Štrukelj z zeljem

MRSFBI  

član od: 19.6.2011

sporočila: 3

tema odprta - 21. sep 2011 18:47 | ogledi: 10.691 | odgovori: 25

Prvič se oglašam na forumu in upam, da mi boste lahko pomagali.

Pred več kot 20 leti sem še kot otrok v nekem rehabilitacijskem centru jedla štruklje z zeljem, ki so se mi vtisnili globoko v spomin. Vse vrste štrukljev imam zeeeeloooo rada, sedaj bi pa rada poskusila tudi s tem, pa me zanima, če kdo slučajno ve, o čem govorim in ima pri roki kak recept.

Ali pa če ne veste, če imate kak nasvet, kako se ga lotiti. V spominu imam tudi jajčni okus, torej so bila verjetno prisotna jajca.

Tudi če nihče ne ve, se ga bom v kratkem lotila na blef in kaj poročala, če bo koga zanimalo.

MRSFBI

neznan uporabnik

21. sep 2011 19:40

@MRSFBI- jaz ti svetovat ne morem. Lahko pa te lepo pozdravim in ti zaželim dobrodošlico na forumu.

 

Seveda bomo brali in nas zanima. Ti se samo loti na blef in poročaj. Nič naj ti ne bo nerodno. Vsi delamo napake.

 

Kr pogumno naprej. Sem izredno vesel, da si se nam pridružila.

 

Ne pozabi poročat.

 

MULTI_reloaded

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

21. sep 2011 20:14

MRSFBI, ali misliš kaj takega?

neznan uporabnik

21. sep 2011 20:36

Dragička, po moje je ona mislila štruklu, ko zagorski štrukl, samo z zeljem polnjeno. Ne štrudl oz. pito.

Maš ti kako idejo, kak bi se štrukl od zelja naredo?

 

 

MULTI_reloaded

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

21. sep 2011 21:07

Zagorski štrukl je raven, ta zgoraj na sliki je pa zarolan v krog. Nadev je čisto isti.

1. Vlečeno testo.

2. Nadev: prepražena čebula, ena žlica sladkorja;  zelje narezano na trakce (namočim v vrelo vodo za kakih 15 minut), malo ga stisnem z roko in ga dam na čebulo. Solim, popram ter ob občasnem mešanju pražim dokler zelje ni mehko. Po potrebi malko podlivam z vodo.

Nadev pustim 10-15 minut, da se malo ohladi ter ga namažem oz. posujem po vlečenem testu. Rolado, ki jo dobiš, lahko daš v pekač na ravno ali če ga zarolaš v krog.

 

Pozdravček!

Mygrace

sporočila: 6506

21. sep 2011 21:13

Štrukelj ni isto kot štrudelj, štruklje kuhamo, štrudlje pečemo. No, tudi štrudelj lahko skuhaš ampak je potem to že štrukelj

MRSFBI, Rebeccin link  je uporaben. Tam imaš zelje in jajca, pa morda skombiniraš po svoje po spominu.

Jaz sama take kombinacije ne poznam.

Naj ti uspe in potem poročaj.

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. sep 2011 21:20

No, pri nas poznamo kuhane in pečene štruklje, pa Janez Štrukelj jih v svoji kuharici Štruklji tudi.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

21. sep 2011 21:22

Evo, pri nas pa ne.

Vzamem besedo nazaj in se grem takoj dodatno izobrazit.

Mygrace

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

21. sep 2011 21:28

Seveda, če je mislila na kuhan štrukl, potem je - tako kot je rebecca prilimala link - iz krompirjevega testa, rezančevega ali pa vlečenega.

 

Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. sep 2011 21:30

Pečene naredimo tako, da skutne štruklje zložimo v pekač, jih zalijemo z mlekom, da so pokriti in spečemo (da se boš lahko izobraževala tudi praktično). Jasno, če so s pregreto smetano, so še boljši od navadnih. Testo vlečeno, seveda. Aha, pa slani so, seveda, za sladkosnedne jih po vrh, na krožniku, lahko posladkamo.

Zeljnih ne poznam, bi pa prisegla, da jih ima J. Štrukelj v zgoraj omenjeni knjigi.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti