Kje kupiti petelina?

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

tema odprta - 27. sep 2011 13:20 | ogledi: 10.578 | odgovori: 21

Pozdravljeni, kolegice kuharice in kolegi kuharji,

mogoče kdo ve, kje se da kupiti (če sploh) peteline - cele in očiščene?

Lep pozdrav,

Miroslav Vulović

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. sep 2011 13:50

Zdaj, če misliš petelin petelin, the real petelin, ne vem - vem pa, da velja vprašati na veterinarskem zavodu, tisiti inšpektorji vedo čuda stvari pa še precej zabavna ekipa so.

Drugače znam pa veliko povedati o petelinih iz vrste homo sapiens in če to povežem še z nadaljnjim zahtevkom: celi in očiščeni, dobim ene take bolj rofl asociacije

Vendelina jr.

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

27. sep 2011 13:54

Zanimajo me petelini - ptice, torej samci domače kokoši (lat. Gallus gallus domesticus). Da ne bomo komurkoli delali reklame, če kdo ve kakšen naslov, mi lahko pošlje tudi ZS.

Miroslav Vulović

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. sep 2011 14:01

Občasno (vsakih nekaj tednov) imajo sveže (torej ne zmrznjene) peteline in kokoši v industrijskih prodajalnah Perutnine Ptuj, jaz bi se na tvojem mestu v najbližji od njih domenila, naj te obvestijo, ko bodo imeli naslednjo dobavo. lp, proxima

neznan uporabnik

27. sep 2011 14:04

@Vendy - temu se reče depilirani.

To zaj ful stajliš.

 

Sarabande, nimam blage veze od kod si. Če si mislo to za peko in tak naprej, bit ti jaz svetoval Dolac. Pač pol moli boga, da te ne bodo na meji čekirali do radosti. Pa tud vsaka malo bolje založena tržnica tu v Sloveniji to ma.

Sicer redko, se pa da najdet.

 

 

MULTI_reloaded

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

27. sep 2011 14:11

MULTI_reloaded, hvala za nasvet. Seveda sem mislil na peteline za v lonec.
Do Dolca mi je nekoliko predaleč, pa še ne da se mi trepetati na meji ...
Saj sem se mislil pregledati ljubljanske tržnice, a sem vseeno rekel, mogoče kdo ve, da ne lutam brez veze ...
Se spomnim, da sem nekoč v nekem nakupovalnem centru videl, da prodajajo zmrznjene kokoši ... pa sem
mislil, mogoče se da kupiti tudi peteline ...

Miroslav Vulović

neznan uporabnik

27. sep 2011 14:20

Ma ne kolega, čist resno sedaj. Če ti bo kdaj prilika dala odšetaj na Dolac, ušetaj spod v pokriti del in malo levo. Na meji se nardiš malo norega pa rečeš, da depilirane peteline švercaš. Jaz se ponavadi tako hecam in jih mine volja, da bi gledali in zamahnejo naprej. V Ljubljani bi pa jaz šel v pokriti del in se lepo ušetal pa se zmeno s kakim privat mesarjem. Ne kupuj zamržnene robe. Če hočeš friško, boš tudi dobo friško. Sam zment se je treba in it.

 

MULTI_reloaded

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

27. sep 2011 14:39

Jaz bi se zapeljala do kmeta v najbližji vasi (predpogoj je seveda, da ima domače kure, pa ni vrag, da med njimi ne bi bilo tudi petelina). Morda, ga bodo pa pripravljeni žrtvovati. Me pa hudo zanima, zakaj mora bit ravno petelin. Prosim, razsvetli me!

sonci

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

27. sep 2011 14:52

Na "ta malem" mejnem prehodu Slovenska vas gre vse lepo in tekoče, tudi firbčni niso. 

Ognjič

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

27. sep 2011 14:53

sonci, želel bi pripraviti "coq au vin" - petelina v vinu in bi v ta namen rad nabavil domačega petelina. Če se da, seveda. Če pa ne, bo morala zadostovati kokoš ali piščanec.

 

Miroslav Vulović

neznan uporabnik

27. sep 2011 14:58

Ne, ne bo dovolj. Če hočeš coq au vin, se boš moral zapelat malo. Dolac je bližje kot Francija

 

Si dobo namig, kje ne gledajo kaj preveč.

 

 

MULTI_reloaded

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti