Kutina

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 7. okt 2011 21:51 | ogledi: 14.508 | odgovori: 9

V sadovnjaku imamo posajeni dve drevesi kutine, stari pa sta cca dve leti.  Kljub letošnji topli in sončni jeseni opažam, da so plodovi še vedno zeleni. V bližnji okolici so kutine lepo rumene in mi ni jasno, kaj je torej z našimi?

Ali obstaja tudi zelena vrsta kutine? Ali mi kdo lahko to pojasni?

Hvala in lep vikend vsem na Kulinariki.

 

Kara

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. okt 2011 20:57

Tudi moja, stara 2 leti, letos prvič rodi, je še skoraj zelena. Nikakor ni zelenih kutin, v času zrelosti. Ta teden menda še ne bo slane, jih bom še pustila zoreti, sem včeraj videla, da se malo barvajo v rumeno.

rimljanka

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

10. okt 2011 21:17

Tudi na starejših drevesih so še zelene... malo potrpljenja... ;)

Staša

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

10. okt 2011 22:15

Kako , oz. za kaj pa uporabljate kutine ?  Razen za marmelado , ker imajo kutine zelo veliko pektina in so baje zelo zdravilne za sladkorne bolnike , ne vem , kaj še lahko pripravim iz njih . Eno sem dala v omaro , bom videla , če res tako odišavi perilo , kot pravijo .

lp

manca51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. okt 2011 6:44

Pečene, skupaj z jabolki in kakšno grozdno jagodo (izabela) so imenitne ob pečenkah, Martinovo se bliža. Pa med recepte poglej, kutine v viskiju, pa še marsikaj.  Jih imaš zanesljivo premalo, verjemi, da bi vse preizkusila.

rimljanka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. okt 2011 9:34

Hvala za odgovore, poleg pa še nekaj idej za recept. Lani sem jih pripravila v vinjaku, pa mi niso sedle. Odločno presladka zadeva. Tole Rimljankino zadevo bom pa sprobala, k Martinovi goski ( ali pa kar k puranu). Kot desert pa Migline pečene....mljask. Bom pa počakala, da dozorijo, očitno so bolj pozna sorta.

kara

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

11. okt 2011 13:55

Hvala vsem za odgovore . Pojma nisem imela , da so tako vsestransko uporabne .

Res , rimljanka , imam jih veliko , veliko premalo , da bi lahko preizkusila vse recepte na KulSlo .

(Sem pa res butasta , da sprašujem , namesto , da bi najprej pogledala na kulinariko, kjer se res najde

čisto vse )

Lp

manca51

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

30. sep 2013 11:48

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu nadaljevala:

Iz kutin sem naredila marmelado. Marmelada je dobra, a ker nismo veliki porabniki marmelad, iščem kakšen recept za pecivo, v katerem se uporabi marmelada iz kutin.

Vsaka ideja bo dobrodošla. Razmišljam o kremi, v katero bi se zamešala marmelada ... ali je kdo že probal kaj takega?

rdkapica

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. sep 2013 14:46

Odlično gre k orehom, kot povezava pri različnih kroglicah s suhim sadjem in podobno, namaz za rulade.. Porabi se pri peki kot vsaka druga marmalada. Navsezadnje tudi za palačinke ipd.

Pred kratkim je bil dober recept v Nedeljcu za pito s figami, kjer je podlaga iz navadnih mletih orehov in margarine, čez se polije nadev iz skute, ki mu dodaš žlico moke, jajca in rozine in spečeš. Na ohlajeno naložiš rezine zrelih fig, čez pomažeš marmelado ( jaz sem uporabila kutinovo) razredčeno s poljubnim sirupom. Namesto fig sem enkrat uporabila tudi posušene jabolčne krhlje, skuhane v kompotu. Dodatnega sladkorja ni v tej piti, razen pri že slakanih sestavinah.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti