Nov pralni stroj -2 x že močno pokvarjen

VENI  

član od: 9.8.2011

sporočila: 9

tema odprta - 26. sep 2011 10:44 | ogledi: 18.099 | odgovori: 36

Januarja sem kupila pri Petrolu ( popust na zbrane točke ) pralni stroj znamke Ariston.Že meseca junija se je pokvaril- šla je črpalka.Prejšnji teden se je že zopet pokvaril- šla je urica za programe......Kličem pooblaščenega serviserja in glej ga zlomka , rezervnih delov nimajo na zalogi- morajo šele naročit in mogoče bo prišel del iz Italije  ( ne iz "Amerike") ŠELE ČEZ DVA TEDNA !Nov stroj , ki ne pere in cel kup neopranega perila.............

Mogoče imajo kakšnega "nadomestnega" ?Ne vem , kakšne so moje pravice !mate kakšne izkušnje ?

VENI

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. sep 2011 10:57

Povprašaj na Zvezi potrošnikov!

 

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

26. sep 2011 11:01

Očitno si pri nakupu imela smolo. Je pa res, da je to manj verjetno, če kupiš solidno znamko. Saj veš , malo denarja, malo muzike. Glede pravic se lahko obrneš na Zvezo potrošnikov Slovenije,vendar mislim, da kaj več od reševanje reklamacije oz. popravila ne moreš pričakovati. Bi pa na tvojem mestu razmišljal o nakupu še enega pralnega stroja tokrat znanega proizvajalca. Ker npr. za take se dobijjo rezervno deli vedno in povsod brez čakanja in naročanja.

 

 

hedonist

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

26. sep 2011 11:03

Veni,sej Ariston delajo v Italiji veš.Ravno tam kot Indesit.

 

Sama sem z njim zelo zadovoljna,imam sicer pralnosušilni stroj.

Servis pe je nekje na Viču v Lj.Tudi z njimi imam dobre izkušnje.

 

 

lp

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15158

26. sep 2011 11:13

Tudi jaz sem imela smolo z nakupom pralnega stroja znamke Samsung, ki smo ga kupili v eni zelo ugodni akciji.

Že ob prvi uporabi se je pokvaril- začel je skakat pol metra v višino. Popravili so ga zelo hitro, vendar je ponovno prišlo do okvare.Da ne omenjam, da je bil izredno glasen.

Ker sem bila članica ZPS sem se obrnila na njih.

Njihov odgovor je bil naj uveljavljamo stvarno napako. Tu pa se je začelo. Trgovec nas je napotil na serviserja, serviser pa stvarne napake ni hotel potrditi. Znašli smo se v začaranem krogu in na koncu, ko smo imeli vsega dosti odnehali in se sprijaznili, da ga bomo imeli dokler bo delal. Tako smo ga po zadnjem skakanju in ropotanju

samo še odpeljali na odpad. Smo pa se odločili, da v omenjeni trgovini ne kupimo nobenega tehničnega izdelka.

Predvsem pa dostikrat v akciji poteka odprodaja starih artiklov na kar smo  postali še posebej pozorni.

Edina dobra stvar je bila, da nam je serviser za daljši čas popravila dostavil nadomestni stroj.

 

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. sep 2011 7:45

Tole bi jaz rekla, da je malce dražja šola za bodoče nakupe - na Petrolu se pač kupuje gorivo, ne pralnih strojev. Pa če je še takšna akcija ... Tudi v Sparu, Hoferju, Mercatorju ... jaz ne bi kupila stroja. Ampak - vsak po svoje.

Atina

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

27. sep 2011 8:33

Nemci imajo pregovor: nisem tako bogat, da bi poceni kupoval. In res se izkaže, da kar je poceni in v blaznih akcijah kupljeno, za slab nakup. Trgovci pač samo čistijo skladišča in se hočejo določenih artiklov, ki ne gredo v  redno prodajo, rešit.

janko1

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. sep 2011 8:50

Samo mali popravek kolega Janko1- pregovor je angleški in ne nemški. :)

hedonist

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

27. sep 2011 9:00

Hvala, Hedonist. Vedel sem, da je nekje iz severa naše skupne domovine.

janko1

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

23. okt 2011 19:45

Moj kolega je zaradi vseh teh pomislekov kupil Gorenje pralni stroj.V 1 letu je bil 3X na popravilo.In še:

za plastičen nov bobenj (so mu ga menjali še v garanciji) zanj velja le 6 mesecev garancije.Torej je, po 1 letu po menjavi (1,5 leta po nakupu), moral sam kupiti nov boben.Toliko o znamkah in bla,bla..

 Sam pa imam odlične izkušnje pri uveljavljanju garancij tako v Hoferju, kot v Lidlu.Prezadovoljen.Ko bi Gorenje tako poskrbel za svoje kupce, bi morda kljub pogostim okvaram kupil njihov stroj.

 Kitajska kvaliteta ni prav daleč od našega doma.Očitno so se jo tudi pri nas naučili.



Zoki

Sporočilo je spremenil(a) cemkcku4 dne 23.okt 2011 19:47

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

11. apr 2013 23:38

Mi sre odločamo za nov pralni stroj ,pa me zanimajo vaše izkušnje z stroji .Sama imam že 20 let stroj od gorenja s katerim sem zelo zadovoljna ,mi se ne kvari in je v redu samo sedaj mu se poznajo že leta Gledam prospekte, vprašam trgovca ,kaj več o stroju pa dobim toliko informacij da ne vem kje sem .Ali vi uporabljate po 15 programov, ali se pozna na koncu ,,mehko ožemanje,,.....

  lep pozdrav

miki miška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti