Brstični ohrovt

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

tema odprta - 8. dec 2003 7:40 | ogledi: 14.068 | odgovori: 8

Poznate kakšen dober recept z brstičnim ohrovtom, kajti nikjer nič pametnega ne najdem.

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

8. dec 2003 18:15

mislim pa da s temi linkki urednik te strani ne bo prav vesel , se opravičujem... sam hmm. ne vem no .... ma kar bo bo , mogoče pa ne bo sile ... itak je pa konkurenca zdrava :) Dule

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

10. dec 2003 9:38

Hojla, Meni je všeč brstični ohrovt s sirom, ki ga je blazno preprosto pripravit. BRSTIČNI OHROVT S SIROM V slani vodi skuhaš brstični ohrovt. Medtem ko se kuha, narežeš sir (zelo paše ementalec, lahko pa uporabiš tudi kak drug sir) na trakce. Kuhan ohrovt naložiš v namaščeno ognjevarno posodo in po vrhu naložiš sir v obliki mrežice. Daš v pečico, da se sir stopi. Potem pa poješ [:). Lahko ga pripraviš tudi kot solato. SOLATA IZ BRSTIČNEGA OHROVTA Brstični ohrovt skuhaš, odcediš, preliješ s polivko iz olja, kisa, soli in popra (če ti je všeč, lahko dodaš tudi malo strtega česna) ter potreseš s peteršiljem. Po mojem mnenju je solata boljša, če se ohladi in če jo pustiš nekaj časa v hladilniku, da ohrovt "vpije" okus polivke. Pa dober tek! maja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

10. dec 2003 13:23

jaz ga dušim na malce olivnega olja v pokriti globoki ponvi 10 minut, vmes malo premešaš ali stesaš, na koncu dodam žlico sezamovih semen, sol poper in malo muškatnega oreščka, spet pokriješ in pretresaš, da se popeče še sezam in to je to.

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

30. jun 2011 11:21

a mogoče jeste tudi liste ??? kako bi se jih dalo pripraviti ?? hvala za odgovor...:D

Amelia  

član od: 9.11.2009

sporočila: 322

2. jul 2011 21:14

Malo drugacen brsticni ohrovt

500g brsticnega ohrovta

1 rdeca cebula

maslo

2 dl sladke smetane

25 g zafranike

1 cajna zlicka limoninega soka

1/2 cajne zlicke soli

poper

Sesekljano cebulo preprazite na maslu

Dodajte brsticni ohrovt in zalijte s sladko smetano

Dodajte zafraniko, limonin sok., sol in poper

Kuhajte pokrito na malem ognju priplizno 10 minut

 

Amelia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti