Nov pralni stroj -2 x že močno pokvarjen

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. apr 2013 14:01

Zakaj bi si zaradi Candya pulila lase, a ni zagotovljenih rezervnih delov? To se mi zdi precej čudno.

 

naor

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. apr 2013 20:19

Servis, draga moja, servis je problem v obeh primerih, čeprav so med seboj oddaljeni skoraj 100 km. Pred časom sem se pogovarjala s konstrukorji in tehnologi pri razvoju perivjekov. Žal so nekatere novitete samo višanje cene, dejansko pa pa uporabljamo le nekaj funkcij. Moj nasvet temelji na teh pogovorih. Sicer pa se strinjam z Mamamio. F r i n a

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

12. apr 2013 21:15

Najlepša hvala za vaša mnemja in priporočila. Sedaj bomo še malo predebatirali ,prespali in se odločili Lep pozdrav miki miška

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

13. apr 2013 6:46

Sem pristaš z čimmanj elektronike.Ker smo v skupnem gospodinjstvu z starši, gledam tudi, da za njih niso stvari prezakomplicirane! Čimmanj elektronike, tem bolje. Premislit je treba, kaj ti bo sploh v uporabi napogosteje.....Zakaj bi plačevala za nekaj, kaj boš pol rabila enkratletno? Meni je bilo pomembno;polovično pranje, hitro pranje, in seveda za odeje in koce do 7kg.Sem pa gledla tudi na časovni zamik, ampak ga sploh ne uporabljam!!!! Tako da, moj nasvet, prvo se vprašaj, kaj sploh rabiš, pol pa gremo v akcijo.....

kvačkarica

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. apr 2013 9:06

Meni je lani spomladi po dolgih dolgih letih odpovedal Candy. Pri nas imamo prijaznega serviserja (kakšne dvakrat mi je v vseh teh letih popravil pralni stroj, štedilnik in kosilnico), zato sem kar njega vprašala, kateri stroj mi priporoča za naslednjih dvajset let. Odgovoril mi je, da takih za dvajset let več ne delajo in da je pravzaprav čisto vseeno, katerega vzamem, on da bi vzel kakšnega poceni. Rečeno - storjeno, na spletu sem našla takega za cca 200 evrov in so mi ga s poštnim kombijem pripeljali. (Žal njihove usluge ne vključujejo tudi odvoza starih naprav).

Ajajaj, mašina  (Matrix) je odpovedala že po nekaj tednih. Na pooblaščenem servisu so mi povedali, da je njihov edini serviser za celo Slovenijo na dopustu in da se vrne čez mesec dni. Ker imam blizu sestrično in njen stroj (seveda Bosch, mi je morala posodit še knjigo z navodili, da sem sploh znala oprat svoje štrace), se nisem kaj dosti pritoževala in res je čez mesec prvič prišel serviser in zamenjal, kar je bilo za zamenjati. Zaleglo je za dve pranji. Da skrajšam - še trikrat je prišel, tretjič je neko - kot je rekel - elektroniko zamenjal z eno od nekega drugega proizvajalca  in od takrat stroj dela. Serviser je bil zelo prijazen, kar stopotjo mi je enkrat popravil še gumb na štedilniku. Osebje na servisu, kjer sprejemajo reklamacije pa ne. Enkrat so me celo vprašali, kaj le pričakujem od tako zelo poceni stroja. Ja da bo delal tri leta, kolikor garantirajo, a ne?

Pravzaprav sem vse skupaj že pozabila in sem zadovoljna, da sem tako poceni prišla do novega stroja. Res je, da nisem zelo zahtevna uporabnica - perem belo na 90, bombažno pisano na 60 in tisto malo sintetike in svile, ki se najde v košu, na minimalni temperaturi. Koliko časa traja žehta me sploh ne zanima, saj nimam nič pri tem, (ker je pri meni še vedno števec za poceni in drago elektriko, pač vključim stroj po Odmevih). 

Ravnokar se pripravljam, da bom kupila še enega - pričakujem novo stanovalko - in bom tudi tega vzela najcenejšega. Pa če bo podlegel po treh letih, kolikor je garancijska doba za tapoceni robo, pa naj. In seveda mi ni prav, seveda tudi jaz vidim grmade te odvržene robe in bi rajši plačala več pa imela še enkrat enega Candija ali Končarja dosmrtno. Ni moja izbira, tudi sestričnin Boš se že valja nekje nad Dragonjo. 

V zvezi s pranjem priporočam biografijo Novalisa izpod peresa Penelope Fitzgerald. Tudi pri nas pomlad za perice ni pomenila kakšne hude romantike ampak v glavnem rdeče in razpokane roke in boleč hrbet.

Tisti, ki je izumil pralni stroj, je moj in verjamem da večine žensk velik prijatelj. Pogrešam kakšen spomenik njemu v čast - magari namesto vseh tistih oslov, ki na konjski grbi mahajo s svojim podaljškom.

 

nola

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. apr 2013 10:14

Nola, odlično. Tudi jaz zbiram denar za spomenik, zankrat gledam samo spomenik, namenjen tisočem sestavljalk, ki so za ušiv denar in še bolj ušivo penzijo delala kvalitetne pralne stroje. Spomenik predstavlja nemogoče zvito žico. Kako povedno ! Tudi odmevni štrajki jih ne rešijo sramotnih mezd.

F r i n a

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

13. apr 2013 22:44

nola z vašim razmišljanjam se čisto strinjam samo še za likanje bi treba poskrbet miki miška

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. apr 2013 11:23

Ne, ne uporabljam vseh xy programov, ki jih ima moj novi pralni stroj, še vedno objokujem starega Gorenjevega iz leta 1989. Redno uporabljam tri ali štiri programe, enega ali dva pa parkrat na leto; se pravi, da jih je vsaj 10 povsem odveč.

Če bi imela možnost izbire, bi izbrala takega, ki ima poseben gumb za nastavitev temperature in centrifuge.

 

Sonja

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

14. apr 2013 11:40

Kako nimaš,posebej nastavljive temperature in število obratov centrifuge?Moj ima,sicer z gumbom nastavljam željene obrate,in z gumbom tud posebej temperaturo.

Miele

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. apr 2013 11:49

Pa mi ga najdi. Širok mora biti 50 cm, polnjenje s sprednje strani. Pa nov mora biti, ne oldtimer.



Sonja



Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 14. 2013 11:56

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 14. 2013 11:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti