Torta na potovanju

modelo  

član od: 12.10.2011

sporočila: 4

tema odprta - 12. okt 2011 7:08 | ogledi: 9.561 | odgovori: 18

Pozdrav

Sem na potovanju in nimam mešalnika v apartmaju. Zelo si pa želim pripraviti torto dragemu za rojstni dan. Zmankuje mi časa, da bi po forumu prebrskala. Ali mogoče veste kakšno torto lahko pripravim, glede na to, da nimam mešalnika..Vsi recepti so s stepenimi zmiksanimi beljaki itd. Ali imate kaksno idejo?

Najlepša hvala za predloge.

Lep dan

ana

modelo

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

12. okt 2011 7:16

Prva slaščičarna... 

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

12. okt 2011 7:21

V štacuni kupi metlico za stepanje in gasa.....pa eno vzameš k ravno ne rabi beljakov za stepanje. Drugače pa lahko uporabiš namesto testa, baby piškote.

Kje pa si, da ti kateri uporabnik morda kaj namigne ? Saj ne točne lokacije le državo nahajanja ?

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

12. okt 2011 7:55

Modelo, odpelji ti svojega dragega na dan praznika na eno dobro tortico in kozarec penine in si vzamita dan za uživanje. Ko prideta domov, boš še vedno lahko pripravila svojo ali pa tudi ne. Pa za naslednji rojstni dan. Zakaj pa ne bi bil eden malo drugačen in če sta na potovanju ali dopustu, lepo prosim ne kupuj metlic za stepanje smetane pa takih zadev ampak bodita na dopustu.

zeta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. okt 2011 8:11

Modelo,

kako pa so, po tvoje, pekli pecivo, ko še ni bilo mikserjev? Ni je torte, ki se je ne bi dalo pripraviti na roke: sneg se daleč najlepše stepe v globokem krožniku z vilicami (daš v beljake ščepec soli, pa je še bolj trd), vse ostalo se opravi s kuhalnico v skledi. Če sta na koncu sveta, menda ne boš delala torte za 10 ljudi, trem jajcem boš pa ja kos.

Pa srčno upaj, da bo tvoj dragi znal ceniti tvoj trud - ker kolikor poznam moški svet, jih je kar nekaj, za katere torta pač ni ravno highlight rojstnega dne. Če ti je škoda rok za nekaj, za kar mu bo tako ali tako vseeno, predvsem razmišljaj v tej smeri.

Pa lepo praznujta!

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. okt 2011 9:59

tudi jaz glasujem  za slascicarno, ce pa vseeno zelis narediti tortico pa imas vec moznosti.

Kupis kolacek, ga glaziras in nanj das svecko. Namesto kolacka lahko med seboj s kremo lepis piskote. Lahko oblikujes 3d torto (http://www.kulinarika.net/recepti/10983/sladice/masa-za),...

Brez vecjih tezav naredis tudi tiramisu.

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. okt 2011 12:23

Tale mladenka je pa res še zelo mlada.....

Takole, drago dekle, preberi tisto, kar je napisala limnol, zlasti drug odstavek. In naj te opozorim, da se za torto porabi pol dneva, če je človek kolikor toliko verziran, če pa ni (in vidim, da ti še nisi), gre pa cel dan. Jaki surprise za dragega, če boš cel ljubi dan po apartmaju klofala jajca in se mučila s snemanjem modelov....In jojmene, če se stvar ne bo izšla, da nanstane skropucalo.

Je v kraju, kjer si, zanesljivo kakšna slaščičarna, tam kupi sladek del.

Ti pa tisti čas, ki si jih namenila za biskvitarnjenje, raje nameni pripravi tipo piling telesa, fini losjon in super linžerija. Ker to je highlight za fante (poleg piva in šnicla).

Vendelina jr.

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

12. okt 2011 13:32

Sama bi se odločila za kakšno slaščičarno in predlog Vendoline. V kolikor je dečko res sladkosned, tako kot moj bivši, pa s tem predlogom nebi daleč prišla. Tako na hitro brez mikserja imaš lahko tiramisu, mafine (obliješ s prelivom in svečka gor - kot mini tortica). Pred leti sva njegov rd praznovala na Korziki. V trgovini sem kupila tortico, gor pa svečke in sva po svoje uživala sredi kempa  Doma je potem vseeno dobil ta pravo tortico.

V tem da kupiš metlico na dopustu ne vidim nobenega bavbava. Jo vzameš s sabo domov in se potem vsakič, ko z njo stepaš spomneš na prijetne trenutke dopusta. V moji kuhinji je sela zbirka šalc, servetov, skledic, piknik pribora. Kadarkoli jih uporabljam, mi postane toplo pri srcu.

OlivaB

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. okt 2011 16:06

podlaga iz zdrobljenih keksov, ki jih zdrobiš v vrečki z eno steklenico, čez pa panna cota krema njam. lahko narediš v posodice oz kozarcke.

www.mojalbum.com/naredilaana

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

12. okt 2011 16:52

Doma si speci biskvit. Če nimaš te možnosti lahko tudi zmelješ kekse, .. nato dodaš rum, stopljeno čokolado,malo masla..

in iz te mase oblikuješ ježka.  Preliješ ga s čokolado in posuješ z grobo mletimi lešniki ali mandlji.

Če si na frišno zaljubljena, mu na hrbet nardiš srček iz rdeče obarvanega marcipana ter napišeš kako lepo misel ali željo.

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti