Kako preložiti oblito torto na stojalo za torte

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

tema odprta - 29. sep 2011 13:42 | ogledi: 12.578 | odgovori: 27

Pred kratkim sem spekla eno prav dobro Sacher torto, recept sem našla tukaj na Kulinariki.

Vse je štimalo, samo tehnično ne razumem, kje (na čem) naj bi se torte oblivalo in krasilo.

Biskvit sem narezala na pol, spodnji del sem dala na en raven pladenj. Ker imamo radi, da je torta sočna, sem jo zelo dobro namočila, namazala z marmelado, dala gor še drugo polovico, spet dobro namočila, celo premazala z marmelado in oblila s čokoladno glazuro. Glazuro sem polila po torti, tako da je teklo vse dol po torti in po mizi, kar se je zdelo otrokom zelo hecno, meni pa ne, ker nisem imela pojma, kako naj sedaj torto preložim na podstavek za torte (stekleni zvon). No, nekako s podloženimi 4 lopatkami in širokim nožem nam je uspelo, preden bi cela zaradi teže namakanja razpadla. Prepričana sem, da obstaja kak bolj normalen način ali kakšen pripomoček za te namene.

Če bi pa krasila direktno na steklenem podstavku, bi pa podstavek bil cel zapacan.

Kako se torej to naredi?

pekoča paprika

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

29. sep 2011 13:49

Jaz torto oblivam direktno na pladnju- nič ne predstavljam. Pod torto po celem robu "zabašem" na male kosce narezan peki papir (cca 5x10 cm), dokler ni pladenj povsem prekrit, potem pa še malo na gor zapognem te kosce, da čokolada ne teče po mizi, ampak se ujame na papir. Torto prelijem in pustim, da se čokolada strdi. Nato z ne preveč ostrim nožkom (da ne zrežem peki papirja) zarežem okrog in okrog torte, da ločim torto od ostanka čokolade ter papirčke potegnem proč. Tako je pladenj čist, odvečno čokolado pa lahko samo lepo postrgaš s papirčkov v eno skodelico in prihraniš za naslednjič. 



*Alisha*

Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 29. 2011 13:50

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

29. sep 2011 13:50

Jaz jo na podstavku naredim do konca (plastenje, oblivanje itd) in potem krožnik oz. na čemer že je pač popivnam s papirnatimi brisačkami in/ali še obrišem. Če pa ni čisto tipi topi, se pa preveč ne sekiram, ker po prvem rezanju je itak vseeno :)

rag_doll

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

29. sep 2011 13:52

Tudi jaz delam tako. Sem se na začetku mučila s prestavljanjem, tudi tisto lopatko za prestavljanje sem si kupila, pa je še vseeno najlažje oblivati kar na podstavku, na katerem torto potem postrežem. Sploh pa glazura pri prestavljanju rada poči ...

s0ncek*

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

29. sep 2011 14:52

Torto krasim režem, polnim, oblivam itd. kar na pladnju iz modela, v katerem se peče. In jo potem s pladnjem vred prestavim na podstavek. Hitro, čisto, brez težav.

Sonja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

29. sep 2011 15:08

limnol, kako jo pa potem režeš (da ne poškoduješ pekača)?

s0ncek*

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

29. sep 2011 15:18

Režemo z lopatico, ne z nožem.

Torto pečem v modelu, obloženim s peki papirjem. Potem jo na glavo zvrnem na rešetko, da se ohladi (in se istočasno lepo potlači, tako da ni hribčkov na vrhu, pač pa je zgoraj in spodaj lepo ravna), odstranim papir in jo hladno prestavim nazaj na pladenj. Tako ni treba skrbeti, da bi bilo kaj zalepljeno na podlago in ni treba strgati po dnu, da lahko narezane kose prestaviš na krožnik.

Sonja

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

29. sep 2011 15:41

Jaz jo pa dam na kartonast okrogel podstavek za torte (za enkratno uporabo), jo uštimam kot je treba in prestavim na krožnik za torto. Simpl ko pasulj. Tisto malo kartona, ki kuka izpod torte, pa obrišem s papirnato brisačo.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

29. sep 2011 15:58

limnol, hvala. Sploh se nisem spomnila na rezanje z lopatico.  Bom pri naslednji torti poskusila tako. 

s0ncek*

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. sep 2011 19:02

Delam kot limnol, režem pa kar z nožem, saj dam na dno pekača vedno peki papir in mi  je pote tudi prav vseeno, če je dno tortnega modla malo popraskano. Tako da prestavljanje torte ne predstavlja problema.

Če pa delam večjo torto, podlago, na kateri jo nameravam postreči, obložim z alu folijo, prozorno ali s peki papirjem, in ko je okrašvanje končano, papir umaknem, pladen obrišem in to je to.

mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. sep 2011 17:59

*Etka je napisal/a:

Jaz jo pa dam na kartonast okrogel podstavek za torte (za enkratno uporabo), jo uštimam kot je treba in prestavim na krožnik za torto. Simpl ko pasulj. Tisto malo kartona, ki kuka izpod torte, pa obrišem s papirnato brisačo.



Tudi jaz delam tako. Ti kartoni se dobijo recimo v Müllerju.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti