Nizek pulz

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 1. okt 2011 13:01 | ogledi: 10.705 | odgovori: 13

To, po čemer sprašujem, sicer sodi v zdravniško ordinacijo, pa vseeno. Zanima me, če je med vami kdo, ki se ubada z izredno nizko srčno frekvenco ali po domače povedano nizkim pulzom. V bistvu me zanima, kako se v takih trenutkih počutite oziroma kakšne so lahko posledice konstantno nizkega utripa.

Hvala

rrr

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2011 14:19

Draga moja, če te kaj žuli, pa tega nisi napisala - pa recimo, da je med vrsticami, ti tale topic kakšnega olajšanja ne bo prinesel. Ker bo v vsakem primeru treba do zdravnika, pa na preiskave srca, ščitnice itd...in se bo potem videlo, kako naprej.

Ker podatek o pulsu je samo eden, ki pa ga je treba brati v kontekstu ostalih podatkov in te mora pa zdravnik najprej dobiti. Npr. jaz imam celo odraslo žviljenje puls brez obremenitve nekje med 55 in 60 in se več-ali-manj izvrsto počutim (razen, kadar me ne zezne išias, ampak to nima direktne zveze). Oziroma, ko se ne, nemudoma obiščem zdravnico.

In to isto, obisk pri zdravniku, svetujem tudi tebi in to kar v ponedeljek (oziroma tisti, ki misli, da ima težave, naj gre ASAP k zdravniku). Ko se človek odloči, da bo težavo začel reševati, je že veliko storjenega.

 

Pa srečno.

Vendelina jr.

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

1. okt 2011 17:44

odvisno tudi od tega koliko si drugače aktivna. Sam sem športnik in imam pulz v mirovanju 39, pa ni problema

masters

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

1. okt 2011 18:12

39 ???

zeta

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

1. okt 2011 18:28

ja. Sestra pri sistematskem me je vprašala, če sem še med živimi.

Drugače še bolj trenirani kolesarji imajo tudi okoli 30

masters

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

1. okt 2011 18:36

Jaz ga imam v mirovanju štirideset. Živim brez problema, a vsak dan vsaj urco športam.

Kakšen imaš pa pritisk? Nizek?

PACKA

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

1. okt 2011 18:40

Ja, kar se tiče pritiska imam nekoliko nižjega kot naj bi bil optimalen.

masters

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. okt 2011 20:10

Menda ima Miguel Indurain v mirovanju pulz 28. Če odmislimo njega pa še kak čudež stvarstva, je poprečje odraslih ljudi v mirovanju tam nekje med 60 in 90, ampak tudi z nižjim se da dolgo in lepo živeti, odvisno, kako si narejen. Dejstvo je, da se s treniranostjo pri športnikih pulz v mirovanju niža, veliko pa naredijo tudi dedne zasnove. Imamo doma enega, ki pri teku v hrib ne pride čez 100 - pa mu nič ne manjka. Skratka - samo nizke vrednosti niso razlog za skrb, če je zraven še kaj drugega, pa seveda pot pod noge in k zdravniku.

Sonja

neznan uporabnik

2. okt 2011 21:19

@masters - grozno ne? En Multi te skoz pika. Pri pulsu v mirovanju oko 35, res rabiš malo vzpodbude tle, da dobiš štipendijo pa greš na kako nočko kam. Je tak? Al ti vsaj moji posti dvignejo na 60, tak rahlo?

 

Pr pulsu 39, v mirovanju ali skoraj hibernetiki še noben/na ni dobil štipendije na kaki jaki tvrtki. Edino, če greš tja mirovat.

 

 

MULTI_reloaded

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

2. okt 2011 21:38

niti malo ne, mogoče če se bi malo bolj potrudil bi lahko uporabil kot zdravilo proti hipotenziji

masters

neznan uporabnik

2. okt 2011 21:49

Kaj pa ne? MOGOČE bi ti pomagalo, (če je tebi nerodno meni pisat na ZS), da bi pisal recmo kaki moji darling tle. Pol bi pa jaz preko ovinkov povedal kaj narest. Ti si meni tak simpa s pulsom od 39.

 

Zaj ti pa ne bom več namigoval. Ker me bo minila volja,da bi ti pomagal. Zgani se in reagiraj al pa basta in šlus. Ferdamano, kaj se pa to pravi, da te bom 3x prosil.

 

MULTI_reloaded

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti