Svinina in omega 3 maščobne kisline

Mygrace

sporočila: 6506

5. okt 2011 9:33

Glede na to, da se zdravstvu obeta krepko zategovanje pasu, je fino, da je lahko za marsikoga kulinarika ena zastonj terapija. Moramo skupaj držat



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 05.okt 2011 09:34

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. okt 2011 14:54

Vse nemastno, vse z omega... a zdaj še pujs ne bo to kar bi moral bit? A so pol čist šlank pred zakolom? Moja babica bi se zjokala!

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 05.okt 2011 14:56

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

5. okt 2011 14:58

V življenju je pomembna kvaliteta in ne kvantiteta.

Glede mesa je pa takole: sigurno se pozna na kakovosti mesa, kaj je žival jedla vsaj v zadnjih dveh mesecih pred zakolom. Domače meso ima čisto drug okus, kot kupljeno. Pod "domače" pa mislim tisto, ki ga rediš za sebe, saj za prodajo praviloma krmijo živali drugače.

Če se pa Omega 3 maščobne kisline dejansko "obdržijo" v mesu, je pa vprašanje za koga drugega...

Koliko pa je cena na kg za meso, ki bi naj vsebovalo Omega 3 maščobne kisline?

 

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. okt 2011 16:50

Silva, imam enake izkušnje in enako dilemo.

Cena svinine z Omega 3 je trenutno okrog 8 € na kg (zrezek iz stegna), enako "običajno" meso pa 5,79 €.

Imeli so degustacijo, poskusila sem ga. Meso je bilo popolnoma brez maščobe, zato pa pustega okusa in mi ni šlo v slast. Najbrž je precej drugače, če imaš zraven še skledo sočne solate.

Cila

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

5. okt 2011 19:20

Moje mnenje je, da je vse potrebne Omega 3, 6, 9 ipd. maščobne kisline bolje iskati v živilih, ki jih vsebujejo, v skrajnem primeru v obliki kapsul, če bi bilo potrebno.  Da bi pa kupovala svinjsko meso, oplemeniteno z omenjenimi kislinami, se mi pa kar malo upira. Če se odločim, da bo za kosilo zrezek iz svinjine ali svinjska pečenka, naredim to brez vsakršne slabe vesti, saj to počnemo vse bolj poredko in bi me takrat vsakršna dodana omega maščobna kislina samo motila. Osebno bom tovrstno meso spregledala, ignoriram tudi piščance, ki so baje prav tako polni teh čudovitih kislin, ki jih naše telo v resnici potrebuje, vendar se jih zdi meni bolj okusno uživati v obliki oreščkov, olj ipd.

 

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. okt 2011 20:17

Ja, še malo pa nam bodo ponujali perutnino brez letanc ... to je isto kot svinja brez maščobe. Malo je že mora bit, tako zelo pa nam res ni treba biti puščoben ...

Kot baklava brez masla,  kis brez kislosti, kaj naš še čaka? Govedina brez loja?

Olje brez maščobe?

mamamia

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

5. okt 2011 21:38

Še vedno mi je pri pečeni perutnini najljubša krasno zapečena koža, reš zapečeno, rečemo pri nas. In malo maščobe da mesu tapravi okus, pa naj bo govedina, svinjina ali prekajeno meso. Zato menim, da naj meso ostane meso, zelenjava, sadje, oreščki pa naj bodo to kar so in iz vsakega črpajmo tisto kar nam ponujajo. Koliko česa pojemo pa se itak odločamo sami in prav je da prisluhnemo tudi svojim željam, ker mogoče je pa prav tisto kar nam diši najbolje tisti hip za nas.

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. okt 2011 23:54

Itak, zeta. In ta zdrava prehrana z vso odvečno prtljago, ki jo eni nalagajo zraven, gre meni pošteno na jetra, mislim take reči kot svinjina z zdravimi maščobami in podobne kvakarije.  Isto kot rečejo Srbi, da "ideš bez ku..a na svatbu"... Pa kaka je to vratovina z zdravo maščobo, lepo prosim? Pa saj vse kar je zdravo - ali ne redi ali pa ni dobro. Pa bodi potem srečen ob črnem kruhu, pusti svin(j)ini in belem perutninskem brez reš zapečene kože? Pa saj nismo bolani (kot sem jaz bila, res je, sem morala jest nekaj časa samo kuhano perutnino brez kože ...).

 

Eh, grem jaz spat. Ampak letošnji vinček bo pa dober, kaj dober, odličen, sploh za tiste, ki imajo radi, da malo na sladko "potegne" ... Pa baklavo sem dobro spekla, sem ravno probala en košček, čeprav pe ni čez noč odstala. Sladkorni sirup kar teče od nje, samo še ne vem, ali so zdrave ali malo manj zdrave maščobe v cukru, belem seveda? Si predstavljaš zdravo varianto baklav? Polnozrnato vlečeno in rjavi "zdravi" sladkor, pa namesto masla kaka omega tri margarina? Po moje bi mi tako baklavo kak Turek ali Iranec direkt v glavo zabrisal ...

 

Malo sem žleht, priznam, mi je "cuker pado", bi rekel moj multi, samo me res iztiri svinjina z zdravimi maščobami ...

Ne bom nič smeškotov in čarovnic limala tu gor ...

 

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

6. okt 2011 9:14

Mamamia, 

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

6. okt 2011 10:58

meni je še vedno najboljše ko na margarini piše, da je brez holesterola

masters

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti