Kremne rezine kremšnite

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

tema odprta - 10. okt 2011 17:30 | ogledi: 13.312 | odgovori: 15

pozdravljeni,

rada bi se naučila pripravit kremne rezine kremšnite ne vem kateri recept izbrati saj kremšnit nisem delala nikoli. oziroma potrebovala bi čimbolj natančen recept za pripravo kreme in katero testo uporabit. Z eno besedo povedano naj bo takšen recept kjer je najmanj možnosti, da mi ne bi ratalo.

 

Hvala

 

LP

andrea84

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. okt 2011 17:45

Andrea, tega ti pač nihče ne more jamčiti, da ti bo v prvo uspelo - probaj pa s temi, ker so naravnost ODLIČNE

http://www.kulinarika.net/recepti/6136/sladice/kremne-r

Listnato testo moraš obvezno naluknjati (z vilicami), jaz pa ga še obtežim, saj se sicer med peko konkretno skrči.

 

rrr

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

10. okt 2011 17:57

katero listnato testo pa uporabljate? S čim pa obtežiste da se ne skrči?

 

 

andrea84

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. okt 2011 18:01

Uporabim tisto testo, ki mi v trgovini pod roke pride, obtežim pa ga tako, da preko razvaljanega testa dam peki papir in nato gor nasujem surov fižol.

 

rrr

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

10. okt 2011 19:00

Jaz tudi delam po tem receptu, ki ga je dala rrr. Super je!

LIstnato testo kupim, v kateri koli trgovini, razvaljam in preluknjam...

 

Probaj in poročaj!

 

lp

tanjaj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. okt 2011 20:04

http://www.kulinarika.net/recepti/4969/sladice/super-kr

tole je podoben recept.

 

Listnato testo dobiš že tudi razvaljano, na peki papirju - samo razviješ ga in ga daš s papirjem vred na pekač. Le z vilicamo ga na več mestih preluknjaš. Jaz dam pripeki listantega testa na dno pečice še skledico z vodo, se testo lepo nalista.

 

Testo imaš v roli, zavito je v plastično folijo in gor piše listnato teso (ali pa blatter teig, če kupuješ kakega tujega). Če si začetnica, ti bo lažje s tem že razvaljanim testom, kot če kupiš dve kocki zamrznjenega. Tega pač odmrzneš in vsak pravokotnik razvaljaš, ampka zakaj bi to počela, če pa dobiš že gotovo (jaz sem že te sorte, da si pri takih rečeh poenostavim, kolikor se da).

Kreme se pa kar pogumno loti po enem od prilepljenih receptov,  boš videla, da je enostavno, krema pa odlična.

Lahko daš na kremo pod drugo plast listnatega še malo stepene sladke smetane, testo pa preliješ s čokolado in dobiš čudovite zagrebške rezine ...

 

 

 

mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. okt 2011 20:28

Kremšnite pečem že 35  let. odkar se meri holesterol, bolj redko.

Testo ni najbolj pomembno, bolj te verjetno skrbi krema. Da bo trda.

Najpomembnejše je, da dovolj dolgo kuhaš maso in to je 10 minut. Da si čisto preč, vem. Sicer ostane mokasto in pacasto.

Naslednji nasvet je zlivanje delne mešanice v mleko. Oboje naj bo malo toplo, da se ne zgrudi. Nato počasi segrevati in mešati, nato pa tistih 10 minut.

Uporabi se OSTRA moka in pravilno odtehtana,

Posodba v kateri se kuha krema ,mora biti dovolj velika, da je prostor za mešanje. Priporočam nakup posode z dvojnim dnom. Ima piščalko, ki piska, ko vre voda, ki se nalije v medprostor. Imenuje se banjo maria, ali pa lonec za kuhanje mleka. Nazadnje sem to videla v Merkurju. Je pa včasih malo majhen.

Lahko ga potem uporabiš za kuhanje mleka, kuhanje drugih krem, meni se zdi precej uporaben.

Stepen beljak vmešaš s kuhalnico, metlico in ne z mikserjem.

Mislim, da ti mora uspet, ne glede na recept.S premalo časa za kuhanje kreme je vsak recept zanič.

Če bi meni kdo pravočasno povedal napisano, ne bi imela toliko slabih.

F r i n a

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

10. okt 2011 20:35

Kot je omenila Frina, je pomembno, da je moke ravno prav. Zato ri predlagam, da izbereš recept, ki ima količino v gramih in ne v žlicah. Te so namreč lahko zelo različne velikosti in potem se ti lahko zgodi kot meni, ko smo prve jedli z jušno žlico.

LP

Sergej

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. okt 2011 21:35

Vsem se nam je kdaj ponesrečilo, to sodi zraven. Ampak izkušnje prinesejo svoje. Kot je frina poudarila, pa Sergej C, - obvezno ostra moka; jaz delam kremo v teflonski posodi, tako da se res ne prime dna, tisto mešanje pa ob dobri glasbi tudi hitro mine; in pa to, da se sneg vmeša s kuhalnico ali z metlico, nikakor z mikserjem.

Če je pa smola velika in je krema preredka, je izhod v sili želatina fix - jo vtepemo v maso, pa se strdi. Ni prva liga, ampka mene želatina v kremah ne moti.

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. okt 2011 2:45

frina je napisal/a:

 

Uporabi se OSTRA moka in pravilno odtehtana,

 



F r i n a

 

Ne, ni potrebno, da je ostra moka. Meni dosledno uspejo s čisto navadno moko, ker tukaj ostre še nisem videla. Tistih 10 minut kuhanja kreme je resnično najpomembnejši del postopka.

Vanja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. okt 2011 7:21

pred časom sem poslikala postopek, ponavadi uspejo in so okusne

http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=xrfgmq641s711x

 

Krema je stvar okusa in posameznika, nam je všeč okus vanilije v njej, zato včasih delam z dodatkom pudinga (nasvet mojstra Goljata, se lepo zgosti), če pa ne, pa dodam izpraskan strok vanilije in malo gustina. Krema mi je tudi prvič lepo uspela.

 



katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham-3


 



 

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 11.okt 2011 07:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti