Ljubljanski taksisti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. okt 2011 11:24

Aj, naor, po mojem ti spaaš med tiste, ki vprašajo, če je potrebna pomoč. Samo te nisem srečala.

Vendelina jr.

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

11. okt 2011 11:44

Jaz se z ljubljanskimi taksisti še nisem vozil, pač pa sem v zadnjih 4 letih študija na Obali nekajkrat koristil usluge taxibusa, taxi storitve s ceni podobnimi avtobusnim. Nivo storitve je bil odvisen od voznika: pri nekaterih je šlo brez problema, so pomagali pri nalaganju/razkladanju tistega malo prtljage, cena prevoza se je ujemala s tisto na ceniku relacij, dobili smo račun, šlo je tudi bolj ali manj hitro, odvisno od tega kje je bil še kakšen potnik za pobrat ali odložit; pri ostalih pa totalna štala: strapali so nas v kombi kot kakšno živino, enkrat celo več kot je bilo možno (je peljal kolega in je moral dobiti tudi njegovo mesto v zaslužek, ker kolegu se pač ne računa), brez računa, kar neka tarifa ki ni bila jasno nobenemu, vožnja po ovinkih.

Zaradi voznikov, ki imajo neka svoja pravila, potem trpijo tudi tisti ki delajo po pravilih, ker se nihče več noče vozit z njimi.

planet_food

Mygrace

sporočila: 6506

11. okt 2011 12:33

Tile železniški frajerji niso merilo za ljubljanske taksiste, no. Takih zavaljenih trebuhov jaz nisem opazila še pri nobenem taksistu, s katerim sem se peljala. Res pa je, da sedem zadaj.

Naša mladina in njihovi prijatelji in prijateljice imajo z ljubljanskimi taksisti dobre izkušnje. Nemalokrat se je pozno ponoči zgodilo, da je taksist počakal, da je dekle varno vstopilo v hišo, v enem primeru jo je celo spremil do vrat, pa ne zato, da bi se še nevemkaj pogovarjal z njo, ampak zato, ker je bil pač tisti okoliš takrat na slabem glasu kar se varnosti tiče.

Če bi se hotela duvat (pa se ne bom), bi povedala, da mi en simpatičen in urejen fant prav letošnje poletje, ko me je na poti iz trgovine ujel dež, ni zaračunal niti centa za prevoz (res pa je, da je bila relacija minimalna...ampak gesta je bila na nivoju).

Seveda imamo številke taksijev spravljene v telefonu in jih pokličemo. Na tiste čakajoče ne trzamo.

Kar se tiče znanja tujih jezikov ljubljanskih taksistov, pojma nimam.

Vem pa, da so taksisti na Brniku usposobljeni za kontakt s tujci in tudi mnogo bolj apetitlih kot tile s štacjona.

 

Itak je filmček posnet enostransko in z že vnaprej določenim pointom.

 

 

Mygrace

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

11. okt 2011 12:52

Se strinjam s predhodnicami - najdražji so tisti, ki stojijo, sicer ne vem zakaj. Če pokličeš, je čisto druga pesem.

Z Ljubljanskimi taksisti imam pretežno dobre izkušnje, samo en je bil pasje drag, eden izmed tistih, ki stojijo na železniški.

Sem imela pa letos eno izkušnjo s taksisti v Bratislavi. Vodič nam je rekel, da je realna cena od centra mesta do hotela 6€, vsi taksisti pa so hoteli 20€. Jaz sem bila tako trmasta, da nisem pristala na to, čeprav je bila ura že pozna in veke težke. Zato sva z dragim odšla nekaj metrov stran od taksijev in klepetala, potem pa je eden od taksistov prišel in nama ponudil vožno za 10€ (seveda brez taksimetra).

Naslednji dan sva izvedela, da je samo ena skupina ljudi od tistih, ki smo bili skupaj v hotelu, plačala manj kot midva (7,5€), vsi ostali pa več. Včasih se splača malo potrmarit in ne pristat na prvo ceno.

JJ

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

11. okt 2011 15:49

Moji zagrebški prijateljici sta dve leti nazaj za vožnjo od Stožic do Kajuhove plačali 20€. Razočarani nista bili le zaradi cene ampak tudi zaradi obnašanja taksista. Ko je videl, da se z možem približujeva taksiju, ju je skoraj porinil iz avta in odbrzel. Je verjetno vedel, da drugače ne bi obdržal celotnega 'zaslužka'.

 

Jaz imam z ljubljanskimi taksiji malo izkušenj, saj sem se v svojih ljubljanskih letih po glavnem mestu gibala na druge načine (kolo/peš/javni prevoz). Le enkrat smo šle s sodelavkami iz službene zabave s taksijem v nek klub, pa je bil taksist milo rečeno neprijazen. Plačilo je bilo ok, verjetno tudi zato ker smo se o tarifi vnaprej pozanimale.

 

 

roža

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. okt 2011 13:22

Za mano je 1 teden taksiranja po Beogradu, bilanca - vsakič po malo drugi poti, a odstopanj ni bilo kakšnih konkretnih, par 10 centov in to je bilo to. Je pa res, da je tudi tam taksi precej cenejši, če ga naročiš po telefonu kot pa da mahaš z roko ob cesti.

Kar se pa Ljubljane tiče, tudi vedno naročam (vedno isto družbo), se je pa že zgodilo, da se me kam hoteli peljati po obvoznici namesto po najbližji poti.

Loni Makaroni

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

12. okt 2011 15:36

Mygrace je napisal/a:

Tile železniški frajerji niso merilo za ljubljanske taksiste, no.  

Itak je filmček posnet enostransko in z že vnaprej določenim pointom.

 

 



Mygrace

 

Ja, res je. Ampak to vemo le mi, Slovenci. Za bralce iz drugih evropskih  mest,( ki so rezultate raziskave   brali), pa je dokaj merodajno.In za Slovenijo vse prej kot kompliment. Modra bi morali mestni veljaki kdaj pa kdaj na ogled tudi napostajo. Navsezadnje je tudi to Slovenija.

 

Kotarca

kozamurnik

sporočila: 2311

13. okt 2011 5:30

Vendelina jr. je napisal/a:

Hola, kozamurnik, long time no see

Bi rekla, da so v vsakem mestu taksiti točno taki, kot so prevladujoči odnosi/komunikacija v mestu in družbi. In tam, kjer se ljudje znamo nasmehniti drug drugemu (in pri tem nihče ne misli, da se kdo posmehuje), se stvari lepo uredijo. Tam, kjer se nasmehnemo, se tudi spoštujemo in umaknemo, če je treba, da ima vsak svoj prostor. V družbi, na cesti, kjerkoli. In odnos ljudi do sočloveka v avtih je točno  tak, kot je, če avta ni. Samo, če so avtomobili zraven, se bolj opazi grobost, netoleranca in nek čudni umislek, da so vsi na svetu zato, da se bodo MENI umaknili.. In taksisti so samo sestavni del te zgodbe. Z drugimi besedami: ne gre popravljati takistov, prej gre popravljati pri sebi.

Npr: jaz se zadnje tri tedne spopadam z bolečinami v hrbtu, kar pomeni, da imam tudi trenutke, ko šepam ali pa bolj počasi hodim. Pa me je takšno skoraj povozila občanka v tretjem življenjskem obdobju (na prehodu za pešce, ko se gre z Dunajske na Tivolsko). O tem, kako so me enkrat prijele bolečine in sem se naslonila na zid - najprej je kakih deset ljudi bulijo, potem je pa en gospod (takisto šepajoč) vprašal, če je vse okej, če kaj pomaga. Si raje ne mislim, kako se ljudje obnašajo do gibalno hendikepiranih - ta brezčutnost je grozljiva.

Skratka, naša družba je bolj brezčunta kot ne. Oziroma, dokler ne pogoriš, te ne poplavi, ali pa te najde Marijo preko ZPM, se bolj malokdo briga za človeka. Vsak forsira svojo in taksti se tej igri pridružujejo. Tam, kjer so ljudje prijazni in fer, so takšni tudi taksisti.

Sama sem v tujini imela super izkušnje s taksiji. V Ljubljani tudi čisto okej. Oziroma, sem blagohotno prezrla, če kdo ni znal vseh ulic in je še po garminu iskal. Mi je pa (tole se križa s tisto temo o galebih na Jadranu) enkrat eden predlagal seks in sem mu rekla, da tudi v primeru, da bi bila zainteresirana, on nima toliko denarja, da bi kaj takega plačal. Potem je bil pa brez teksta.

Vendelina jr.
Hola, Vendelina.jr., boleč križ, to je pa hudo. Hitro okrevaj, pa ne pozabi, da NIZKE in udobne pete delajo čudeže. Niso ravno sexy, so pa pravi balzam za križ. Vsem ostalim hvala za mnenja in čimmanj neprijetnih izkušenj s taksistl. murnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 13.okt 2011 05:35

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

21. okt 2011 13:49

No, naj še jaz dodam svojo zgodbo.

Včeraj sem okoli ene zjutraj klicala taksi, sicer res lahko rečem, da sem bila lena, ker sem ga klicala za kak kilometer. So me pa zelo ožulile nove superge in bi se odpravila tudi bosa, pa je blo mal premraz.

No, v glavnem, pokličem taksista in vprašala sem ga, če bo 2€ dovolj do lokacije, kamor sem šla. In me je nahrulil, da se za dva evra lahko odpravim kar peš, da za tako ceno sploh nimam kaj klicat. HALOOO!!!

Najbolj me je razjezilo, ker sem ga samo vprašala, kaka bo približna cena, ker sem imela gotovine le kake 4€ in me je pač okvirno zanimalo kaka bo cena. No, na koncu je blo 2,65€, taksist mi ni rekel niti hvala, niti lahko noč. Ziher si je mislil, dej baba čimprej se spokej vn.

To se mi je zgodilo prvič, doslej nisem imela nikoli problemov s taksisti, ravno nasprotno. Že tako živimo v krutem svetu in vem, da je težko živeti s takimi plačami, sam kdo mu je kriv, da more taksi vozit, sej bi lahko počel kaj drugega. Že tako smo vsi slabe volje zaradi sistema v katerem živimo, a se moramo zato tudi med sabo tako grdo obnašati.

Kaj mislite o tem?

LP,

Tina

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. okt 2011 14:02

Jaz mislim, da se je lepo obnašati v idealnih razmerah najlažje. Ko pa zagusti, ko nam gre vse narobe, takrat se pokaže pravi značaj. Sama apeliram na strpnost skoraj na vsakem koraku. Če bi se " moj " uslužbenec takole vedel, ne bi imel več delovnega mesta pri meni. Kdor dela z ljudmi, se mora znati dostojno obnašati.Ni vedno lahko, ampak služba je služba. Na koncu koncev pa si lepo vprašala, da ne bi bilo kasnejših presenečenj. Srčna kultura je na psu, žal marsikje. To je moje mnenje.

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti