Kaj skuhati na zalogo?

evelinxx  

član od: 6.12.2010

sporočila: 9

tema odprta - 21. okt 2011 11:32 | ogledi: 9.573 | odgovori: 6

Zanima me kaj vse kuhate nazalogo,npr.da zamrznete? Meni je zmanjkalo idej zato prosim pomoč.A ste že kje govorili o tem??

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

21. okt 2011 11:39

Jaz delam na zalogo: joto, golaž, vampe, haše omako, čufte, segedinar, sarmo, polnjeno papriko, ričet, bograč

matejaoz

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

21. okt 2011 11:56

Kruhove cmoke,lazanjo,govejo juho,kakšne enolončnice,vse kar je napisala matejaoz.

Vendar posebej na zalogo ne kuham.To zamrznem,če nam ostane in potem porabim ko sva za kosilo samo dva ali celo samo eden.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. okt 2011 12:41

Če mi kdaj ostane goveja juha, jo zamrznem, sicer pa ne kuham na zalogo. Sem včasih kdaj kaj naredila, filano papriko na primer, a se to pri nas ne obnese. Sicer smo več let imeli urejeno pripravo vsak dan svežega kosila, zdaj pa jaz zjutraj kaj prirpavim (ne hodim prezgodaj v službo in imam zjutraj čas), ali pa si mož kak kos mesa (več vrst mesa dam v sklede v marinado in jih imam za tri do štiri obroke na teden v hladilniku) kar sam speče (solata za več dni že očiščena čaka v hladilniku), pa še za sina, ki pride kasneje domov, ostane.

 

Je pa res, da so golaži, ričet, jota, paprikaši, zrezki v omaki, polnjena paprika, mesne omake in podobne jedi sila hvaležne reči za pripravo večjih količin naenkrat in potem za zamrznit.

 

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

21. okt 2011 12:55

Jaz sarme, golaž, polnjene paprike, fižolovo juho, bolognese omako, govejo juho, lazanjo, musako, paradižnikovo omako, dušeno zelje, repo, joto, rdeče zelje z jabolki,  fižol, čečeriko vedno skuham ali spečem v večjih količinah in zamznem za še enkrat, dvakrat v manjše porcije. 

Drugače pa se občasno zgodi, da ostane kakšna porcija: rižote, sirove omake, juha -zelenjavna, zrezek, skutni štrukelj, meso z zelenjavo iz voka, kruhova klobasa, testenine z omako, stefani pečenka. Ko pogrevam npr. rižoto je zalijem z juho, ali pa zrezek v omaki, testenine in je jed čisto ok.

Tako prav pride za kdaj ko smo odsotni pa je obrok pri roki.

Sploh je najbolj praktična mesna omaka, ker jo lahko uporabim za lazanjo ali musako.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

21. okt 2011 13:43

Trixi, musako s krompirjem (daš surov krompir ali napol kuhan?)

laik

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

21. okt 2011 13:48

Vedno, ko kupim fižol (od kmetice), ga skuham in ga dam po porcijah v skrinjo. Uporabim ga za k solatam, za fižolovo juho, joto, ....

mamka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti