Medenjaki sestre vendeline

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. dec 2004 15:29

Kako pa ti je uspelo prihranit medenjake od Bozica? Meni nikakor ne uspe, pa tudi ce jih skrijem 5 klafter pod zemljo bi jih zvohali. Vesna Milek Recko

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

30. dec 2004 18:27

Reca, delala sem iz dvojne kolicine in poleg ostalih dobrot res ne kopnijo tako kot porvi sneg :) Malo moramo pa tudi na zdarvje pazit a ne?! :))) LP Zala

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jan 2005 7:44

Nisem vam še povedala, kako je bilo z mojimi medenjaki. Kljub temu, da sem jih zemesila kot krhko testo na deski, jih potem dala za 24 ur na hladno, so bili odlični. Ko sem napravila krogljice, sem jih povaljala v grobo zmlete orehe in jih potem spekla. Bili so mehko, okusni in lepega videza. Del moke sem zamenjala s pirino, navadni sladkor pa nadomestila z rjavim. Super.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jan 2005 10:17

Jaz pa sem testo za medenjake razvaljala, izrezala razne oblike, vmes namazala jagodno marmelado, zlepila po 2 skupaj in vse skupaj pomočila v stopljeno čokolado s smetano. Potem sem jih za par dni skrila v pokrito posodo, zraven sem dala 2 krhlja jabolka in ko sem jih dala na mizo so izginili v parih minutah, čeprav jih je bilo veliko. Bili so mehki, sočni, čokoladni skratka zelo dobri. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti