Štrukelj z zeljem

neznan uporabnik

21. sep 2011 21:41

Jaz ne vem, občutek pa imam, da je mislila kuhane. Ker to pečeno je meni znano, ni mi pa znano, da bi se kuhani polnili z zeljem. Po moje je mešanca za filo enaka, mogoče tud malo slanine poleg. Jaz mam kuhane rad zelo. In to se mi je zdela noro dobra ideja. Pa po moje to mora bit ful dobro. Komaj čakam, da javi, al pa kdo drug, če ste delali kuhane s tako filo.

 

 

MULTI_reloaded

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

22. sep 2011 10:29

Tudi kuhane lahko nadevaš 'z vsem živim'.

Zelje (kislo, surovo, rdeče) narediš tako kot ti to ustreza, le naj bo na koncu ta nadev bolj suh, nato pa to razporediš po razvaljanem testu (vlečeno, kvašeno, krompirjevo), zaviješ v prtiček in skuhaš v slanem kropu.

Pri rdečem zelju jaz raje uporabljam folijo, da se mi ne bi prtiček preveč obarval.

trac

MRSFBI  

član od: 19.6.2011

sporočila: 3

22. sep 2011 10:41

Oooo, hvala vsem za odgovore in nasvete. Sploh rebecci za povezave. :)

Ja, v mislih imam kuhane štruklje.

Bom v kratkem ščarala nekaj in če(ko) bo uspelo, poročam.

MRSFBI

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

23. sep 2011 18:00

Jaz sem jih že delala s kislim zeljem. Zelje speremo kisline, damo na vročo mast in narahlo pražimo 5 minut. Zalijemo z 1 dl belega vina in dolijemo še malo vode. Dodamo lovor, mleto kumino in poper v zrnju. Kuhamo kakšno uro. Nato liste vlečenega testa premažemo s kislo smetano in jajci, namažemo z odcejenim kuhanim kislim zeljem in zvijemo. Zavijemo v naoljeno alu folijo ali v prtič in kuhamo v vodi 30 min.

Mir in dobro!

neznan uporabnik

23. sep 2011 18:11

Ej Venturini, a daš kaj šunke poleg in peteršila pa česna?

 

tenks za odgovor

 

 

MULTI_reloaded

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. sep 2011 18:19

Venturini, mislim, da je kuhati kislo zelje eno uro čisto preveč. Že dolgo je tega kar sem vprašala gospo, ki prodaja kislo zelje na ljubljanski tržnici. So "stari" zeljarji. No, vprašala sem jo, kako dolgo se kuha kislo zelje. Mi je rekla, da največ dvajset minut, več kot pol ure pa nikakor ne. Jaz od takrat tako delam. Ker po logiki, če uživamo kislo zelje tudi surovo, ga tudi kuhati ne rabimo do onemoglosti. Če ga pa kuhaš  eno uro, potem pa uporabiš še kot nadev in štruklje kuhaš še pol ure, si ubil v njem vse, kar je bilo dobrega. Sicer pa vsak po svoje. Jaz sem skrajšala čas kuhanja pri zelenjavnih jedeh.

 

naor

neznan uporabnik

23. sep 2011 19:48

No also, bom pa pisal bloge o  Pikici. Saj je boljše brat, kot moje neumnosti ne?

 

Zaj moram še mamio najt, da mi pride pfotkat Pikico. Mamamia, mej vsaj kakega lušnega fotografa, da jaz,nanm v nezavest pado in Pikica tud.

 

Hvala darlin Naor, meni je res super ker si tako sensitive.

 

MULTI_reloaded

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. sep 2011 21:21

Super. Si me nasmejal z oprano solato, v katero se je lepo namestila in zaspala. Mislim si, da jih ima še kar nekaj za ušesi, a ne?

 

naor

neznan uporabnik

23. sep 2011 21:44

No pa spet izključi  Jernej, ker sem napisal par grenkih. Ti me kr izključi.

 

Jakob

 

Pa vtakni si nekam moerarorja2?

 

Izključi me, če si drzneš??? Jaz JAKOB,ssm preveč dal tej strani, da boš ti meni grozil z izklučitvijo glede ... Vemo pa vsi, da gre za moderator2. Me pač izključi Lubi bog, a si ti tak blesav...????

 

MULT_reloaded

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. sep 2011 21:44

naor je napisal/a:

Venturini, mislim, da je kuhati kislo zelje eno uro čisto preveč. Že dolgo je tega kar sem vprašala gospo, ki prodaja kislo zelje na ljubljanski tržnici. So "stari" zeljarji. No, vprašala sem jo, kako dolgo se kuha kislo zelje. Mi je rekla, da največ dvajset minut, več kot pol ure pa nikakor ne. Jaz od takrat tako delam. Ker po logiki, če uživamo kislo zelje tudi surovo, ga tudi kuhati ne rabimo do onemoglosti. Če ga pa kuhaš  eno uro, potem pa uporabiš še kot nadev in štruklje kuhaš še pol ure, si ubil v njem vse, kar je bilo dobrega. Sicer pa vsak po svoje. Jaz sem skrajšala čas kuhanja pri zelenjavnih jedeh.

 



naor

 

Jaz sem sploh vso zelenjavo nehala matrat s toplotno obdelavo. Nobene već ne cmarim ali dušim ali kuham do mehkobe. Samo malo prepražim, na tak način jo pač najpogosteje pripravljam, ostane hrustljava, čvrsta, še barvo ohrani. Ker, itak vso lahko jemo tudi surovo, zakaj bi jo torej ubijali s kuhanjem, dušenjem, pretiranim pečejem?

In odkar jo tako pripravljam, jo jemo doma vsi, vključno z mano.

 

Mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti