Wellnes kosilo

superjaz  

član od: 5.3.2010

sporočila: 12

tema odprta - 16. okt 2011 21:08 | ogledi: 10.542 | odgovori: 27

Kot že naslov pove,potrebujem recepture jedi za svečano kosilo na temo Wellness.Vsi komentarji so dobrodošli in se že vnaprej zahvaljujem vsem tistim,ki mi bodo pomagali pri izdelavi seminarske naloge.Recepture jedi naj ne bodo prezahtevne,hrana naj vsebuje (veliko) ogljikovih hidratov in sveže zelenjave in malo maščobnih živil.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. okt 2011 21:20

Čakaj, čakaj, to je tvoja seminarska naloga, se ti ne zdi? Delamo jo naj pa mi? Se hecaš?

Kaj, ko bi za začetek pobrskal med okoli 10000 recepti, pa še malo po forumih, pa menda bi se ja kaj našlo zate? Vsaj za kak skromen obed.

rimljanka

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

16. okt 2011 21:38

Samo kot namig, midva sva si prejšnji mesec privoščila wellness vikend v toplicah in na dnevnem meniju kosil je bil eden od menijev tudi wellness in niti ni bil tako slabo sestavljen: juha iz zelene, lososov file na žaru (sicer bi lahko uporabili divjega lososa, gojen je meni definitivno premasten), popečena pisana paprika (zelena, rumena in rdeča, narezana na trakove, vseeno bi jo lahko malo manj utopili v olju) in polnozrnat riž. Za sladico je bilo sadje ali pa light jabolčna pita (polnozrnato testo, slajena samo z medom).

Ninja24

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. okt 2011 22:12

Lepo pozdravljeni, se bom kar semle prištulil, da ne odpiram nove teme. Po poklicu sem kuhar in nujno potrebujem pomoč. Vsi prostovoljci, ki bi namesto mene kuhali, so dobrodošli in se že vnaprej zahvaljujem vsem tistim, ki bodo kuhali namesto mene. Jedi naj bodo dobre, naj odgovarjajo vsem standardom in naj se jih vsi jedci že vnaprej veselijo. Plačo seveda pobašem jaz.

lp 2xsuperme

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. okt 2011 22:29

Ha, jaz imam tedenski jedilnik na temo welness, sem ga prinesla z enega potovanja, polno idej je gor. Ribe, zelenjava, nekaj malega testenin, pisane sveže solate iz sadja in zelenajve ali kombinacije slednjih dveh skupin - iz tega pač nekaj skombiniraš, saj če delaš seminarsko potem imaš verejtno že kaj izkušenj za sabo. Tudi google je poln idej, pa navsezadnje sama Kulslo ponuja zoženo iskanje idej, jedilnikov in še česa.

S kakimi konkretnimi recepti ti pa jaz, žal, ne morem pomagati, ker welness prehrana nekako ne sodi v moj način prehranjevanja, sem bolj za steake, pražen krompir, kremaste torte in kar je še antiwelness prehrane.

 

A je na primer za solato iz mlade špinače, krhljev mandarine, rozin, praženih pinjol in na kolobarje narezane rdeče čebule res potebno ne vem koliko naprezanja možganov? Stopi do polic s sadjem in zelenjavo, pa se bodo ideje kar same porodile, nadaljuj v ribarnici in mesnici (oziraj se po perutnini), pa bo ja menda kaj kapnilo v betico?

Če ne, bi se jaz potem bala stručkotov s področja welnessa, če je tvoje izobraževanje  morda vezano na to.

 

Morda ti delam krivico in imaš že polno idej, pa tule gor samo kak dodatek iščeš. Ampak iz tvojega maila nekako ne razberem, da se ti sploh sanja za kaj dejansko gre, zato sem ti dala osnovne napotke. Saj poznaš tisto o ribi za lačnega? Nasitiš ga tako, da ga naučiš loviti ribo, ne tako, da jo ti uloviš in mu jo daš.

 

Tu nekje na Kulslo se potika tudi moj seznam številnih hladnih in toplih predjedi, glavnih jedih, prilog, solat in sladic ---- če seznam le preletiš, imaš tedenski jedilnik za welness potrebe na dlani.

 

mamamia

superjaz  

član od: 5.3.2010

sporočila: 12

18. okt 2011 20:32

Zahvaljujem se vsem,ki ste si vzeli čas in mi odgovorili na moje zastavljeno vprašanje.Svečano kosilo imam že sestavljeno,ampak iščem nekaj novega,kaj bi bolj popestrilo jedilnik.Nekaj,kar ne zaužijemo vsak dan.

superjaz

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. okt 2011 20:41

Potem nam pa to svečano kosilo obelodani in ti bomo, no, bolj bodo, lahko svetovali. Zakaj bi ti odkrivali toplo vodo. Še vedno pa velja, da dela namesto tebe ne bom(o) opravljali. To si pa medtem menda že opazil, kajne?

rimljanka

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

18. okt 2011 20:49

V kakšnem smislu novega in kaj wellnes kosilo sploh je?

Nekoč smo si po plavanju privoščili lepo masten burek in po savni en gosti sok razredčen z vodo. Torej smo nadomestili kar smo izgubili.

LP

Sergej

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

18. okt 2011 21:28

Jaz si pod wellness kosilo predstavljam to, da ga z užitkom poješ, se po njem dobro počutiš in ti ni potem prav za nič žal. Če karkoli od tega ni izpolnjeno, potem pač ni wellness, ne?

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. okt 2011 21:32

limnol, po moje bi Janko Mlakar, moder in duhovit mož, rekel, da je to nekaj za striženje ovc (takih z bogato, dolgo in gosto dlako).



rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

18. okt 2011 22:08

Oj, rimljanka, misliš na Homo alpinus vulgaris? Ti še vedno padejo na ričet in joto, če iz kuhinje pridišijo  palačinke, pa volna že kar sama leti od njih. Za wellness je treba več, meni se kot ljudska podjetniška iniciativa zdijo simpatični postni aranžmaji, za liter precejene zeljne juhe na dan ljudstvo rado plača več kot za polni penzion z menijem s petimi zvezdicami. Pa kdor rad da, naj le dvakrat da, od tega cveti ljudska ekonomija.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti