Prenosni računalnik

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. okt 2011 16:45

Limnol, kolikor vem, ja. Ker smo enega uh-lala dolgo nazaj kupili v Evropi in je bilo tako. Res je super elegantno, ko ga prineseš domov. Maci so že od nekdaj imeli internet kartice (naj mi bo oproščeno, če se temu reče drugače) in vse, kar rabiš že instalirano. Torej, ko ga dobiš na dom, ga daš na mizo, priključiš na elektriko, pritisneš "ON" gumbek in začneš delat. Da ne omenjam, kako izgledajo kot "piece of art" :) iLove

Naložiti je treba nek program za gledanje wmv fajlov in še mogoče kake malenkosti. To se navadno dobi zastonj po internetu. Aja, za PC viruse so Appli prav tako "immune"

ČE uporabljate kak specifičen program za PC, se lahko zgodi, da na Applu ne bo laufal. Meni recimo nek računovodski program ne dela, ampak imam zato še vedno en star iBook, ki ga lahko zaštartam kot PC.

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. okt 2011 17:21

Hvala.

Vedno bolj razmišljam o Macu, ker mi ta vijavaja z virusi in antivirusi že zelo najeda živce (pa še kaj drugega bi se tudi našlo). Filmov tako ali tako ne mislim gledati, bolj me zanimajo Origin, Statistica, Phreeqe pa te reči. Če ima kdo izkušnje....

Sonja

manevem  

član od: 9.11.2006

sporočila: 80

14. okt 2011 19:05

Vanja_vZDA, Saj lahko na MAC-a naložiš windose in obratno, Mac OS X na navaden PC. Jaz sem imela paralelno windovse in Mac OS X na prejšnjem PC-ju: ko si ga zalaufal, si zbral kateri sistem boš pognal in voila!

manevem

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. okt 2011 19:16

manevem, mac ne rabi windowsov, hehe. Ti so nastali ravno zaradi Macov. :)

Sicer pa, tisti moj iBook z možnostjo, da laufa kot PC je star ene 7 let, se mi zdi. Se je sitacija sigurno spremenila od takrat. Drugače se pri naši hiši s PCji nismo nikoli ukvarjali, samo jaz sem jih redno imela v službah. Tako lahko povem, da imam izkušnje z obema in priznam, da mi je glavobol povzročal samo PC. Poleg tega, ves PC svet laufa za Applom, a se mi zdi, da jim nekako ne ratuje preveč. :) Upam, da se z žalostno odsotnostja Jobsa ne bo kaj spremenilo na tem področju.

 

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. okt 2011 19:24

Ne razumem, zakaj bi kdo imel Maca in bi ga nacrtno okuzil z Microsoft-like produkti, a ni potem ravno tako dobro, ce kupis pol cenejso masino in furas Windows? :))) se mi zdi tako, kot bi nabavil (novega) subaruja in zamenjal masino s fordovo Btw, mi doma furamo linux na PCju (Debian), za kompatibilnost s sluzbenimi PCji skrbi OpenOffice, o virusih nam zaenkrat ni nic znanega. lp, proxima

manevem  

član od: 9.11.2006

sporočila: 80

14. okt 2011 19:52

Vanja_vZDA, Saj lahko na MAC-a naložiš windose in obratno, Mac OS X na navaden PC. Jaz sem imela paralelno windovse in Mac OS X na prejšnjem PC-ju: ko si ga zalaufal, si zbral kateri sistem boš pognal in voila!

manevem

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. okt 2011 20:01

proxima je napisal/a:
Ne razumem, zakaj bi kdo imel Maca in bi ga nacrtno okuzil z Microsoft-like produkti, a ni potem ravno tako dobro, ce kupis pol cenejso masino in furas Windows? :))) se mi zdi tako, kot bi nabavil (novega) subaruja in zamenjal masino s fordovo


lp, proxima



Jaz tudi tega ne razumem, Mac je ravno beg pred Windowsi.

Commis débarrasseur

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. okt 2011 20:16

ja zak,

ampak laptopa človek nima vedno samo za domačo zabavo, ampak predvsem zato, ker je vijavaja na laptopu doma ponavadi podaljšek službe. In pač moraš biti s svojimi izdelki in izračuni kompatibilen s sodelavci, s katerimi deliš in dopolnjuješ datoteke, ki velikokrat šibajo sem in tja, pa na server, pa spet na drugi laptop in tako naprej.

Sonja

manevem  

član od: 9.11.2006

sporočila: 80

14. okt 2011 20:23

zzak1977 je napisal/a:

proxima je napisal/a:
Ne razumem, zakaj bi kdo imel Maca in bi ga nacrtno okuzil z Microsoft-like produkti, a ni potem ravno tako dobro, ce kupis pol cenejso masino in furas Windows? :))) se mi zdi tako, kot bi nabavil (novega) subaruja in zamenjal masino s fordovo


lp, proxima



Jaz tudi tega ne razumem, Mac je ravno beg pred Windowsi.



Commis débarrasseur

 

Se strinjam z obema. Pac Vanja je rekla, da ji na MAC-u ne dela windows program in pravim, da se da lahko oboje gor (ne pa da je treba, ali zazeljeno). Jaz sem prvo imela windowse, potem mi je pa lubi gor se OS X instaliral za probo, ce lahko in kako lahko oboje laufa. Seveda od vseh izbir bi najraje imela Mac pro... pa bo mogel se pocakat in zdaj se klikam po navadnem PC-ju...

manevem

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. okt 2011 21:21

manevem, sploh nisem rekla, da windowsi na Macu ne delajo. Mi jih NOČEMo imeti na MAcu, ker Windowsi, katrerikoli že, so samo "ponaredek"  MACov.

Problem je bil tisti en finančni program, ki je in še vedno resnično laufa samo na PC in smo potem pač windowse za tisti en program inštalirali na MAC-a, namesto da bi kupili še PC. Čeprav je tisti iBook res že star 7 ali 8 let, še vedno tiktaka ko švicarska ura. Kar ne morem reči za 4 leta star PC od Dell-a, ki ga ima naraščaj.

Drugače je vse ostalo, kar sem jaz kdaj rabila službeno, čisto fino kompatibilno z mojimi MACi doma.

Zdaj čakam, da bo iPad prišel z Wordom, Excellom, in PowerPointom. :)

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti