Katere torte iz knjige alenke kodele torte ste preizkusile?

bilka  

član od: 10.11.2007

sporočila: 13

tema odprta - 11. okt 2011 22:20 | ogledi: 19.286 | odgovori: 6

Pozdravljene, tast bo praznoval 70. rojstni dan in naredila bom dve torti iz te knjige, pa sem mislila na kavno torto in rafaelo. Ju je katera že preizkusila?

 

Sama sem iz te knjige naredila:

Nugatovo torto s praženimi lešniki in je bila odlična.

Torto stračatela (ocena 4, mogoče bi mogla dati notri boljšo čokolado)

Sadno torto (odlična)

Torto truffel (premočna)

Hvala in lp, Bilka

bilka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. okt 2011 9:42

Zakaj pa ne narediš tistih dveh pri katerih si že preizkusila recept (in ugotovila, da je okej ali pa da se da kaj izboljšati)? Ker za eksperimente je mnogo navadnih dni bolj primernih kot pa tastov rojstni dan.

Vendelina jr.

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

15. okt 2011 23:38

Nimam knjige ob sebi, zato se opravuičujem za netočnost naslovov. Mi smo sprobali naslednje:

Marelično z belo čokolado (nam je bila všeč)

Tisto višnjevo s smetanovo in čokoaldno kremo - jaz nisem ljubitelj višenj, ostali so jo pohvalili

Kokosova (meni ni bila tako všeč, je bila pa kar ok no)

Torto z belo čokolado in arašidi (njami)

Sestra je spekla ananasovo, nismo je dobili za probat, baje je bila pa dobra.

*Alisha*

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

16. okt 2011 21:51

Pri nas je zmagovalna definitivno rafaelo torta, zadetna kombinacija, če ste nori na kokos. Za kremo pa namesto navadnega mleka oz sladke smetane priporočam, da puding za kremo skuhate s kokosovim mlekom in dodate malo kokosovega čipsa. Za vlaženje pa uporabite kokosovo mleko aromatizirano s kokosovim likerjem. Še poudari okus po kokosu.

Ninja24

anky  

član od: 5.3.2011

sporočila: 99

8. nov 2011 23:04

Jaz sem spekla eno z lešniki, pa kokosom, pa belo čokolado. Ne spomnim se točno kaj je bil naslov. Se mi je zdel biskvit zgoraj in spodaj presuh, un v sredini čokoladen je bil vredu. Okus kreme pa naravnost božanski. In čokoladne in kokosove. MMMmmmm...

Je bila pa tako zamudna za delat, da sem bila čisto živčna zraven.

anky

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

4. apr 2012 18:41

jaz sem nardila do zdaj skutno - zelo dobra

z grškim jogurtom in breskvami - tudi zelo super

sadno torto - za tamale superca

ni mi pa uspela marelična s belo čokolado, mogla sem dat v skrinjo, da je stala skup. Se pa strinjam da so blazno zamudne za delat...

me pa resno matra tista s figami, pomojm mora bit božanska :))

Anansie

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

6. okt 2014 10:43

Delala sem torto rafaelo iz knjige Alenke Kodele. Meni čokoladen biskvit ni uspel. Za čokoladni biskvit ni navedeno, da mora biti voda s sladkorjem, ki jo zavremo ohlajena. Jaz sem kar zavrela in potem vroče vlila k beljakom, ki sem jih stepala. Ne vem, ali bi to moralo biti ohlajeno tako kot je navedeno v tem receptu, ker je namreč prišel biskvit tak bolj zbit. Ni bil namreč penasti. Pa še dvignil se ni dovolj tako, da sem spekla še en biskvit iz istih sestavin. Kaj sem delala narobe, da se ni dvignil? Ali bi moral biti biskvit penasti? Zanima me tudi ali moraš uporabljati tortni obroč pri sestavljanju torte? Meni se je namreč zdela krema bolj tekoča. Uporabila sem tortni obroč. Ampak na koncu ko sem dala na vrh čokoladni biskvit sploh ni bil raven, ampak se je kar zaobliv in potem sem na sredini stiskala biskvit, da se je nekako poravnal ob straneh. Kaj sem delala narobe. Hvala.

tej_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti