncolino

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

22. avg 2012 18:10

Meni so jajca dobra na več načinov, najmanj mehko kuhana.Jaz pa naredim ala omletko.Jajca z vilico razmešam, poporam posolim in vlijem ponev.Nič ne mešam samo obrnem in spečem še nadrugi strani.

Zraven pa kak paradižnik, kos kruha...

dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti